Gönderen Konu: Avodart  (Okunma sayısı 1034 defa)

Ömer 73

• Yeni üye
  • *
Avodart
« : 16 Şubat 2021, 02:08:43 »
Selamın aleyküm arkadaşlar. Çok şiddetli saç dökülmesi var yaş 19 ama 2-3 senedir dökülme şiddetle dewam ediyor. Yaklaşık günlük 200-300 tl elimi ne zaman atsam saç geliyor. Bir bazen kontrol amaçlı elimle çok hafif çekiyorum bazen parmak ucuyla hemen 4-5 saç kopuyor kafanın her tarafında  durum böyle 1 aydır günlük avodart alıyorum 1 tablet
Yatdımmmm edinn

Hwoarang7

• Hero Member
Ynt: Avodart
« Yanıtla #1 : 16 Şubat 2021, 02:55:55 »
Yaşın itibari ile DHT blocker için en az 1-2 sene beklemelisin kullanmak istiyorsanız da avodart çok ağır hele ki bu yaşta. Finasterid kullanın , dökülmeler devam edebilir tedaviden sonuç almanız 6 ay ile 24 ay arasında değişir. Sabır etmeniz lazım. Avodart bırakın proscar başlayın

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 16 Şubat 2021, 03:14:07 »
Xpecia kullansam cinsel tercihim değişir mi diyen de var gür kafaya dutas kullanan da. Maşallah ortası yok.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

Ömer 73

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 16 Şubat 2021, 23:11:55 »
Hwoarang7
Hocam bir ay oldu gün lük 1 tablet atıyorum. Etki için çok kısa bir süre belki dediğiniz gibi. Ama çok hızlı ve güçlü bir dökülme var kafada. Normalde çok döüklürdü ama açıklık yoktu. Şimdi resmen yanlar ve tepede açılmalar başladı. İnsanı acayip korkutuyor bu durum

Ömer 73

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 16 Şubat 2021, 23:14:07 »
Dökülme genetik baba tarafında full kel. Anne tarafı full saçlı. Tavsiyeler ve önerilerinizi bekliyorum

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 16 Şubat 2021, 23:48:54 »
Dermastamp kullan haftada 1. Ketoral şampuan kullanabilirsin haftada 1 - 2. Kafada yağlanma kaşınma varsa inflamasyon vardır omega3 takviyesi kullan faydası var. Finas dutas konusu senin bileceğin iş. Masaj yapabilirsin. Yanlardan her çekişinde 2-3 tel geliyorsa vitamin eksikliğide vardır mutlaka ona da baktkr

Ömer 73

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 17 Şubat 2021, 03:06:17 »
Arman hocam yanlardann değil sadece en arka hariç nerden çekerse çekeyim 4-5 tel hemen geliyor ve bunun sonu yok çektikçe geliyor yanlar ve tepede daha kolay ve çok geliyor çektikçe

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 17 Şubat 2021, 09:45:30 »
Yaşına göre çok sert bir ilaçla başlamışsın bence de. Bunun ilerisinde ekstra yapabileceğin birşey yok zaten.

Ben senni yerinde olsam kesinlikle bu ilaçlarla başlamazdım. Ama senin tercihin.

Arkadaşlara ilave masaj ve dernastamp/dermaroller gibi uygulamaları ekleyrbilirsin.

Ömer 73

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 17 Şubat 2021, 14:47:51 »
Hocam zaten ketokonazol şampuan kullanılıyordu. Dermaroller ve mesaj yapıyorum. Günlük tüm vitamin den alıyorum. Ama saçlar resmen akıyor yani

heycorcverseneborc

• Full Member
« Yanıtla #9 : 17 Şubat 2021, 15:41:30 »
19 yasinda tepe seyrelmis dokulme tipin nw 5-7 arasi buyuk ihtimalle.

DmitriAhmedov

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 17 Şubat 2021, 17:05:35 »
Xpecia kullansam cinsel tercihim değişir mi diyen de var gür kafaya dutas kullanan da. Maşallah ortası yok.
Aynen adam nowud 0 dustas kullanıyor digeri now 7 olmuş daha ilaç peşinde bence now 3 4 gibi ya kullancan yada kullanmıcan seyrıne bırakacan  bu mesele yakışma meselesi mesela ben now 3ç5 4 arasındayım aşşırı karizmatik duruyor lakin bir tık geri gittigi an çok kötü durur ve hala kararsızım ne kullanıp ne kullanmamakta biri diyor finans saç bırakmadı biri diyor minox olanı götürdü kimine çok iyi geliyor çok karmaşlık işler degilmi 2birde bence yeni nesil dah şanssız mesela babam 40 yasındayken saç çizgisi benimkinden iyiydi 45 den sonra dökülmüştü içimi dökmek istedim senin üstünden kusura kalma jfkjhdfs
  • Yaşınız 25

Facebook Twitter Instagram