Gönderen Konu: Saçın bir tarafının daha seyrek olması  (Okunma sayısı 3516 defa)

İnceTellii

• Sr. Member
Saçın bir tarafının daha seyrek olması
« : 24 Şubat 2021, 22:37:05 »
Arkadaşlar hepinize iyi akşamlar size bir sorum var saçımın sağ tarafı sol tarafından daha seyrek ve üst kısımlarımda yan ve arkaya göre seyrelme var biliyorum herkeste var bu sorun ancak saçlarım ince telli olduğundan çok farkediliyor tedavime dermastampta ekledım sizce bu tedavi saçı toplamak için yeterlimi ağustosta fine başlıcam ozamana kadar korumak istiyorum bide saçıma hep sağdan fön çekerdım acaba o yüzden mı sağ tarafım sol tarafa göre daha çok açılmış bunun geri dönüşü olabılırmı şimdiden herkese teşekkürler

İnceTellii

• Sr. Member
Ynt: Saçın bir tarafının daha seyrek olması
« Yanıtla #1 : 24 Şubat 2021, 22:38:48 »
Diğer tarafı eklememişim onuda böyle ekliyim artık
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Dermaroller şakaklara 0.25 2 günde 1
Magnezyum takviyesi
Dermastamp 1.5mm haftada 1
Hint yağı 1 çay kaşığı hergün

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 24 Şubat 2021, 23:02:41 »
Kalsifikasyon varmı yani seyrek tarafta scalpta sertleşme taşlaşma varmı kontrol et

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 24 Şubat 2021, 23:05:31 »
Kalsifikasyon varmı yani seyrek tarafta scalpta sertleşme taşlaşma varmı kontrol et

Sertleşme taşlaşma olduğunu nasıl anlayabılırım yada anlayamasamda böyle bir durum varmış gibi nasıl önlem alabılırım
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Magnezyum takviyesi

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 25 Şubat 2021, 02:23:20 »
Masaj yapar gibi saclpı esnetmeyi dene 2-3 cmlik genişlikte. Saçın yoğun ve seyrek olduğu yerleri karşılaştır elastikiyette bi fark varmı. Hissedersin zaten kalsifikasyon varsa daha zor veya hiç esnemez taş gibidir.

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 25 Şubat 2021, 09:59:41 »
Masaj yapar gibi saclpı esnetmeyi dene 2-3 cmlik genişlikte. Saçın yoğun ve seyrek olduğu yerleri karşılaştır elastikiyette bi fark varmı. Hissedersin zaten kalsifikasyon varsa daha zor veya hiç esnemez taş gibidir.

Hocam dün akşam baktım daha sert olma gibi bir durum yok kalsifikasyon ile mücadele için mg yağı ve mg hapı söylemiştim masaj ve iğneleme yapıyorum başka yapabıleceğim herhangi birşey var mı
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Magnezyum takviyesi

Facebook Twitter Instagram