Gönderen Konu: Saç ekimi sonrası donör bölgede giderek şiddetleşen ağrılar, batmalar  (Okunma sayısı 2539 defa)

EcheL

• Yeni üye
  • *
Merhaba hocalarım, saç ekimi öncesi sürekli forumu takip ettim bşçok bilgiyi burdan aldım. Ekim sonrasında da çok faydalı bilgi ve tavsiyeniz uydum.
Şöyle bi sıkıntım var 21.02.2020 tarihinde Esteticium da saç ekimi yaptım yaşım 28 yaklaşık 4650 gref ekimi yapıldı, sorunum şu ki donör bölgemde özellikle tam ense kısmının üzerinde bir batma, iğnelenme hissi var. Uyurken seyahat yastığı kullanıyorum 7 gün oldu fakat bu acıdan uyku uyuyamıyorum gündüz vakti de sürekli acı çekiyorum. Var mı bir tavsiyeniz.
Teşekkürler.

MyLifeBeLike

• Sr. Member
  • Sivaslı KEL
Benden bir gün önce ekim yaptırmışsınız.Benim donör bölgede normalde ağrı yok ama elimi donör bölgede gezdirirsem yada bastırırsam ağrı oluyor.Ama dediğiniz gibi gece uyutmayacak kadar bir ağrı şimdiye kadar yaşamadım.

Operasyonda farkettiniz mi bilmiyorum ama donör bölgeden alım yapılırken mikro motor aletinin çok düşük devirde çalıştırarak almaları gerekiyor eğer yüksek devirde çalıştırılırsa hem donör bölgede ki yaralar ve kızarıklıkların düzelmesi çok uzun sürüyor hem de bu sekilde ağrı sızı yada batmalar olabiliyor diye duymuştum.

Ben ekimimi forumda ki sonuçlarını beğendiğim Şahin ÇELİK'e yaptırdım kendisi bu konularda çok başarılı şimdiden donör bölgemde iz dahi kalmadı.Sadece çok az kızarıklık var ve şu ana kadar gayet rahat ve konforlu bir süreç geçirdim.Umarım bundan sonra da böyle devam eder.

Forumda ki daha tecrübeli arkadaşlar da yorum yazacaklardır.

Geçmiş olsun.

Ekiminiz de hayırlı olsun.
  • Ekim Tarihi: 22.02.2021
  • Ekim Merkezi ismi Life Hair Şahin ÇELİK
  • Greft Miktarı 3400
  • Yaşınız 38
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=20286.0

TAKVİYELER

Venatura Omega 3 Trigliserid Formlu günde 2 kapsül
Venatura D3 K2 günde 15 damla (D vitamini)
Çiğ Badem günde bir avuç
Taze sıkılmış nar suyu günde bir bardak
Limonlu su günde 2 litre
Evocapil Plus günde 2 kapsül

EcheL

• Yeni üye
  • *
Benden bir gün önce ekim yaptırmışsınız.Benim donör bölgede normalde ağrı yok ama elimi donör bölgede gezdirirsem yada bastırırsam ağrı oluyor.Ama dediğiniz gibi gece uyutmayacak kadar bir ağrı şimdiye kadar yaşamadım.

Operasyonda farkettiniz mi bilmiyorum ama donör bölgeden alım yapılırken mikro motor aletinin çok düşük devirde çalıştırarak almaları gerekiyor eğer yüksek devirde çalıştırılırsa hem donör bölgede ki yaralar ve kızarıklıkların düzelmesi çok uzun sürüyor hem de bu sekilde ağrı sızı yada batmalar olabiliyor diye duymuştum.

Ben ekimimi forumda ki sonuçlarını beğendiğim Şahin ÇELİK'e yaptırdım kendisi bu konularda çok başarılı şimdiden donör bölgemde iz dahi kalmadı.Sadece çok az kızarıklık var ve şu ana kadar gayet rahat ve konforlu bir süreç geçirdim.Umarım bundan sonra da böyle devam eder.

Forumda ki daha tecrübeli arkadaşlar da yorum yazacaklardır.

Geçmiş olsun.

Ekiminiz de hayırlı olsun.
Teşekkürler, sizin de ekiminiz hayırlı olsun. Evet fark ettim mikro motor minimumun çok az üstünde idi ama anlamadım neden böyle olduğunu. Doktorum önce normal bu tip şeyler dedi ama ağrının şiddetini anlatınca o da şaşırdı ve işe yarar bir tavsiyede bulunamadı. Deneyimli arkadaşlardan bilgi bekliyorum.
  • Ekim Tarihi: 21.02.2021
  • Ekim Merkezi ismi Esteticium

ismael

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
bepanthol losyonu donör bölgesine kullanıyorlar genellikle
kullanıldıktan sonra bir serinleme geliyor
ama süreç 10. günden sonra düzelir

EcheL

• Yeni üye
  • *
bepanthol losyonu donör bölgesine kullanıyorlar genellikle
kullanıldıktan sonra bir serinleme geliyor
ama süreç 10. günden sonra düzelir
Doktorum hairmd köpük ve şampuan önermişti onları kullanıyorum. Losyon yerine hairmd köpük kullanılıcak demişti acaba losyon da almam gerekiyor mu?

Gks

• Yeni üye
  • *
Donör bölgeye enjekte edilen sıvılar bu tür rahatsızlıkları veren, ve nihayetinde binlerce delik açılıp kökleriniz alınıyor, ağrı sızı bir süre daha olacak. Uyuşykluk batma ve kaşınma hissi kiliden kişiye farklılık göstermekle birlikte sabırlı olun 1 ay dolmaya yakın bitmeye başlayacaktır. Bephanthol losyon nereden çıktı bilmiyorum, ben hiçbir faydasının olacağını düşünmüyorum çünki bahsi geçen losyon “vücut losyonu” eczaneye bephanthol losyon dediğinizde size vereceği ürünün üzerinde ingilizce olarak vücut losyonu yzıyor, yani saça ve donör bölgeye özel bir ürün değil... gerçekten faydalı ve irritasyonu önleyecek hücre yenileyici bir ürün arıyorsanız google madecassol krem yazıp araştırın. Saygılarımla
  • Ekim Tarihi: 22.01.2021
  • Ekim Merkezi ismi Clinicexpert
  • Greft Miktarı 3.000
  • Yaşınız 31

EcheL

• Yeni üye
  • *
Donör bölgeye enjekte edilen sıvılar bu tür rahatsızlıkları veren, ve nihayetinde binlerce delik açılıp kökleriniz alınıyor, ağrı sızı bir süre daha olacak. Uyuşykluk batma ve kaşınma hissi kiliden kişiye farklılık göstermekle birlikte sabırlı olun 1 ay dolmaya yakın bitmeye başlayacaktır. Bephanthol losyon nereden çıktı bilmiyorum, ben hiçbir faydasının olacağını düşünmüyorum çünki bahsi geçen losyon “vücut losyonu” eczaneye bephanthol losyon dediğinizde size vereceği ürünün üzerinde ingilizce olarak vücut losyonu yzıyor, yani saça ve donör bölgeye özel bir ürün değil... gerçekten faydalı ve irritasyonu önleyecek hücre yenileyici bir ürün arıyorsanız google madecassol krem yazıp araştırın. Saygılarımla
Teşekkür ederim faydalı yorumunuz için. Şuan için batma ve yanma hissi azaldı baya, günde 2 kez losyon kullanıp fito krem sürerek ağrıyı dindirdim. Sorunu çekenler olursa bilgilendireyim.

Facebook Twitter Instagram