Gönderen Konu: Saç ekimi sonrası kızarıklık  (Okunma sayısı 1710 defa)

Gks

• Yeni üye
  • *
Saç ekimi sonrası kızarıklık
« : 08 Şubat 2021, 21:28:05 »
Merhaba arkadaşlar, ekim sonrası kabuklar döküldükten bir hafta sonra kızarıklıklar hala devam etmekte. Saç için tolere edilebilir belli bir seviyeye kadar ancak ben bıyık ekimi de oldum ve yüzümde ciddi kızarıklıklar var şuan maske ile idare ediyorum ama çok rahatsız edici. Bephanten ve madecassol krem kullanıyorum.
Bu kızarıklık kalıcı olabilir mi ? 1 haftadır seviyesinde değişiklik olmaması beni düşündürüyor, normalde hızlı iyileşen bir cilt yapım var. Bununla alakalı kesin çözümü hakkında bilgisi olan arkdaşlar yazarlarsa memnun olurum.

mahlas

• Sr. Member
Ynt: Saç ekimi sonrası kızarıklık
« Yanıtla #1 : 09 Şubat 2021, 15:42:05 »
Minimum 2 ay kadar kızarıklık devam edecektir. 4 aya kadar, hatta bazı kişilerde 6 aya kadar kızarıklık devam edebilir. Bu süreçte zaman zaman kızarıklığınızın azalması, sonraları tekrar artması da normal bir durum.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 09 Şubat 2021, 15:56:11 »
Normal durumlar cild yapınıza göre uzun ya da kısa sürer saç derisi hassas bir zamanla normale döner
Global Moderator

Gks

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 09 Şubat 2021, 22:21:27 »
Minimum 2 ay kadar kızarıklık devam edecektir. 4 aya kadar, hatta bazı kişilerde 6 aya kadar kızarıklık devam edebilir. Bu süreçte zaman zaman kızarıklığınızın azalması, sonraları tekrar artması da normal bir durum.

Forumda “ kızarıklık “ kelimesini içeren yazıları okudum. Bazıları alkol içermeyen kremlerin düzelmeyi hızlandırabileceğine değinmiş. Haricen, 2 adet dikkatimi çeken ürün ismi gördüm ; bioderma cicabio lotion spray ve fucicort. Ama ikisinin de etki edeceğini pek düşünmüyorum. ( bir bilgiye dayanmayarak ) Madecassol kremin etki edeceği düşüncesi var. Bir öneri gelmezse konu hakkında bu kreme devam edeceğim. Birde birleşmiş amino asitler zinciri BCAA kullanımının da etki edeceğini düşünüyorum. Hücre yenilenmesini hızlandırır anlamında. Bilgileriniz için teşekkür ederim Mahlas ve Hintell.
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2021, 22:32:12 Gönderen: Gks »
  • Ekim Tarihi: 22.01.2021
  • Ekim Merkezi ismi Clinicexpert
  • Greft Miktarı 3.000
  • Yaşınız 31

Gks

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 13 Şubat 2021, 15:19:43 »
Gelecek nesillere mirasımdır. Belki aylar yıllar sonra birileri yaşadıklarımı yaşayıp bu yazıyı görecekler. Ekleme çıkarma düzeltme yapacak arkadaşlar, akıl akıldan üstündür.

Arkadaşlar kızarıklık için ;
Tüm yaralar kapandıktan sonra ne yapacaksanız yapıyorsunuz unutmayın.
“Contractubex” denilen bir merhem var. Bu merhem in muhteviyatında silikon da var bu küçük bir dezavantaj. Sürüp dışarı çıkarsanız parlaklık olacaktır. Önerim akşam yatmadan sürülmesi. Merhemin asıl amacı izleri yok etmek, yani geçmeyen bir yara iziniz varsa düzenli kullanımda yok ediyor.net
“Bephantol onarıcı merhem” bu merhemi bir iki saat sonra yıkayın çünki içeriğinde alchol olduğundan köklere zarar verme ihtimali olur diye düşünüyorum.mukavemeti yüksek bir merhem olduğu için bir diş fırçasından çok bastırmadan sabunla yardım alabilirsiniz.
“Sarı kantaron ve biberiye yağı “ ilgili bölgelere azar azar sürmek inanın her anlamda fayda sağlıyor.
“”” Madecassol Krem “”””” yegâne ürünümüz bu. Fiyat olarak çok uygun, bitkisel ağırlıklı, hücre yenileyici özelliğe de sahip mükemmel bir krem.

Bu saydığım alternatiflerin tümü kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte fayda sağlayacaktır. Hepinize bol şans arkadaşlar
  • Ekim Tarihi: 22.01.2021
  • Ekim Merkezi ismi Clinicexpert
  • Greft Miktarı 3.000
  • Yaşınız 31

Facebook Twitter Instagram