Gönderen Konu: Saç ekimi için beklemelimiyim ? Yaş 26  (Okunma sayısı 637 defa)

oralminoxidil

• Hero Member
Ynt: Saç ekimi için beklemelimiyim ? Yaş 26
« Yanıtla #1 : 01 Şubat 2021, 01:33:29 »
hayır imzamdaki kılavuzu oku tedaviye başla

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 01 Şubat 2021, 20:02:32 »
Aynı benim saç gibi, sizden 2-3 yaş daha gencim, Norwood 2.5-3 kontrpiyesinde kalan bir saç. Benim önerim naçizane tedaviye başlamadıysanız finasterid veya dutasterid ile tedaviye başlayıp temporal ve frontal bölgeye minoxille destek çıkmanız çünkü dökülmeniz son 1 senede ilerlediyse agresif dökülme anlamına geliyor, fakat bu tedavide sabırlı ve istikrarlı olmak lazım çünkü her takviyenin shedding diye tabir edilen döngü olayı vardır, zayıf ve minyatür saçlar gider incelmeler ve kayıplar artıyor gibi olur fakat akabinde yeniden güçlenirler. Ben de zannedersem o süreçteyim dutasteridde.Ve genetik dökülmenin birincil sorumlusu dihidrotestosteron denen bu meret(meret diyoruz ama faydalarını da say say bitmez) günlük salgılandığı için günlük bloke etmek yani ilaçları günü gününe muntazam kullanmak icab eder. Dutasterid ağır olduğundan haftada 2-3 tercih ediliyor ben de öyle yapmıştım ancak bir nebze hatadır o. Ekim için öncelikle agresif dökülmenin durması gerekiyor. Ekimle bu tedavi farklı opsiyonlar değil yani tedavi ekime giden yolda bir basamak. Sadece DHT'ye odaklanmayıp aynı zamanda vitamin, demir, çinko takviyelerini ihmal etmemek de sizin yararınıza olacaktır. Ve vertex (tepe) bölgesinde sorun yok. Finasterid veya dutasterid seçimi size kalmış, umumiyetle önce finas tavsiye edilir. İyi haberlerinizi bekliyoruz, bol şans
Merak edilen noktaları daha detaylı anlattığım videolarımı şuraya bırakayım, daha detaylı anlamanızda faydası olacağı kanaatindeyim, ayrıca daha iyi anlamak için ünlülerin saçlarını da inceliyorum, sitede de paylaşıyorum videoları illa ki tekrar denk gelirsiniz.

TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 01 Şubat 2021, 22:18:32 »
 tranway imzana baktım.dutu gunde bir içion yan etkiden bırakcan zaten yüzde 55 baskılıyor o zaman fine gecicen oda yüzde 38 baskılıcak saçlı deride bunlar  az gelcek.hap içme ille içiosan fine gec yol yakınken.minoxu gunde 2 kullan bence dermollerle uygula.oral spiro falan girme o topa.boyle tedavi arayısınca zaman kaybederken saçlarda azalcak en kesin sonuclara yonel.anket aç yıllarca ilaç kullananlara şunumu bunumu kullanayım diye aklında hangi tedaviler varsa.gunluk dut zor gelir bu yasta
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Romanadam

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 01 Şubat 2021, 22:21:37 »
beklenecek hal kalmamış ön tarafa 2000 greft attır bence  :)

Facebook Twitter Instagram