Gönderen Konu: Bilgehan Aydın Ba Aesthetic 5164 greft saç ekimim  (Okunma sayısı 1567 defa)

Semih Sezer

• Yeni üye
  • *
Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir bu forumu takip ediyor ve saç ektirme konusunu araştırıyordum. Arenamed ve Bilgehan Aydın arasında kalmıştım ve Bilgehan Aydın'da karar kıldım. Arenamed'i seçmeme sebeplerimi ünlülerle olan ekimleri vs çok gözümüze sokması  olarak sıralayabilirim. Ama ektirip memnun olanlar da var tabi. Hatta çevremde birebir referans olanlar da vardı. Fakat daha uzun süredir takibimde olan BA Aesthetic'i seçtim.

15 Ocak'ta muayene oldum. Muayenemi Ahmet hoca yaptı. Gayet samimi ve dışa dönük bir insan. Bilgehan hocayı aratmıyor diyebilirim. Tek ekimde boşlukların kapanmayacağını, iki ekim olması gerektiğini ve ilk ekimde kapanacak bölgeleri gösterdi. Saçlarım da çok açıldığı için zaten sıfır numara traşla geziyordum. Kendisini haklı buldum. 5000 civarı greft alınabileceğini, ikinci ekim için greft bırakılması gerektiğini, gerekirse ikinci ekim için sakallarımdan faydalanılabileceğini söyledi. Okey verdim ve bana uygun bir ekim tarihi belirledik. Bu süreçte hoş sohbetiyle Serpil hanım da çok yardımcı oldu. Şirket telefon numarasını verdi ve 7/24 bir sorun olduğunda  ulaşabileceğimi söyledi. Genel olarak kurum yapısı samimi ve hasta memnuniyeti odaklıydı. Asla ters bir tavır ya da ricalarıma karşı bir tavır ya da surat ekşitme görmedim. Benimle ilgilenen ekip, Ahmet bey, Selvi hanım, Derya hanım ve Şafak beylerden de çok memnun kaldım.

28 Ocak Perşembe günü sabah saat 8 buçukta klinikte oldum. Ödememi hallettik ve Şafak beyin yardımlarıyla üstümü değiştirdim, ön çizgi konusunda yeniden bilgilendirildim ve operasyona hazır hale geldim. Daha önce okuduğum konularda saç ekiminin genellikle acısız olduğunu söylüyordu herkes. Acıya dayanıksız bir insan değilim fakat psikolojiik olarak hazırlıksız olunca, anestezi acısına alışmam biraz zaman aldı. Anestezinin ardından Selvi hanım saç köklerini ayırmaya, Derya hanım kökleri toplamaya, Şafak bey de dizmeye başladı. saat 1 buçuk gibi bu işlem bitti. Ön bölge anestezisinin ardından açlık durumumu sordular. Acıktığımı söyleyince hemen yemek geldi. Yemeğimi yedikten sonra Ahmet hoca gelip elmas uçlu bir kalemle greftlerin ekileceği alanı delmeye başladı. Şafak bey de yanında sayıyordu. Ahmet hoca işini bitirdikten sonra kalan üç kişi birlikte saçlarımı ekmeye başladılar. Tam 5164 greft ekildi. Saat 8'e kadar sürdü operasyon. Bitiminde Derya hanım bilgilendirmemi yaptı. Ses kaydına aldım kendisinden de izin alarak. Zaten detaylı bir şekilde bilgilerin yazdığı bir kağıt da vermişlerdi. 3 adet ödem sökücü, 3 adet de ağrı kesici verdiler. Reçetemde Asist, Augmenthin, Lansor, vitamin ve bir tane daha antibiyotik var. Ardından Derya hanım da telefon numarasını verdi ve sorun olduğunda ulaşabileceğimi söyledi. Ahmet hoca da gün içerisinde numarasını vermişti. Vedalaşıp 9 gibi ayrıldık klinikten. Hatta aracım yoksa kendisi bırakmayı teklif etti Ahmet bey sağolsun. Tüm işlemler sırasında sürekli bilgilendirildim. Çok tecrübelilerdi. Canımın acıyacağı her yeri acımadan önce söylediler.  :D

Klinikten çıkarken ertesi gün ilk yıkama için gelmemi söyledi Derya hanım.

29 Ocak Cuma günü sabah saat 12'de ilk yıkama için gittim. Sadettin bey ilgilendi benimle. Önce bandajları çıkardı, ardından losyon sürdü. Bir saat çay kahve ikramları ile bekledikten sonra yıkamaya geçtik. Yıkama bitince de bana pakedime dahil olan 4 aylık serum şampuan vs bakım ürünlerimi teslim etti. Ardındn her şeyin nasıl olması ve kullanılması gerektiğini detaylıca anlattı bana. 30 Ocak yani ertesi gün yeniden yıkamaya geleceğimi, ardından evde kendim yıkayacağımı söyledim. Bana Cumartesi için izin belgesi hazırladı. Ardından vedalaşıp ayrıldım.

İlgi ve alakadan çok memnun kaldım. Umarım sonuçlardan da memnun kalırım. Fotoğraflar aşağıdadır. Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Saygılar

Çirkin Kral

• Full Member
Ynt: Bilgehan Aydın Ba Aesthetic 5164 greft saç ekimim
« Yanıtla #1 : 29 Ocak 2021, 23:11:40 »
Öncelikle hayırlı olsun ekiminiz fotoğrafları eklerseniz daha sağlıklı yorumlar gelecektir

memo3207

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 29 Ocak 2021, 23:45:49 »
hayırlı olsun umarım umduğunuzdan iyi sonuçlar elde edersiniz ..

Semih Sezer

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 30 Ocak 2021, 00:00:31 »
Yanlışlıkla göndermiştim. Malum ilk konu açışım olduğu için forum konusunda tecrübesizim mazur görün. Fotoğrafları ekleyerek konuyu güncelledim. Teşekkür ederim  :)

Semih Sezer

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 30 Ocak 2021, 00:04:19 »
Fotoğrafların devamı

Semih Sezer

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 30 Ocak 2021, 00:05:19 »
İkinci gün ilk yıkama sonrası akşam ön çizgi

AdnanN

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 30 Ocak 2021, 00:52:04 »
Ekim güzel görünüyor özellikle çizgi dizaynını çok beğendim hayırlı olsun umarım en güzel sonucu alırsınız.

Çirkin Kral

• Full Member
« Yanıtla #7 : 30 Ocak 2021, 17:40:41 »
Ön çizgi güzel ekiminizi beğendim umarım güzel sonuç alırsınız hayırlı olsun

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 30 Ocak 2021, 19:08:47 »
Hayırlı olsun ön çizgi çok güzel olmuş nereye kadar ekim oldu yukarıdan resim paylaşmadığınız için göremedik.
Global Moderator

mahlas

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 30 Ocak 2021, 19:22:43 »
Ön çizgi tasarımınızı beğendim. Sadece bu denli açıklıklarda daha dar ön çizgi tutulmasını hem görsel olarak hem de donörde daha fazla greft bırakabiilmek adına daha doğru buluyorum. Tabi bu tamamen benim şahsi fikrim.

Ekimin en ön hattında daha dağınık (randomize) olarak yerleştirilmiş greftler doğallık konusunda yardımcı olacaktır. Bilgehan Bey buna önem gösteriyor. Bence bu takdir edilesi bir mesele.

İnşallah gönlünüzce olur.

Semih Sezer

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 30 Ocak 2021, 21:07:13 »
Ekim güzel görünüyor özellikle çizgi dizaynını çok beğendim hayırlı olsun umarım en güzel sonucu alırsınız.

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim sağolun.

Semih Sezer

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 30 Ocak 2021, 21:08:25 »

Çok sağolun

Semih Sezer

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 30 Ocak 2021, 21:12:52 »

Çok sağolun

Semih Sezer

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 30 Ocak 2021, 21:15:59 »
Hayırlı olsun ön çizgi çok güzel olmuş nereye kadar ekim oldu yukarıdan resim paylaşmadığınız için göremedik.

Çok sağolun Hintell hocam. Evet üst taraf gözümden kaçmış. Buyurun ikinci gün ikinci yıkama sonrası akşam ışık altında çektim.

Semih Sezer

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 30 Ocak 2021, 21:21:47 »
Ön çizgi tasarımınızı beğendim. Sadece bu denli açıklıklarda daha dar ön çizgi tutulmasını hem görsel olarak hem de donörde daha fazla greft bırakabiilmek adına daha doğru buluyorum. Tabi bu tamamen benim şahsi fikrim.

Ekimin en ön hattında daha dağınık (randomize) olarak yerleştirilmiş greftler doğallık konusunda yardımcı olacaktır. Bilgehan Bey buna önem gösteriyor. Bence bu takdir edilesi bir mesele.

İnşallah gönlünüzce olur.

Mesleğim gereği göz önünde bulunduğum için dar bir ön çizgidense bu şekilde olmasını ben tercih ettim. Özellikle setlerde tepe kısımdaki saçlar topik vs ürünlerle kameradan gizlenebiliyor fakar ön taraflar gizlenemiyor. İkinci ekime kadar bu şekilde idare edeceğim. İkinci ekimde de sakaldan greft alınacak zaten. Sakallarımın maşallahı vardır :)

Ön çizgi dağınıklığını ben de beğendim gerçekten. Bir çok insanda ön çizgiden saç ekimi geçmişi belli oluyor. Fakat böyle dediğiniz gibi randomize ekimlerde çok daha naturel bir görüntü sağlanıyor. Ahmet bey buna özellikle dikkat etti. Ön çizgiyi çizerken de anatomik proporsiyona ve estetik görünüme göre yaptığını, hangi çizgiye nasıl karar verdiğini detaylıca anlattı.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. 

Facebook Twitter Instagram