Gönderen Konu: DHİ? FUE? Benzer ustalıkta ellerde hangisi ağır basar?  (Okunma sayısı 545 defa)

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Evet arkadaşlar,başlıkta soru belli ama sürekli kafamı karıştıran o farkı sizlerle tekrar müzakere etmek istedim,ola ki ekime girmeden önce forumdaki herkes de en doğru seçimi yapabilir böylece..bir tarafta DHİ,diğer tarafta Fue(manuel,safir) siz hangisini tercih ederdiniz? Hangi tip açıklık ve saç yapısında hangisi daha avantajlı dersiniz? Doğallık,sıklık,fire oranı gibi etkenlerde hangisi daha ön plana çıkıyor mevcut ekimci ve sonuçlarda? Bazı ekimcilerin (özellikle Serkan Aygın) belli aynı ekimde 2 yöntemi birden kullanma tercihi neden olur? Yorumlarımızı esirgemeyelim tecrübeli arkadaşlar.

aksamci

• Hero Member
  • Kel degilim , anlim acik
Ynt: DHİ? FUE? Benzer ustalıkta ellerde hangisi ağır basar?
« Yanıtla #1 : 02 Mayıs 2022, 00:50:57 »
dogru dr - merkezi secerdim

kelmiyimneyim

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 02 Mayıs 2022, 01:44:55 »
sıklaştırma ekimlerinde var olan saçlara zarar vermemek adına dhi daha iyi olur diyenler var ama ne kadar doğru bence tartışılır .
bence hangi ekim yaönteminden ziyade hangi ekim merkezi daha iyi sonuçlar alıyor ona bakmak lazım .dhi de çok iyi sonuç alan merkezler olduğu gibi çok kötü sonuç alan başarı düzeyi düşük merkezlerde çok fazla.yalnız dhi sanki ucuz iş yapan merkezleri biraz daha kurtarıyor gibi ,çok kötü ekim yapsalarda bir kısım saç genede tutuyor gibi görünüyor bu yüzden ucuz iş yapan merkezlerde son zamanlarda dhi ye yöneldi.
ayrıca bu konuda bana göre dhi yi en iyi yapan ekim merkezleri trde serkan aygın ve hakan doğanay gibi,dhi düşünülüyorsa ilk önce bu iki yer düşünülmeli bence.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 02 Mayıs 2022, 01:51:17 »
 direk soruna cevap veremicem.tekniklere pek onem vermiyorum.bence ekimcilerin sadece sonuclarına bakılmalı.aynı kalitede şu teknik bu teknik onemi yok.teknikleri ticari buluom.dhi daha sık ekilir diyende var dhide saç tam dibe inmez daha zor beslenir diyende var.ben sadece  sonuca bakarım yoksa herkes bişi diyor bence sonuc odaklı düşünmek daha mantıklı
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 02 Mayıs 2022, 20:04:35 »
Serkan aygın seçeçek olsam Dhı yaptırırdım normal ekimleride çok başarılı dhı ekimleride kısacası ekimlerini çok beğeniyorum ben ve hastaya olan davranışları merkezin süper
Global Moderator

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 02 Mayıs 2022, 20:21:03 »
Tabi ki başta ekim merkezine bakacağız arkadaşlar ama illa ki tekniklerin farkları,avantajları ve dezavantajları vardır diye düşünüyorum yoksa neye göre seçsinler yöntemleri.Başarılı merkezleri övsek te yöntem dezavantajlarını söyleyecek değil tabi kimse herkes kendi tekniğini över doğal olarak.DHİ daha modern (ekim sonrası az kanlı görüntü,kısa zamanda toparlama,şok dökülmenin daha az olması,sonucun daha az sürede gelişmesi vs )  gibi geliyor bana ama,tam çözebilmiş de değilim aslında bu işlemi yapmadan bu konuları iyi bilmek daha uygun olurdu açıklığa,yapıya göre en doğru merkezi seçme açısından
  • Yaşınız 31

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 02 Mayıs 2022, 20:41:08 »
 dhi tekniğini kullanan bir merkeze bakıom tepede fire veririz diyor.tepe zaten zor beslenen bolgedir ekimide zordur.dhide tam derine inme olmuyor saçın kanlanması beslenmesi az olabilir diyorlar ondanmı acaba diyorum.atıom yani bir ihtimal oylemi.dhi daha sık ekilir diyorlar falan filan .sonuclara bak dhi ekim sonuclarınla normal ekime bak .sonuclardan çıkar bu iş en iyi meydana
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 02 Mayıs 2022, 20:54:34 »
Bilmiyorum hocam forumda çok eski değilim,her detayı anlıcak kadar,çok ince görecek kadar bilgi ve tecrübem yok,bi de fotoğraflarla bi yere kadar anlaşılıyo bu iş reel farklı,sadece madem böyle bi foruma üye olduk her şeye hakim olalım,daha bilgili olalım ki yarın bi gün duruma göre yanlış yapmayalım diye konu açtım.sadece bikaç DHİ sonucuna rast geldim Ahd ve serkan aygın ekimleri aşırı doğal ve aşırı sık duruyordu yani %100 başarı budur daha iyisi olmazdı o zaman DHİ en iyisi diyorum,sonra da mesela Asmed niye dhi yapmıyo  diye düşünüyo insan bilmiyorum yani
  • Yaşınız 31

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 02 Mayıs 2022, 21:13:54 »
 hocam bir suru ekim konusu var.ekimcilere mailde atabilirsin bu soruyu.geri donenler olur.

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 02 Mayıs 2022, 21:53:46 »
DHİ daha iyi ama işin ehli olması lazım.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Facebook Twitter Instagram