Gönderen Konu: DHT baskılamadan yapılan masaj nekadar mantıklı yarardan cok zarar verebilir mi  (Okunma sayısı 1471 defa)

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
hormon dedigimiz sey kan ile taşınıyor biz saci dokulenlerinde saçı dht hormonuna duyarli sacimizin düşmanı dht yi baskilamadan yapılan mikro iğneleme masaj vs ile sacimiza kan pompalamak yararlarla birlikte dht ninde saca daha fazla nüfuz etmesini saglamaz mı ?
bu yuzden diyorumki ignelemeyi ayda 1 kez  2 kez yapın diye masajıda dusta yapın  her zaman ellerinize gitmesine gerek yok ben bunu gordum bazen ilacları kullanıp tedaviye devap edip kendi haline bırakmak en iyisi yoksa daha da kotuye gidebilir ben bu yuzden masaj isini sadece dusta yapıyorum cunku gercekten takıntılık yapıyor ruyalarımda artık sac goruyorum dusun artık.... bu son dedigimide supheliydim ama onaylattım kesinlestirdim bazılarının sacı DHTden haric farklı hormonlarada cok duyarlı  siz sadece testo ve dht yi biliyorsunuz ama bu mekanizma cok farklı bu iste bunlar bilinenler bazı hormonlarında bu sac isinde etkili oldugu kanıtlanmak uzere.....
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

oralminoxidil

• Hero Member
hayır perfecthairhealth.com before afterlara bak nerdeyse ilaç kullanmıyorlar,  kullanırsan daha başarılı olursun

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

siyabentqxqx

• Sr. Member
hayır perfecthairhealth.com before afterlara bak nerdeyse ilaç kullanmıyorlar,  kullanırsan daha başarılı olursun
benimki sadece bir fikir

emekli kel

• Hero Member
 ben sabah akşam iğneliom faydasını gordum zararını gormedim.genetik dokulmede damarlar buzusur saç beslenemez saçı damardaki kan besler iğnelere dolaşımıda arttırır.ayrıca yeni hucre sayısını arttırıyormuş.denedim çok kullandım sorun olmadı
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Mehmetali32

• Hero Member
ben sabah akşam iğneliom faydasını gordum zararını gormedim.genetik dokulmede damarlar buzusur saç beslenemez saçı damardaki kan besler iğnelere dolaşımıda arttırır.ayrıca yeni hucre sayısını arttırıyormuş.denedim çok kullandım sorun olmadı
Abim damarları buzusturen  DHT  dhtde de kanla tasınır adam diyorki  dht engellemeden igneleme yapmak  buraya hormonlu kanı birktirmezmi buda saca daha zararlı olmazmı       bende diyorumki eger dht engelliyorsanız  yapın igneleme ama zaten kanda bu hormon dusuk seviyede olacagı icin zararı olmaz ama  kanda testo dht cok yuksekse sende bu bolgeye igneleme yapıyorsun ne olur saca daha cok hormon birikir daha cok calsiyum birikir ve buda zararı olur benim acımdan dusunursen anlayacaksın ne dedigimi    igneleme isi  dht blockerla yapıldıgında basarı oranı var diyorum  birde abim  ben ne zaman igneleme yaptıgımda iki gun saclarıma sanki bir seyler batıyor bunun fazlasıda zarar neden zarar cunku kucuk yaralarının  oldugu yerde iltihaplanma olur buda dermatit hastalıgı egzama gibi sac derisi hastalıklarını tetikler        sac derisi bir hayat tır bu tedaviler  ignelemeher gun yapılması zararlı diyorum ben .
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

emekli kel

• Hero Member
 ben senin demek istediğini anladım birde şunu dusun kan orayı temizliyor.dht falan azalıyor.zararlı olsa yıllardır bende olurdu.bir suru kere yapıom her gün hemde hiçbir zararı olmadı he etkileride kişiden kişiye değişir.normalde dht saça dokunup doner bizim bu reseptörler duyarlı dhtyi bağlıo saç kokune.bende dusunuyorumki aşağıda kan o dhtyi temizliyor dolaşım hızlandıkça senin dediğin gibide negatif ihitmal var.
 tavan dusun topu atıom geri donuo tavanda bağlayıcı dusun top orda kalıo.kan dolaşımının artmasını dusun tavana gelip giden bir fırca topu ordan tekrar dusuruo ne ornek salladım:)ben denedim  zararı yok sonucları bilmem baskası dener belki zararı olur ama bende olmadı gürleştirsi sanırım
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

oralminoxidil

• Hero Member
agada kan akımının önemi sizce ne kadar gerçekten bunu tam olarak anlayamıyorum çok belirsiz şeyler var, yani kan akımı azaldığı için mi folikül ölüyor , yoksa folikül küçüldüğü için mi kan azalmaya başlıyor. maalesef bunu henüz kimse kanıtlayamamış

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

emekli kel

• Hero Member
 ordan bakma bence 2.dediğini dusun.proflar paradoks olan tavukmu yumurtada çıkar yumurtamı tavukta hesabından tartışmaya gircekti.emindim ilknine karar verceklerine ilkini solediler.karısık konular .nerden eminden dersen bir evin ilk katı olmadan 2.katı dikemezsin.dht damarlara zararlı damarları buzustuyor.bunun ispatı minox kullanınca yeniden saç çıkması.genelde tepede etkili oda ondekiler çok zayıf dhtye cabuk geberiyor.ilk bakıs açısından bakmak daha etolojik derim yiğen.tabi diğer ihtimalde olabilir kendi gorusumu soluom.

Mehmetali32

• Hero Member
agada kan akımının önemi sizce ne kadar gerçekten bunu tam olarak anlayamıyorum çok belirsiz şeyler var, yani kan akımı azaldığı için mi folikül ölüyor , yoksa folikül küçüldüğü için mi kan azalmaya başlıyor. maalesef bunu henüz kimse kanıtlayamamış
Bu mesele tavukmu yumurtadan cıkar yumurtaı tavuktan anlayısıyla cok benziyor  yani benim gorusumu belirteyim bu konuda her ikiside sen kendi  genetik aga konusunda diyordun zaten aslında sende belirtmistin dht hormon   kan akımını azalttırıyor        bagısıklık sisteminnin getitrdigi  sacı bir virus olarak gormesiyle    bu bolgeyi  kellestirmesi fibrozis ve kalsifikasyon sonucu yani hormon  kan akımı keserken bagısıklık sisteminin     de  getirdigi inflamasyon folekullerin kuculmesine burayı bag dokuyla doldurmasına sebep oluyor  bunu baslatan  genetik kod + hormon degisimi ergenlikle beraber     siddetlendiren dht ve  inflamasyon    her ikisini yaptıranda    bunlar......
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

emekli kel

• Hero Member
 hadi bakalım siz yazısın şimdi yemek saati:)yiyelimki saçımız guvvatlı guvvatlı olsun :)

oralminoxidil

• Hero Member
Ne kadar doğru bilemiyorum da benim düşüncem de scalpın kendi haline bırakılmaması, sürekli masaj ığneleme yapılmalı. kendi haline bırakınca ne olduğunu biliyoruz :((

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Mehmetali32

• Hero Member
Ne kadar doğru bilemiyorum da benim düşüncem de scalpın kendi haline bırakılmaması, sürekli masaj ığneleme yapılmalı. kendi haline bırakınca ne olduğunu biliyoruz :((
igneleme yapıyormusun yapıyorsan ne kadar sıklıkla yapıyorsun  her gun yapılması senin icin ne kadar dogru     sıklık ne kadar  olmalı sence masaja bir sey demiyorum neden cunku her gun yapılması psikolojikmen takıntı yapar fiziksel sorun yapmaz zararı yok saca  ama igneleme isi cok farklı surekli yapılmamalı bence  oraya bir etki kuvveti uyguluyorsun elbet sana bir tepki verecek negatifmi pozitif mi mechul
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

oralminoxidil

• Hero Member
igneleme yapıyormusun yapıyorsan ne kadar sıklıkla yapıyorsun  her gun yapılması senin icin ne kadar dogru     sıklık ne kadar  olmalı sence masaja bir sey demiyorum neden cunku her gun yapılması psikolojikmen takıntı yapar fiziksel sorun yapmaz zararı yok saca  ama igneleme isi cok farklı surekli yapılmamalı bence  oraya bir etki kuvveti uyguluyorsun elbet sana bir tepki verecek negatifmi pozitif mi mechul

iki yöntem var biri 1.5mm 7 10 günde diğeri 0.5mm 3 günde bir eğer masaj yapmıyorsan ikincisi daha mantıklı gibi

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Mehmetali32

• Hero Member
iki yöntem var biri 1.5mm 7 10 günde diğeri 0.5mm 3 günde bir eğer masaj yapmıyorsan ikincisi daha mantıklı gibi
  Bak ben        sac igneleme isinin en cok ayda 2 kez yapılması lazımdır diyorum  igneleme varya  butun hormonları oraya biriktiriyor yaranın oldugu yerde savas vardır  tamir vardır sen buralara her gun  mucadeleye sokmak eger hormonlar saca zarar vermeseydi cok iyyi bir yontemdi  ve agası olmayanlarda bile mucizedir yapılması lazım ama biz AGAlılarda cok farklı gercekten cok farklı ben bundan eminim     eger sacında hassasiyet cok varsa   buraları ignelemek  her gun  saclarının daha cok hormondan etkilenip dokulmesine sebep olur sen yine bu kardesini dinle  ayda 2  3kere yap elbet bir bildigim vardır  senin boyle kullanman  bana karı yok   ama sacına zararı olacak    cunku ignelemenin yapıldıgı yerde farklı hormonlarda salgılanıyor  birde sana cok iyi bir bilgi verecegim bu salgılanan hormonlar  oranın   taslasmasına  calsiyum birikimine ve  hassasiyet derecesinin artmasına neden olur  o bolgede DHT DE ARTAR  ve bu yaraların iyilesmesi gecikir inflasmasyon artar  buda hormonun saca verdigi zararın suresini arttırır deri hastalıkları  olusur ve saclarının omru kısalır         ben her igneledigimde saclarımı o gun cok kasıntı tutuyor kasıyorum sacımı bu yuzden igneleme isini  cok azalttım aylara yaydırdım    saclarada zararı olur sac derisi bozulur diye diyorum  birde  dud atıyorsun sen   o gun attıgında sacını ignele hormon kanda az oluyor....
« Son Düzenleme: 30 Ocak 2021, 13:45:17 Gönderen: Mehmetali32 »
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Facebook Twitter Instagram