Gönderen Konu: Saç ekimi için beklemelimiyim?  (Okunma sayısı 1096 defa)

Parzival

• Full Member
Saç ekimi için beklemelimiyim?
« : 27 Temmuz 2021, 16:04:35 »
İyi forumlar herkese , yaşım 24 saç durumum aşağıdaki gibidir ve tecrubeli kullanıcılardan yorum rica ediiyorum izmirde yaşıyorum bütcem 10 bin civarı medeks , serkan aydın ve serkan aygin arasında kaldım , medeks biraz daha beklememi söyledi öndeki saçlarım döküldüğünde ekimin daha iyi olacağını da söyledi . Artık şapkayla gezmekten bıktım , eğer ekim yaptırırsam ön bölgenin aralarına girilirse ve sonra ön ortası döküldüğünde kötü bir görüntü olur gibime geliyor kafam karışık lütfen yorumlarınızı bekliyorum .

Leonidas

• Hero Member
Ynt: EKİM İÇİN BEKLEMELİMİYİM ?
« Yanıtla #1 : 27 Temmuz 2021, 16:08:47 »
Öncelikle merhaba , biraz daha bekleme konusunda medeks doğru söylemiş, forum da ki genel kanı da aynı yönde.
Ama senin de dediğin gibi “şapkayla dolaşmaktan bıkma” durumu bende de oldu ve geçen sene seninle aynı yaştayken ekim yaptırdım.

Dökülme tipimiz bayağı benziyor , benim ekim öncesi saçlarım protez saç kullandığım için tam uzun değildi , uzun hali birebir benziyor.
Bu yüzden konularımı incelemeni öneririm.
İmzamda mevcut.

Bunun haricinde bahsettiğin merkezlerin ektikleri çıkıyor , sadece bir tanesi donör bölgeyi yoruyor.
Benim önerim geleceği de düşünerek bi planlama yapman yönünde.
Forum da çok konu mevcut , illa ki kafana yatan bi merkez olur. Tercihi sen yap derim.

Parzival

• Full Member
« Yanıtla #2 : 27 Temmuz 2021, 16:13:21 »
Öncelikle merhaba , biraz daha bekleme konusunda medeks doğru söylemiş, forum da ki genel kanı da aynı yönde.
Ama senin de dediğin gibi “şapkayla dolaşmaktan bıkma” durumu bende de oldu ve geçen sene seninle aynı yaştayken ekim yaptırdım.

Dökülme tipimiz bayağı benziyor , benim ekim öncesi saçlarım protez saç kullandığım için tam uzun değildi , uzun hali birebir benziyor.
Bu yüzden konularımı incelemeni öneririm.
İmzamda mevcut.

Bunun haricinde bahsettiğin merkezlerin ektikleri çıkıyor , sadece bir tanesi donör bölgeyi yoruyor.
Benim önerim geleceği de düşünerek bi planlama yapman yönünde.
Forum da çok konu mevcut , illa ki kafana yatan bi merkez olur. Tercihi sen yap derim.
Üşenmeyip uzunca yorum yaptığınız için
Teşekkür ederim , geleceği düşünerek dediniz yani 2 seans mı yoksa önden arkaya doğru homojen bir ekim mi uygun sizce ?

• Yaşınız 24

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 27 Temmuz 2021, 16:16:13 »
Üşenmeyip uzunca yorum yaptığınız için
Teşekkür ederim , geleceği düşünerek dediniz yani 2 seans mı yoksa önden arkaya doğru homojen bir ekim mi uygun sizce ?

Beklentini tam bilmediğim için bişe diyemiyorum dostum.
Ama her halukar da 2. Ekimi düşünerek yani donör bölgeyi mümkün olduğunca yormadan ekim yaptırsan senin iyiliğine olur.
Belki yakın zamanda ekim yaptırıp memnun kalırsın , ama sonrasında senin de dediğin gibi önler açılabilir. Bu yüzden donör sağlam kalmalı ki telafi edebilesin. Ama belki de hiç gerek kalmaz yani bunu öngörmek zor.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekimi için beklemelimiyim?
« Yanıtla #4 : 27 Temmuz 2021, 16:35:49 »
Ya bekleyeceksin ya finasterid kullanıp var olan saçlarını güçlendirip öyle ekim yaptıracaksın
Global Moderator

Parzival

• Full Member
« Yanıtla #5 : 27 Temmuz 2021, 16:39:25 »
Beklentini tam bilmediğim için bişe diyemiyorum dostum.
Ama her halukar da 2. Ekimi düşünerek yani donör bölgeyi mümkün olduğunca yormadan ekim yaptırsan senin iyiliğine olur.
Belki yakın zamanda ekim yaptırıp memnun kalırsın , ama sonrasında senin de dediğin gibi önler açılabilir. Bu yüzden donör sağlam kalmalı ki telafi edebilesin. Ama belki de hiç gerek kalmaz yani bunu öngörmek zor.
İki konunuzuda okudum sonuna kadar çok iyi sonuc almışsınız ekim önceki haliniz benimkiyle nerdeyse aynı hatta bir yakınıma göstersem ben sanar :) büyük ihtimal medekse ektiricem orta kısmı finasterid ile korumayı düşünüyorum ileride belki vertexe de ekim düşünürbilirim . Dökülme tipimiz aynı inşallah sonucumda sizin gibi olur . Sizce medeks mi serkan aydın mı ( donör yorduğu için düşünmüyorum ve temple ekimi çok görmedim) asuman hair mi  , serkan aygın mı ? Evet biliyorum kendime göre seçmelim ama saç yapımız benzediği için siz olsanız bu seçeneklerden hangisini seçerdiniz bütçeye takılmadan .
  • Yaşınız 24

Parzival

• Full Member
« Yanıtla #6 : 27 Temmuz 2021, 16:41:02 »
Ya bekleyeceksin ya finasterid kullanıp var olan saçlarını güçlendirip öyle ekim yaptıracaksın
beklemeyi hiç düşünümüyorum açıkçası
finasterid Kullandıktan ne zaman sonra ekim yaptırabilirim ortalama ? Ve şu durumda ekim yaptırsam bir sorun olur mu ?
  • Yaşınız 24

Qur

• Full Member
« Yanıtla #7 : 27 Temmuz 2021, 16:43:39 »
Ben ön bölgenizin kısa vadede döküleceğini düşünmüyorum. Tabi bu sadece bir öngörü. Bilinmez ne olacağı. Seni çok etkiliyor ise ekim düşünülebilir. Ama ilerde 2. Ekimi göze alarak ve iyi araştırarak gir bu işe. Ön kısım henüz çok seyrek değil. Oraya sık ekim yapılması zor. Mevcut saç dökülürse kötü görüntü oluşabilir ilerde. Bunları da göze alman lazım

Parzival

• Full Member
« Yanıtla #8 : 27 Temmuz 2021, 16:58:10 »
Ben ön bölgenizin kısa vadede döküleceğini düşünmüyorum. Tabi bu sadece bir öngörü. Bilinmez ne olacağı. Seni çok etkiliyor ise ekim düşünülebilir. Ama ilerde 2. Ekimi göze alarak ve iyi araştırarak gir bu işe. Ön kısım henüz çok seyrek değil. Oraya sık ekim yapılması zor. Mevcut saç dökülürse kötü görüntü oluşabilir ilerde. Bunları da göze alman lazım
Şöyle bir planlama nasıl olur önleri sık ön orta kısım  yoğun yer dokunulmadan etrafından homojena arkaya doğru azalıyor
2. Olarak temple bölgem seyrek hep böyleydi orayıda yoğunluk katmaları mümkünmüdür ?
  • Yaşınız 24

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 27 Temmuz 2021, 17:53:30 »
beklemeyi hiç düşünümüyorum açıkçası
finasterid Kullandıktan ne zaman sonra ekim yaptırabilirim ortalama ? Ve şu durumda ekim yaptırsam bir sorun olur mu ?

Saç gelişimine ilacın etkisine bağlı olarak 6/12 ay
Global Moderator

Parzival

• Full Member
« Yanıtla #10 : 27 Temmuz 2021, 17:58:58 »
Saç gelişimine ilacın etkisine bağlı olarak 6/12 ay
Özgüven sorunum yıllardır var o yüzden her geçen dakika alehime olduğunu düşünüyorum büyüh ihtimal yakında ektiricem ekimle beraber başlamayı düşünüyorum yorumunuz için
Teşekkür ederim ayrıca ekim planlaması hakkında ne önerirsiniz orta kısımdaki saç için
  • Yaşınız 24

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 27 Temmuz 2021, 19:30:34 »
Özgüven sorunum yıllardır var o yüzden her geçen dakika alehime olduğunu düşünüyorum büyüh ihtimal yakında ektiricem ekimle beraber başlamayı düşünüyorum yorumunuz için
Teşekkür ederim ayrıca ekim planlaması hakkında ne önerirsiniz orta kısımdaki saç için

Ekimi bilmiyorum ne zaman niyetlenirsin ama yanetki görmeyeceksen, şimdi başla. Donör de kuvvetlenir, ekim sonrasında da dwvam edersin. Kullanmayı düşünüyorsan beklemenin bi mantığı yok bence.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 27 Temmuz 2021, 19:33:46 »
Temple kulak üstü filan da çok zayıf bence öncelikle medikal tedaviyle güçlendir kardeşim. Zaten ekimden en erken sonucu alsan 6 ayda alacaksın iyi düşün
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 27 Temmuz 2021, 19:56:05 »

Simdi olay senin kişişel problerine göre şekil almıyor kardeşim
Doğru neyse onu yap ki özüven sorunun saç ekimi başarısız olursa seni hasta etmesin dimi?

Saç ekimini hemen yaptırmak ya da doğru olan adımları atmamak sana kar değil zarar sağlar

Kısaca benim sorunum var ben böyle yaparım sunu yaparım dersen daha önce uyardığım ama kendi bildiğini okuyup forumda saçlarım çıkmadı ya da nasıl düzelte bilirim bunalım dayım diyen insanların arasına eklenirsin benim için hava hoş sen bilirsin.

Sonuç olarak forumun olumsuz örneklere de ihtiyacı var söylediklerimizi insanların kulak asması için..:) bilmem anlata bildim mi?
Global Moderator

Parzival

• Full Member
« Yanıtla #14 : 27 Temmuz 2021, 21:19:44 »
Ekimi bilmiyorum ne zaman niyetlenirsin ama yanetki görmeyeceksen, şimdi başla. Donör de kuvvetlenir, ekim sonrasında da dwvam edersin. Kullanmayı düşünüyorsan beklemenin bi mantığı yok bence.

Anladım araştıracağım finası
  • Yaşınız 24

Facebook Twitter Instagram