Gönderen Konu: ADANA ESTE MODA HAİR (MELEK POLAT) SAÇ EKİMİM VE YAŞADIĞIM SIKINTILAR  (Okunma sayısı 4094 defa)

T.A. Ta

• Yeni üye
  • *
GREFT SAYISI - 2500
DÖKÜLME SEBEBİ YÜKSEK DHT.

Ekim tarihi 09.02.2021

Saçlarımı yaklaşık 4 yıldır uzatan biriyim ve saçlarım kıvırcık, düzleştirildiği taktirde sırt ortasına kadar uzanan saçlara sahiptim. Yanlarda olan açıklık sebebiyle sıklaştırma işlemi yaptırmak istedim ve bunun sonucunda Este Moda Hair saç ekim merkezine gittim. En önemli konu saçlarımın kesilmemesiydi ve onlar da kadınlara yaptıkları ekim gibi alım bölgesi haricinde kesim yapmadan DHI yöntemiyle ekim yapabileceklerini söylediler.

Ekim yapacak olan kişi saçlarını toplarız ve ekim yaparım kesmeden diye saçlarımı öncesinde kontrol etti

Bunun üzerine bir hafta sonrasında ekim için gittim ancak ekim öncesinde FUE yöntemini tercih ettim, bu yöntemi tercih etme sebebim forumdaki bazı konularda ve YouTube da gördüğüm bir videoda DHI yöntemi yerine en sağlamı FUE tarzı yorumlar olmasıydı.

FUE yöntemini tercih ederken aynı şekilde saçlar KESİLMEDEN ekim yapılmasını istedim ve bunun üzerine ilgilenen kişi ekim gününde ekimi yapacak kişiyle gidip görüşerek 500 TL fiyat farkıyla saçı kesmeden FUE yöntemiyle ekebileceklerini söyledi ve ben de 500 TL farkı sorun etmeden ekim alanına gittim. Saçların uzun kalması için bu fiyat farkının bir önemi yoktu.

Ekime başlamadan önce arka kısımda saç kesileceğini biliyordum ancak 2500 greft için bu kadar geniş alan açılacağını düşünmemiştim, arka kısımdaki saçlarım zaten hanedanlığa yetecek kadar çok olduğu için küçük pencereler açılarak yapılabileceğini düşünmüştüm ve daha öncesinde zaten bunun mümkün olduğunu söylemişlerdi. Bu şekilde küçük alan kesikleri sorun olmayacaktı çünkü zaten yukarıdaki saç o kadar fazlaydı ki açık bırakınca omuzlarıma kadar gelerek tüm kafamın arka kısmını kapatıyordu.

Ancak o kesimi o kadar geniş alanda yaptılar ki üst kısımdaki aşağıya atmayı düşündüğüm saçları da birlikte kestiler.

Daha sonrasında ön kısımların da içlerine girmek için kesmelerini gerektiğini söylediler, ben de bunun üzerine hani kesilmeden de oluyordu bana kadın fotoğrafları gösterdiniz ve önleri hiç kesmeden ektik diye belirttiniz dedim. Bunun üzerine aralara girmem için biraz kesmem gerek dedi ve keseceği saç miktarını gösterdi. Mecbur halihazırda arka kısım kesildiği için kabul ettim ancak ortalama gösterilenin 2 katından biraz daha fazla ön kısmı geriye doğru kazıdılar.

Saç kalan tek kısım tepe kısmı oldu ve benim saçlarımın uzaması bu hale gelmesi ortalama 4 yıl alıyor. Kıvırcık oldukları için uzasalar da belli olmuyor. Yayıncılık hayatım olduğu için ve sürekli kamera karşısında olmam gerektiği için saçlarım benim için çok önemliydi, ancak şu an olan görüntüm tüpçü Fikret karakterinden çok daha kötü durumda.

Burada yaşanan sorun ekimin iyi ya da kötü olmasından önce bu hale gelebilmesi için yıllarımı özenerek verdiğim saçlarımın bu şekilde kesilmiş olması. Başta önleri kesmeden ekebiliriz denilmesinin ardından ense üçüncü havaalanı gibi kesildikten sonra artık işlem başladığı için ön tarafların da kesilmesine razı bırakılmış olmam işin en büyük sıkıntısı.

Benim düşüncelerimde arkadan alınan köklerin kalan arka saçlarla kapatılabileceği ve saçlarım açık şekilde öncesinde olduğum gibi hayatıma devam edebilmemdi. Yani görsel açıdan bir şey kaybetmeden.

500 değil 1000 TL üzeri de gerekse yine bu para verilirdi işin sorun tarafı bu değil sorun olan kısım öncesinde denilenin ve sonrasında yapılanın farklı olması. Sanıyorum ki para miktarından kaynaklı çok uğraşmamak için böyle yaptılar, DHI fiyatı 10000 TL olduğu için o zaman başta kabul etmişlerdi ama sonradan FUE yöntemine dönünce kesmeyiz fiyat farkı ver deseler de uğraşmamak için böyle yaptılar. Oysa ki ben FUE yöntemiyle açılan kanallar daha iyi denildiği için o yöntemi seçmiştim yani parayla bağlantı konu değildi. Saçlarımın ederi zaten benim gözümde ekim ücretinden daha da yüksek.

Şimdilik acele etmeden sağda solda bu konuyu yaymıyorum, açıkçası bunun üzerine ekim de kötü sonuçlanırsa sanıyorum ki memnuniyetsizliğimi tüm haber yazabildiğim ve video hazırlayabildiğim platformlarda yayacağım. Belirttiğim gibi mesleğim gereği ön planda olmam gerekiyor ve insanlar hazırladığımız içerikleri izliyor.

Sizlere öncesi ve ekim sonrası fotoğrafları paylaşıyorum. Ekimin dördüncü günündeyim ve görseller dördüncü güne ait.

Ayrıca sormak istediğim diğer bir soru da saçlı bölgeye yapılmış olan ekim var olan saçlarıma zarar verir mi? Çünkü zaten ekim yapılan alanın büyük çoğunluğunda saçlar mevcut.

ENO7

• Full Member
Hayirli olsun ön cizgin güzel belirtmiş olduğunuz durumlarda rahatsiz olmuşsunuz Yayıncılık hayatında ne yazıkki çok zor  3 4 ay içinde ensenizde sorun kalmaz

cıtırkel

• Jr. Member
  • **
Enseniz için dar bir alandan alım olması estetik açıdan hoş bir görüntü oluşturmaz,size bunu vaadetmişlerse ne yazık ki size yalan söylemişler.Greft miktarı ne kadar az olursa olsun köklerin alındığı alan tehlikeli bölgeye girmediği sürece olabildiğince geniş olmalı.Aksi takdirde ekim sonrası ense bölgenizde gözle görülür seyreklikler meydana gelir.Üst kısımlarınızda derinlere girilmesi saç birleşiminiz ve gelecekte dökülecek saçlarınızı varsayarsak mantıklı,ekiminiz güzel duruyor,kendi saçlarınızın zarar gördüğünü sanmıyorum iyi bir işçilik var.Umarım işinizde bir aksaklığa sebebiyet vermez bu durum,sizin yerinizde olsaydım arka kısımları tamamen makineyle eşitlerdim kötü bir görüntü olmaması adına ama tabii sizin tercihiniz.Söylediğiniz gibi merkez sözünü yerine getirmediyse her türlü yola başvurmanızı öneririm.

T.A. Ta

• Yeni üye
  • *
Enseniz için dar bir alandan alım olması estetik açıdan hoş bir görüntü oluşturmaz,size bunu vaadetmişlerse ne yazık ki size yalan söylemişler.Greft miktarı ne kadar az olursa olsun köklerin alındığı alan tehlikeli bölgeye girmediği sürece olabildiğince geniş olmalı.Aksi takdirde ekim sonrası ense bölgenizde gözle görülür seyreklikler meydana gelir.Üst kısımlarınızda derinlere girilmesi saç birleşiminiz ve gelecekte dökülecek saçlarınızı varsayarsak mantıklı,ekiminiz güzel duruyor,kendi saçlarınızın zarar gördüğünü sanmıyorum iyi bir işçilik var.Umarım işinizde bir aksaklığa sebebiyet vermez bu durum,sizin yerinizde olsaydım arka kısımları tamamen makineyle eşitlerdim kötü bir görüntü olmaması adına ama tabii sizin tercihiniz.Söylediğiniz gibi merkez sözünü yerine getirmediyse her türlü yola başvurmanızı öneririm.

Belirttiğim gibi en büyük problem saçın kesilmesi gerekmediğini kadınlara da işlem yaptığının söylenmesinin bununla ilgili örneklerin gösterilmesinin ardından kesilmeden yaparız denilmesine rağmen işlemin bu şekilde yapılmış olması. Maalesef şu an iş yapabilmek pek mümkün değil, bu kesim işleminin Acer Türkiye gibi bir firmanın tam da henüz başka kimseye gitmemiş bir test ürünü gönderdiği ve içerik hazırlamam gerektiği bir tarihte yaşanması baya bir problem yarattı şimdiden. İleriye dönük olarak ekim mantıklı görünebilir ancak ikinci ekimi 2 yıl sonrasında zaten yaptıracağımı da onlara belirtmiş olduğum için aslında o kısımların derin şekilde kesilip açık bırakılmasına bana kalırsa pek gerek yoktu. İzlediğim videolar kadarıyla da saçı benimkinin dörtte birinden daha kısa olup arka kısımı kestikten sonra üst saçı oraya atıp hiç kesilmemiş gibi gösterebilmiş ekimler de mevcut.

Arka kısım uzadıkça diğer fazladan uzayan yerleri yavaş yavaş kestirerek uzun vadede eşitlemeyi planlıyorum, yorucu bir süreç olacak.

KonyaliMemo

• Yeni üye
  • *
Yani sac ektirirken kafayi niye sifira vurmuyorsunuz? Vur gitsin kardesim.
Ekimin hayirli olsun guzel gozukuyor. Guzel sonuclanir insAllah

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Selamlar bu şimdi uzun saç ekimi mi oluyor? Ne anlamı var mıs bunun saçma sapan saçı böyle kestikten sonra anlam veremiyorum ön çizgi hatları şakak kısımları ileri de ve çok keskin hatlar daha estetik olabilirmiş kendi çizgin çok güzel ve belirgin o çizgiyi koruyup aynısını yapmak yerine bu saçma çizgi neden?
Global Moderator

T.A. Ta

• Yeni üye
  • *
Saç ekimimin üzerinden 25 gün geçti, kabuklar döküldü. Ön bölge ve alım bölgesini görebilirsiniz.

Yorumlarınızı bekliyorum.

KonyaliMemo

• Yeni üye
  • *
guzel toparlamis sac insallah guzel sonuc alirsin kardesim

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Şok dökülmen devam ediyor dostum daha sert yıkaya bilirsin saçlarını
Global Moderator

T.A. Ta

• Yeni üye
  • *
Galiba ekimim o kadar iyi gidiyor ki kimse yorum yapma gereği duymuyor :D Kıskanıldı mı ne oldu anlamadım ki, aynı yerde ekim görseli paylaşana 20 kişi yazıyor bizim buraya Hintel başkan haricinde gelen giden yok.

BJKKARA

• Hero Member
Başkan hayırlı olsun biraz sıkıntılı süreç geçirmişsin şok dökülme devam ediyor inşallah güzel olur:

Bu arada sende biraz başa ekim yaptıran arkadaşların konusuna biraz yorum yaparsan onlarda senle ilgilenir forumda herkes yorum bekliyor.

Her kes bir birine destek olmalı

T.A. Ta

• Yeni üye
  • *
Başkan hayırlı olsun biraz sıkıntılı süreç geçirmişsin şok dökülme devam ediyor inşallah güzel olur:

Bu arada sende biraz başa ekim yaptıran arkadaşların konusuna biraz yorum yaparsan onlarda senle ilgilenir forumda herkes yorum bekliyor.

Her kes bir birine destek olmalı

Tabii baktığım konular oluyor da aşırı tecrübeli olmadığım için bu konuda yanlış yorum da yapmak istemediğimden genelde sadece konuya bakıp geçiyorum yani şimdi durduk yere karşı tarafın moralini yanlışlıkla da bozmayalım ya da durduk yere övmeyelim bilmeden diye.

Ben biraz alım bölgesinden şüphe ediyorum uzadıkça açıklıklar daha çok belli oluyor gibi, özellikle dün çektiklerim ışıktan mı bilmem ama aralar sıralı şekilde çok boş göründü gözüme.

Fotoğrafı site ters çevirmiş.

cıtırkel

• Jr. Member
  • **
zamanla toparlar donör bölgesi benim konumdan da bakabilirsin içine rahatlatmak adına,4. aydan sonra oldukça toparlıyor.Yine de işini garantiye almak istersen sadece donör bölgende kullanmak üzere evocapil sprey önerebilirim sana.

Sephiel

• Sr. Member
Öncelikle geçmiş olsun bir süredir yazmıyordum ancak sizin konunuz çok dikkatimi çekti. Umarım her şey yolunda gider. Ön çizgi konusunda ben de hintell e katılıyorum ancak benim yazınızdan ve süreçten anladığım çok net bir şey var. İstedikleriniz ve özel durumunuz ne kadar hassasiyetle anlatılıp anlaşılsa da uygulamada saç ekim merkezi ayırt etmeksizin aynı sorunları yaşardınız. Burada saç ekim merkezi çok daha gerçekçi olup teoride talep ettiklerinizin pratikte tam olarak sonuca ulaşmayabileceğini açık açık anlatmalıydı. Bu konuda saç ekim merkezinin ticari kaygısını eleştiririm. Ancak ben böyle spesifik istekleri ve bunun karşılığındaki yüksek beklentiyi ilk kez sizin konunuzda görüyorum.
Takviye
- H4B Biotin
- GNC Saw Palmetto Berries 540 mg

Gıda
-Keçi boynuzu özü
-Dut Pekmezi

Şampuan
- Prozinc Plus

Saç ekim sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=13708.0

T.A. Ta

• Yeni üye
  • *
Öncelikle geçmiş olsun bir süredir yazmıyordum ancak sizin konunuz çok dikkatimi çekti. Umarım her şey yolunda gider. Ön çizgi konusunda ben de hintell e katılıyorum ancak benim yazınızdan ve süreçten anladığım çok net bir şey var. İstedikleriniz ve özel durumunuz ne kadar hassasiyetle anlatılıp anlaşılsa da uygulamada saç ekim merkezi ayırt etmeksizin aynı sorunları yaşardınız. Burada saç ekim merkezi çok daha gerçekçi olup teoride talep ettiklerinizin pratikte tam olarak sonuca ulaşmayabileceğini açık açık anlatmalıydı. Bu konuda saç ekim merkezinin ticari kaygısını eleştiririm. Ancak ben böyle spesifik istekleri ve bunun karşılığındaki yüksek beklentiyi ilk kez sizin konunuzda görüyorum.

Tek isteğim ön kısımların kesilmemesiydi, belirttiğim gibi buna da örnek ekimler gösterdiler. Yani açıkçası ön kısımın kesilmemesin üst düzey bir istek olduğunu düşünmüyorum.

Facebook Twitter Instagram