Anket

Dht erken yaslarda hapla baskılanabilir
14 (56%)
Dht erken yaslarda hapla baskılanamaz lokal mucadele verilir
11 (44%)

Toplam Oy Verenler: 25

Gönderen Konu: Erken yaşlarda dhtyi içeriden baskılamak doğrumu?  (Okunma sayısı 2215 defa)

emekli kel

• Hero Member
 Son zamanlarda genç arkadaslarda 20_22 yas aralığında olan arkadaslarda finasterid dutastaride kullanımın arttığını goruyorum.Dht karaciğer ve beyin için hayati hormon cinsel yan etkiside var.Sizce bu ilaçlar en erken kaç yasında kullanılmalı?.Ben 24 25 beklenmeli diyorum.Kendimde 22de baslamıştım ama doğru değildi bence bir yan etki söz konusu olmadı ama olanlarda var.

My Precious

• Hero Member
Ynt: Erken yaşlarda dhtyi içeriden baskılamak doğrumu?
« Yanıtla #1 : 20 Şubat 2021, 09:49:39 »
Fonksiyonel manada yan etki yok.Kolestrol değerlerimde çok iyi.Ama libido fark ediyor ilacı bırakınca yani libido artıyor ilacı bırakınca.Şu an 2 haftadır almıyorum zaten ön bölge döküldü yakında duta başlayacağım.

Bu arada fin ve dut tarzı ilaçlar steroidlerin yanında bir hiçtir

siyabentqxqx

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 20 Şubat 2021, 10:55:42 »
distan baskilamanin yolu yok zaten o yuzden baska carede yok

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 20 Şubat 2021, 10:59:55 »
ergenliklten sonra dhtnin önemi yok denecek kadar az

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 20 Şubat 2021, 12:46:03 »
 dısardan dhtyi kafa derisinden kovucu losyonlar var
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 20 Şubat 2021, 21:16:42 »
ergenliklten sonra dhtnin önemi yok denecek kadar az
Yanlış bilgi.. böyle bir bilgiyi nasıl edindiniz?
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2021, 21:23:14 Gönderen: sloocer »

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 20 Şubat 2021, 21:24:17 »
Tabloda
Dht nin etkili olduğu doku faaliyetler ve süreleri ile alakalı süreleri görebilirsiniz.

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 20 Şubat 2021, 21:30:49 »
Tabloda
Dht nin etkili olduğu doku faaliyetler ve süreleri ile alakalı süreleri görebilirsiniz.

nerdeyse hepsini testo yapıyor işte

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 20 Şubat 2021, 23:25:05 »
Derek reyisi fazla izlemişsin hocam.Evet baskılanan dht testoya dönüştüğü sürece erkekliği koruyoruz yada castration işlemi devam etmiyor ama dhtnin de kendi içinde görevleri var bunuda unutmamak lazım.
Yinede haklısın üstad sloocer güncel bilgileri takip etmiyor  more plates more dates i izlemiyorsa bilmemesi normal

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 20 Şubat 2021, 23:28:51 »
Derek reyisi fazla izlemişsin hocam.Evet baskılanan dht testoya dönüştüğü sürece erkekliği koruyoruz yada castration işlemi devam etmiyor ama dhtnin de kendi içinde görevleri var bunuda unutmamak lazım.
Yinede haklısın üstad sloocer güncel bilgileri takip etmiyor  more plates more dates i izlemiyorsa bilmemesi normal

hayır tabiki derek ile bir değiliz 2 katı testosu var normal bir erkeğe göre onun.

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 20 Şubat 2021, 23:58:21 »

Ne demek istediğini anlamadım. Tabloda Dht ile ilişiği olmayan sadece 1 faliyet  var. Diğerlerinin tamamında testesteron un yanı sıra DHT de aktif. Bu kadar basite indirgemeyin Dht blocke etmeyi. Herseyden öte sürdürebilirlik noktasında problemli bir durum. 25 yaşında finasteride kullanmaya başlayan benim bu ilacı aralıksız 15-20 yıl kadar düzenli kullanım sağlayabilmesi zor iş. Libidoda düşüş bile tek basına bu ilacı sac için kullanmamak için yeterli bir sebep. Kullanan arkadaşlar lütfen 6 ay aralıklarla kan tahlillerini yapıp hormon testlerini kontrol etsinler. Bende ciddi kolestrol artısı yalipmış idi  18 ay kadar kullandım ki kullandığım süre içersinde bu ilacın en büyük savunucularından idim.. taki Dht sebepli libido sıkıntıları, bel bölgesi yağlanma en önemlisi UNUTKANLIK problemleri yaşayana kadar.
Herkes bunları yaramayacaktır bu konuda hem fikirim sizlerle ama şundan eminim “nekadar fayda o kadar yanetki” Dht oluşumunu engellediği  miktarda fayda ve yanetki sağlıyor bu ilaçlar... hiç yanetki yaşamayanlar pek faydada gözlemlemiyor..
herkes saçlı olmak zorunda değil. Oynamayın hormonlarla gençler...

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 21 Şubat 2021, 00:06:28 »
Ne demek istediğini anlamadım. Tabloda Dht ile ilişiği olmayan sadece 1 faliyet  var. Diğerlerinin tamamında testesteron un yanı sıra DHT de aktif. Bu kadar basite indirgemeyin Dht blocke etmeyi. Herseyden öte sürdürebilirlik noktasında problemli bir durum. 25 yaşında finasteride kullanmaya başlayan benim bu ilacı aralıksız 15-20 yıl kadar düzenli kullanım sağlayabilmesi zor iş. Libidoda düşüş bile tek basına bu ilacı sac için kullanmamak için yeterli bir sebep. Kullanan arkadaşlar lütfen 6 ay aralıklarla kan tahlillerini yapıp hormon testlerini kontrol etsinler. Bende ciddi kolestrol artısı yalipmış idi  18 ay kadar kullandım ki kullandığım süre içersinde bu ilacın en büyük savunucularından idim.. taki Dht sebepli libido sıkıntıları, bel bölgesi yağlanma en önemlisi UNUTKANLIK problemleri yaşayana kadar.
Herkes bunları yaramayacaktır bu konuda hem fikirim sizlerle ama şundan eminim “nekadar fayda o kadar yanetki” Dht oluşumunu engellediği  miktarda fayda ve yanetki sağlıyor bu ilaçlar... hiç yanetki yaşamayanlar pek faydada gözlemlemiyor..
herkes saçlı olmak zorunda değil. Oynamayın hormonlarla gençler...

dhtnin yaptığı görevlerin çoğunu aynı zamanda testo da yapabiliyor demek istedim. bilişsel etkiler yaşayanlar dut deneyebilir daha az yanetki görülüyor gibi. etki-yanetki arasında da bağlantı olduğunu düşünmüyorum

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 21 Şubat 2021, 00:10:28 »
dhtnin yaptığı görevlerin çoğunu aynı zamanda testo da yapabiliyor demek istedim. bilişsel etkiler yaşayanlar dut deneyebilir daha az yanetki görülüyor gibi. etki-yanetki arasında da bağlantı olduğunu düşünmüyorum

Aynı zamanda yapabiliyor anlamı taşımıyor .. testosteronun aktif olarak etki gösteremediği dehidrotestesteron dönüştükten sonra hücre içerisinde aktif forma kavuştuğu onlarca faaliyet sözkonusu. Dht azlığını total testesteron artısı ile tolere etmek mümkün değil.
Siz kullanırken LİBİDO azalması , unutkanlık yorgunluk gibi etkiler yaşamadınız mi? Ne süredir kullanıyorsunuz ?

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 21 Şubat 2021, 00:27:09 »
Aynı zamanda yapabiliyor anlamı taşımıyor .. testosteronun aktif olarak etki gösteremediği dehidrotestesteron dönüştükten sonra hücre içerisinde aktif forma kavuştuğu onlarca faaliyet sözkonusu. Dht azlığını total testesteron artısı ile tolere etmek mümkün değil.
Siz kullanırken LİBİDO azalması , unutkanlık yorgunluk gibi etkiler yaşamadınız mi? Ne süredir kullanıyorsunuz ?

4 5 ay oldu  kötü bir yanetki yok . ciddi söylüyorum finden yanetki gören insanlar duta şans verebilir , fin vücutta duta göre çok daha fazla etkiye sahip sadece cinsel etkiler olarak düşünmeyin olay sadece 5 ar ın blokesi değil.

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

mahlas

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 21 Şubat 2021, 00:30:05 »

Unutkanlık için bir şey diyemem. Ancak libido ilk etapta yükselecektir. Yaklaşık 3 ay sonra düşüş hissedilebilir ki o da kullanan kişinin aktif bir cinsel hayatı varsa... Burada önemli olan şeylerden biri de doğurganlık yetisinin ne derece etkilendiği.

Facebook Twitter Instagram