Gönderen Konu: Dhı vs Fue Sizce hangisi ?  (Okunma sayısı 1151 defa)

Sonnyto

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Dhı vs Fue Sizce hangisi ?
« Yanıtla #1 : 17 Şubat 2021, 13:57:31 »
Fue ekim yöntemi değil, alım yöntemi. Yani dhi de fue oluyor. Saç ekiminde öncelik teknikten ziyade ekimi yapacak kişilerin kalitesi ve tecrübesi. Kanal ekimi de olsa dhi de olsa işini iyi yapacak tecrübeli isimler olması önemli.

ress

• Full Member
« Yanıtla #2 : 17 Şubat 2021, 16:39:10 »
Yapacak yer çok önemli , Dhi ekim yaparken daha uzun sürüyor ama  daha erken iyileşiyor biliyorum
  • Ekim Tarihi: 13.02.21
  • Ekim Merkezi ismi Serkan Aygın clinic
  • Greft Miktarı 4400 dhi
  • Yaşınız 39
serkan aygın 13.02.21  yas 39 4400 Dhi
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=20003.0

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 17 Şubat 2021, 16:46:49 »
55 kere cevapladığımız soru
 Dhı de fue slit de fue
Bakarsanız foruma biraz görürsünüz

Ayrıca saçlarınız yok neye göre tavsiye de bulanacağız.
Global Moderator

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 17 Şubat 2021, 16:48:00 »
Yapacak yer çok önemli , Dhi ekim yaparken daha uzun sürüyor ama  daha erken iyileşiyor biliyorum

İşini düzgün yapmakla alakası var iyileşmenin.
Global Moderator

Soner Yldrm

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 17 Şubat 2021, 17:17:22 »
55 kere cevapladığımız soru
 Dhı de fue slit de fue
Bakarsanız foruma biraz görürsünüz

Ayrıca saçlarınız yok neye göre tavsiye de bulanacağız.

Hintell hocam neden atarlısın anlamadım, ben burda saçıma tavsiye aramadım. sadece bu iki yöntemi merak ettim. dediğine kalırsa herkes bi konuda  sadece bi konu açsın öyle gidellim. yani burda bilgin varsa iki kelime yazmak kötü bir şey değil ki.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 17 Şubat 2021, 17:43:14 »
Dostum Atarlı değilim merak ettiysen güzelce foruma bir baksan detaylı bilgi hemen bulursun bu konu hakkında açılmış 10 lar konu var  açılmış konulara yazman gerek.

Saçın için açtıysan konuyu saçınıda eklemelisin ki fikir verelim bunu yapsan sorun yok kısaca araştırmadan aynı şeyler hakkında sürekli konu açılması detaylı bilgi vermemizi engelliyor.

Bu arada soru

Dhı( inplanter pen mi) slit ekimi mi olmalı
Ama neye göre ? Hangi saça göre resim yok.

Fue =slit ya da pen.

Toparlayalım Teknikler değil işi başarılı eller yapar.

Dhı ekimi ya da slit önemli olan işin ehli birinin yapması.
Dhı yapınca harika bir ön çizgin sık bir ekimin mütiş bir sonucun olmuyor

Ya da slit aynı şekilde

Bunu yapan bu işte uzman kullandığı teknige hakim bir saç ekimci

Teknik seçmekten çok başarılı bir merkez seçmeye odaklanın.
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2021, 17:51:29 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Soner Yldrm

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 17 Şubat 2021, 18:24:37 »
Dostum Atarlı değilim merak ettiysen güzelce foruma bir baksan detaylı bilgi hemen bulursun bu konu hakkında açılmış 10 lar konu var  açılmış konulara yazman gerek.

Saçın için açtıysan konuyu saçınıda eklemelisin ki fikir verelim bunu yapsan sorun yok kısaca araştırmadan aynı şeyler hakkında sürekli konu açılması detaylı bilgi vermemizi engelliyor.

Bu arada soru

Dhı( inplanter pen mi) slit ekimi mi olmalı
Ama neye göre ? Hangi saça göre resim yok.

Fue =slit ya da pen.

Toparlayalım Teknikler değil işi başarılı eller yapar.

Dhı ekimi ya da slit önemli olan işin ehli birinin yapması.
Dhı yapınca harika bir ön çizgin sık bir ekimin mütiş bir sonucun olmuyor

Ya da slit aynı şekilde

Bunu yapan bu işte uzman kullandığı teknige hakim bir saç ekimci

Teknik seçmekten çok başarılı bir merkez seçmeye odaklanın.
eyvallah hocam bilgiler için

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 17 Şubat 2021, 21:04:26 »
Yukarıda zaten yazılmış dhi de fue dir diye oralara girmiyorum.

Bence slit ve iğne tekniği ( perkutan , stick and place vs ) dhi ye göre başarı oranı çok daha iyi
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

Seko95

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 17 Şubat 2021, 22:21:43 »
DHI kalem ile ekme ve fue kanal açarak ekme arasında fark yok diyorlar önemli olan işçilikmiş

Ama nedense sakal,kaş ekimlerinde yanlış gözlemlemediysem DHI öneriyorlar. Madem 2 tekniğin arasındaki farktan ziyade işçilik önemli o zaman bu yüzden ben de ona güvenerek İstanbul'da forumda ünlü biryere sakal ve kaş ektirmeyi düşünüyorum fue kanal açtırarak. sakal çizgim yerinde zaten sadece sıklaştırma olacak bu yüzden recep ivedik gibi yapmalarının mümkünatı yok. kaşdada seyreklik var

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 18 Şubat 2021, 09:10:07 »
DHI kalem ile ekme ve fue kanal açarak ekme arasında fark yok diyorlar önemli olan işçilikmiş

Ama nedense sakal,kaş ekimlerinde yanlış gözlemlemediysem DHI öneriyorlar. Madem 2 tekniğin arasındaki farktan ziyade işçilik önemli o zaman bu yüzden ben de ona güvenerek İstanbul'da forumda ünlü biryere sakal ve kaş ektirmeyi düşünüyorum fue kanal açtırarak. sakal çizgim yerinde zaten sadece sıklaştırma olacak bu yüzden recep ivedik gibi yapmalarının mümkünatı yok. kaşdada seyreklik var

Sakal ve Kaş için slit çok mantıklı degil. Gerek oluşturduğu skar büyük olduğu için gerekse hatayla yapacağı acı dar olacağı için iğne ile Ka al açılan Dhi, perkutan tarzı bir Ekim tercih edin.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 18 Şubat 2021, 11:02:10 »

Sakal ve kaş biraz riskli çok iyi planlama gerek

Hakan doğanayın forumda paylaşılan sakal bıyık ekimini bir inceleyin bu güne kadar sakal ve bıyık adına başarılı bulduğum nadir konulardan biri.

Kaşa gelirsek çok gerekmedikçe girmeyin bu durumlara
Global Moderator

Gks

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 18 Şubat 2021, 18:50:04 »
Ben sakal ekimi gerçekleştirdim, hintell in dediği gibi ekim yöntemi tekniğinden öte, ekimi yapan çok önemli. Sakal ekimi için nacizane ; DHI da skar oluşum alanı daha fazla, iyi yapan ellerde iğnenin deformasyonu ve izi daha az olur. Kaş için bende tavsiye etmiyorum. Kaş için iyi bir yerde microblading yaptırın 2 sene de bir tekrarlayın.
  • Ekim Tarihi: 22.01.2021
  • Ekim Merkezi ismi Clinicexpert
  • Greft Miktarı 3.000
  • Yaşınız 31

KANKAAN

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 21 Şubat 2021, 18:53:02 »
tabiki en önemli etken ekimi yapan kişi olmakla birlikte genel olarak ilk ekimden iyi sonuç alamayanların sıkılaştırma ekimi mevcut saçlara zarar vermemek için DHI ile olmakta bu da demek oluyor ki ekim bölgesinde az da olsa saç varsa DHI yöntemi daha hassas daha korumacı ve daha başarılı yöntemdir. Ama ekim alanında hiç saç yoksa bence direkt fue .

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #14 : 21 Şubat 2021, 20:07:36 »
DHI kalem  çin  ürünü var    kalitesiz  ve ucuz  buda Ekim  başarısız  olma nedenlerinden  biri  Ekim merkez   sorun  ve belge  fatura  v.s görün   mutlaka.

Facebook Twitter Instagram