Gönderen Konu: Minyatür saçın olması dökülmenin devam edeceği anlamına mı gelir?  (Okunma sayısı 909 defa)

emekli kel

• Hero Member
 güzel bir soru.o anlama gelmez.genetik kodlanmış dokulmen agresif değilse sabit kalabilir o minyaturler agresifse devam eder.kader artık..mesela bir arkadas dr servete gitti saçın 1 numarası denilen adam onleri kendide dökük genetik dokulmen var incelmiş saçlar ama bir ömür böyle kalıcak demiş.hani oluyor ya hızlı dokulme oluyor  bazende yavas yavas dıkuluyor bazen dokulup bir yerde dokulme sabitleşiyor falan bazende oyle kalıyor.bir arkadasım var ufak kardesi kel kendi gür saçlı.saçları bakıom minyaturleşme gozume carpıo 45e yaklaştı aynı duruyor saçları alnı bile açılmadı.bazen oyle kalabiliyor
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

My Precious

• Hero Member
%100.İstiyorsan günde 62789 kez saçın dökülsün eğer minyatürleşmen yoksa kel kalmazsın.Ama minyatürleşmen yani saçında incelme varsa günde 10 tel dahi dökülse kelliğe gidersin
Buna en iyi örnek şakak açılmalarıdır.Şakağı açılanların çoğu ilk aşamada kelleştiklerini düşünmezler zira saçları göze batacak kadar dökülmez buna karşın şakaklarındaki saçlar minyatürize olmaktadır ve bu yüzden yavaşta olsa kel kalırlar.
Şakağı açılanlara özellikle dikkat et çoğunun argümanı şudur;Benim saçlarım ezelden beri böyle, 2 3 senedir açıklık bu şekilde ve değişmedi vb vb vb
Bunun nedeni şakaktaki saçların tepeden daha dayanıksız olup yavaş yavaş tel tel minyatürize olarak dökülmesidir.Yaşadım yaşıyorum oradan biliyorum

Facebook Twitter Instagram