Gönderen Konu: Saç Ekiminden Sonra Nelere Dikkat Edilmeli  (Okunma sayısı 703 defa)

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Saç Ekiminden Sonra Nelere Dikkat Edilmeli
« Yanıtla #1 : 22 Şubat 2021, 22:11:25 »
 en az ekim kadar önemli olan ekimden sonra kafayı korumak carpmamak 72 saat iyi koru.bazı merkezler ekimden once kan sulandırıcı şeyleri yasaklarlardı eskiden şimdi pek karısmıyorlar galiba ona
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 22 Şubat 2021, 22:20:00 »
Bol bol vücut dinlendirilmelidir ve evde zaman geçirilmelidir.
Ağrılar olabilir bunun içinde ağrı kesiciler düzenli olarak alınmalıdır.
Kesinlikle ekim yapılan bölgeye sürtünme işlemi olmamalıdır.
Baş korunmalıdır en ufak darbeye maruz bırakılmamalıdır.
Sıvı tüketimi fazla olmalıdır. Ortalama 2 litre su tüketilmesi önerilmektedir.
Güneşten sürekli korunmalıdır, çünkü güneş ekim yapılan bölgedeki greftlere zarar verebilir. Mümkünse güneşe çıkılmamalıdır. İlk iki yıkamanızı mümkünse saç ekim merkeziniz yaptırın. Bundan sonra ise günde siz kurallara uyarak yapmalısınız
Alkol,cinsel ilişki, çok fazla kafeinli içeceklerden uzak durulmalı.
Bu günlerde ödem ve şişlik olacaktır bundan dolayı ağrılardan olabilir. Bunun için bol su içilmeli arada ağrı kesici alınmalıdır.
Yatma şekli çok çok önemlidir. Yatarken kesinlikle ekim yapılan bölge yastığa sürtünmemelidir. Bunun içinde sırt üstü yatılmalıdır. Ense bölgesi yastığa sürtünebilir bunda herhangi bir sorun olmaz.
Global Moderator

Ali İhsan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 22 Şubat 2021, 22:27:36 »
Peki ekimden sonra yıkama vs nasıl oluyor? Özel şampuan mı kullanmak gerekiyor.

Bir de vitamin kullanmak faydalıymış sanırım, blog yazılarında bahsetmişler. Saçın iyi çıkmasını sağlıyormuş eğer doğruysa. Öncesinden başlarım kullanmaya.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 22 Şubat 2021, 22:36:58 »
 ben defalarca kere ektirdim ama yıkamayı falan unuttum sorun değil ufak tefek şeler carpma kafayı yeter.iyi yer eksin vitamin şu bu aman aman önemli değil
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 22 Şubat 2021, 22:40:54 »
Peki ekimden sonra yıkama vs nasıl oluyor? Özel şampuan mı kullanmak gerekiyor.

Bir de vitamin kullanmak faydalıymış sanırım, blog yazılarında bahsetmişler. Saçın iyi çıkmasını sağlıyormuş eğer doğruysa. Öncesinden başlarım kullanmaya.

Saç ektirdiğin merkez sana bunu öğretir youtube de videolar var izle ya da konulara bak forumdaki

Öncesinden başlayacakyan medikal tedaviler bölümündeki konuları incele ilaçlar var vitaminler var araştır
Global Moderator

Ali İhsan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 22 Şubat 2021, 22:44:47 »
Çok teşekkür ederim

Facebook Twitter Instagram