Gönderen Konu: 17 Yaşında Alın Açılması  (Okunma sayısı 2645 defa)

Yakup Acar

• Yeni üye
  • *
17 Yaşında Alın Açılması
« : 23 Ocak 2021, 12:18:41 »

Merhabalar yaklaşık 4.5 yıldır (lise 1'den bu yana) saçlarımı uzatıyorum 11.sınıfa kadar saçıma çok iyi baktığım söylenemez dümdüz uzattım ve saçımı sürekli geriye taradım ve taç kullanıp bağladım arka tarafa doğru. 1.5 yıl önce saçımın yarısını kestirdim ve orta uzun arası kullanmaya devam ettim ve 5 ay önce de yine aynı şekilde kestirdim ve kullandım.
Saçımın uzunluk sıralamasını şöyle sıralayım;
hayatım boyunca hep 3 numara kullandım ve 8.sınıfta (14 yaşında) uzatmaya karar verdim ve dümdüz uzattım
11.sınıf ortalarına kadar (16.5) saçım kürek kemiğimi geçiyordu
11.sınıf ortasında saçımı çeneme gelecek biçimde katlı olarak kestirdim. ve şu an hala öyle kullanıyorum.
Gelelim ana probleme saçımı kestirirken 5 ay önce kadar arkadaşlarım ve akrabalarım saçlarımın olduğundan daha döküldüğünü söylediler ve o gün yine aynı şekilde kestirdim saçlarımı çeneme gelecek şekilde ve bir daha bağlamadım aynı şekilde olabildiğince az taç ve bandana kullandım. şu anda hatırı sayılır uzunluklta.
genetik olarak  baba tarafı dedem kal babamın saçlarının çok iyi olduğu söylenemez anne tarafı dedemin saçları çok gür ve sağlıklı.
sizce bu alın açıklığımı nasıl giderebilirim bu konuda yardıma ihtiyacım var fotoğrafları bıraktım okduğunuz için teşekkürler.

Saç Tipim
ha unutmadan saçım ince telli ve çok fazla değil çok hafif seyrek kırılmaya müsait saç çizgim sizce toka taç veya geriye taramamdan dolayı mı oldu yoksa genetik mi? eskiye kıyasla saçlarım daha az dökülüyor aşırı çok döküldüğünü söyleyemem banyodan sonra (20) tel

Saç Bakımım
yaklaşık 1 yıldır tuzsuz şampuan kullanıyoru ve fön çekmiyorum çekeceğim zaman fön suları kullanıyorum genelde pantene belirgin bukleler kullanıyorum saçlarımın orijinali kıvırcık dalgalı.

oralminoxidil

• Hero Member
Ynt: 17 Yaşında Alın Açılması
« Yanıtla #1 : 23 Ocak 2021, 12:40:57 »
kan tahlillerin nasıl ve imzamdaki kılavuzu oku

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Yakup Acar

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 23 Ocak 2021, 12:44:01 »
kan tahlillerin nasıl ve imzamdaki kılavuzu oku
randevu aldım en kısa sürede gideceğim yardımcı olan arkadaşım var kılavuzu okuyorum

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 24 Ocak 2021, 07:51:51 »
Uzatmakla bağlamakla taramakla zerre ilgisi yok. Androgenetik alopesi yani ırsi dökülme. İşe yarayan etkenler minoksidil, finasterid, dutasterid. Yardımcı etkenler saw Palmetto kabak çekirdeği yağı kapsülü ve dolaylı olarak ketokonazol içeren bir şampuan finasterid dutasterid gibi antiandrojen ilaçları bu yaşta da kullanamazsın.

Bunları kullansan dahi o açılan bölgelerden saç çıkması mümkün değil. Tek çözüm saç ekimi yaşından ötürü o da hiç mantıklı değil. Ya minoksidil kullanıp, dökülmeyi yavaşlatacaksın ya bekleyip yaşın ilerlediğinde Ekim yapacaksın ki bu da azami 27 28 demek, en rasyonel olanı 30 35 sonrası
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

hairgrowthman

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 24 Ocak 2021, 11:34:51 »
masaj yap olanı korumaya başla ilerde saç ekimini düşünürsün eğer görüntü seni rahatsız ederse

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 25 Ocak 2021, 01:28:13 »
Malesef Erkek tipi kellik dostum.Kel kalıyorsun dökülmen genetik kan tahliline de gerek yok.Açılman nw2.5-3 civarı yaşına göre çok agresif şimdiden geçmiş olsun.

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 25 Ocak 2021, 01:47:03 »
Senin yaşında saçım aynı bu haldeydi belki çok az daha iyi ama alın açıklığı aynıydı ve o zamandan sonra çok çok az açıldı. 23 yaşında hafif bir ön çizgi düzenlemesi yaptırdım. Yaşından dolayı belki dökülmen çok agresif ilerler belkide yavaş olur benim gibi bilemiyorum. Finasterid olan saçını koruyabilir ama yaşın 17 ve bir erkek için en önemli gelişim zamanların. Saç dökülmesi stres vs diyen insanlar inkar ederler üzgünüm ama dökülmen genetik. Şu yaşta xpecia kullanabilirsin içinde saw Palmetto var finasterid 21-22 gibi başlarsın umarım benim gibi yavaş bir dökülmen olur.

Facebook Twitter Instagram