Gönderen Konu: Kısıtlamaların iyice gevsetilmesi tuhaf değilmi?  (Okunma sayısı 1225 defa)

emekli kel

• Hero Member
 Bilim kurulu diyordu kısıtmalar 3000 vaka altına inmeden olmaz diyordu.Gekekirse arttırılır diyordu.Ee ne oldududa kısıtlamalar gevsetildi.Üst solunum yolları enfeksyonu sıcak havalarda azmı olur deniliyor.Yoksa turizm yaz geliyor açığın yüzde 40ını turizm karsılıyor falanmı deniliyor.Kışın kısıtlamada hafta sonu kayak merkezleri serbestti.Turizm gözbebeği ya.Yazın Bodrum falan biz maskyele burda  kan ter içinde kalırken oralarda eczane market haric maske sart değildi.Corona turizme karısmıyor galiba oyle bir huyu var.Burlardada para donse bizedemi yasak olmucaktı hasta sonu.Maske zorunlu olmucaktı.Tuhaf turizme karısmıyorlar beklemiğide alkoldur turizmin kazancının.Ayrıca dsö aşağıdaki açıklamayı yapıyor bu sene bitmeyecek diyor
  Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Acil Durumlar Programı Direktörü Mike Ryan, yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınının yıl sonuna kadar sona ermesini beklemenin gerçekçi olmadığını bildirdi.

DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, örgütün İsviçre'nin Cenevre kentindeki merkezinde video konferans yöntemiyle basın toplantısı düzenledi.

Ghebreyesus, küresel Covid-19 vakalarının 7 haftalık düşüşün ardından ilk kez geçen hafta arttığına dikkati çekti.

Vaka artışlarının Amerika, Avrupa, Güneydoğu Asya ve Doğu Akdeniz'de gerçekleştiğini aktaran Ghebreyesus, bu durumun kendileri için hayal kırıklığı olduğunu ancak artışa şaşırmadıklarını vurguladı.

Ghebreyesus, ülkelere "Covid-19 önlemlerinin gevşetilmemesi" çağrısında bulundu.

DSÖ'nün aşı programı COVAX kapsamında Gana ve Fildişi Sahili'nde ilk kez sağlık çalışanlarından, aşılama çalışmalarının başladığını ifade eden Ghebreyesus, bugünden mayıs sonuna kadar COVAX üyesi 142 ülkeye 237 milyon doz aşı tedarik edeceklerini kaydetti.

VİRÜS YENİDEN "SIÇRAMA" YAPABİLİR UYARISI

AA muhabirinin, salgının gidişatına ilişkin sorusunu cevaplayan DSÖ Acil Durumlar Programı Direktörü Mike Ryan da "2021 sonunda salgının sona ermesini beklemek çok erken ve gerçekçi değil." dedi.

Salgına karşı küresel mücadelenin aşı uygulamalarının başladığı 10 hafta öncesine kadar daha iyi durumda olduğunu vurgulayan Ryan, bununla beraber virüsün kontrol altına alınmaya başlandığını söylemek için çok erken olduğu uyarısında bulundu.

Ryan, DSÖ'nün virüsün yayılımını önlemeye odaklandığını belirterek, "Mesele, bizim virüsü kontrol altına almamız ama şu anda kontrol fazlasıyla virüste" diye konuştu.

DSÖ'nün Covid-19'a karşı mücadele ekibi lideri Maria Van Kerkhove ise salgının ne zaman biteceğine ilişkin bir tahminde bulunmalarının mümkün olmadığını belirtti.

Kerkhove, salgına karşı bilinen tüm önlemlere uyulması gerektiğini aksi takdirde virüsün tekrar "sıçrama" yapacağı uyarısında bulundu.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Kısıtlamaların iyice gevsetilmesi tuhaf değilmi?
« Yanıtla #1 : 02 Mart 2021, 21:50:15 »
Ne yaparsan yap aynı anda herkesi mutlu etmek mümkün degildir.

-kısıtlamalar gelse karşı çıkarız , kontrollü gevşetilse yine karşı cıkarız
-restoranlar kapalı diye karşı çıkarız , açsalar yine karşı çıkarız, az açıp az kapatsalar yine sonuç değişmez
-aşı getirirler beğenmez yaptırmayız, aşıyla güvenmezler getirmezler herkes yaptırıyor biz yaptırmıyoruz deriz..
-Amerikan aşısı getirirler çip takıyırlar deriz, Rus asısı deseler ayrı konu... Çin aşısı için yorum yapmayacağım tepkiler ortada...

Eleştiri güzeldir , olmalıdır hatta olmaz ise sorun büyüktür .. ama ota boka herseye karşı çıkap komplo teorileri üretiyoruz ya beni çok rahatsız ediyor bu durum. Mevcut hükümeti sevmem çoğu zaman eleştiririm ama sürec bir şekilde kontrollü sürdürülmeye çalışılıyor. Çat diye heryeri kapatmak olmuyor. Hastane yoğunluğu ve halkın tepkisine paralel şekilde gevşemelerle yönetilmeye çalışmıştır bunun nesi yanlış?
Bu kadar yanlış varken eleştirilmesi gereken son konulardan biri bu olsa gerek fikrimce..

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 02 Mart 2021, 22:09:38 »
 yazın turizme uyarlanıyor hersey para sağlığın onune geciyor yanlış olan bu.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 02 Mart 2021, 22:15:34 »
Gecen yaz ben aydinda yazligimdaydim. Heryer acikti. Millet kopuk partisi yapiyordu beachlerde..

Simdi de yaz yaklasiyor ya gevseme olacak. Para lazim
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 02 Mart 2021, 22:16:55 »
yazın turizme uyarlanıyor hersey para sağlığın onune geciyor yanlış olan bu.

Normal çok yanlış değil aslımda .. büyük bir market büyük gelir kaynağı + ciddi istihdam sözkonusu.

Nasılki bütün ülke 30 gün sokağa çıkma yasağı uygulanamıyor ticaret bitmesin para donsun diye (senin deyiminle para sağlığın önüne geçiyor) bu tip gevşetmezler maalesef olmak zorunda

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 02 Mart 2021, 22:18:55 »
Gecen yaz ben aydinda yazligimdaydim. Heryer acikti. Millet kopuk partisi yapiyordu beachlerde..

Simdi de yaz yaklasiyor ya gevseme olacak. Para lazim
  istesek imfye borc verirdik ya.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 02 Mart 2021, 22:23:22 »
Normal çok yanlış değil aslımda .. büyük bir market büyük gelir kaynağı + ciddi istihdam sözkonusu.

Nasılki bütün ülke 30 gün sokağa çıkma yasağı uygulanamıyor ticaret bitmesin para donsun diye (senin deyiminle para sağlığın önüne geçiyor) bu tip gevşetmezler maalesef olmak zorunda
oyle ama zamanında 15 gun yasak olucaktı.zaten son yasak eşim dostum esnaf açtı artık dayanamadı ne olcaksa olcak dediler.artık esnafta isyan edicekti.aslında ben kısıtlamalara bastan karsıyım.rakamlarda tiyatro.rahmetli valideyi hastaneye goturduk hava verdirmeye bizide gelip eve karantinaya aldılar test falan dedim yok dediler yatalak bunak nineyide karantinaya aldılar .tutanaklar falan vaka sayısı gosterildik.ne test yaptılar ne bişi .çok saçma bir pandemi yonetimi gorduk.en alt düğmeyi yanlış iliklersen hepsi yanlış gidiyor.

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 02 Mart 2021, 22:48:59 »
oyle ama zamanında 15 gun yasak olucaktı.zaten son yasak eşim dostum esnaf açtı artık dayanamadı ne olcaksa olcak dediler.artık esnafta isyan edicekti.aslında ben kısıtlamalara bastan karsıyım.rakamlarda tiyatro.rahmetli valideyi hastaneye goturduk hava verdirmeye bizide gelip eve karantinaya aldılar test falan dedim yok dediler yatalak bunak nineyide karantinaya aldılar .tutanaklar falan vaka sayısı gosterildik.ne test yaptılar ne bişi .çok saçma bir pandemi yonetimi gorduk.en alt düğmeyi yanlış iliklersen hepsi yanlış gidiyor.

Abi şimdi şöyle bişeyde var yazın virüsün hayatta kalma süresi dış ortamda sıcaklıktan ötürü kışa nazaran daha az o yüzden salgın biraz yavaşlıyo zaten gevşemede normal ben çok görmüyorum çevremde çok fazla mağdur insan var ekonomik psikolojik olarak bittiler hükümetimizde ellerinden çok fazla tutmadı zaten ne kadar tedbir alırsak alalım benim uzmanların söyledıklerinden çıkarttımım bu virüs daha en az 5-10 yıl aramızda olur en az bununla yaşamayı öğrenmemiz lazım artık bi şekilde
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Dermaroller şakaklara 0.25 2 günde 1
Magnezyum takviyesi
Dermastamp 1.5mm haftada 1
Hint yağı 1 çay kaşığı hergün

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 02 Mart 2021, 23:05:32 »
 üst solunum yolu enfeksyonu diye biliyorum yazın daha az olur.esnaf falan bitti zaten en son zamanlar yasaktada açtılar ne olcaksa olsun deyip ama kışın uludağda hafta sonu kısıtlama yoktu parası olana yani yazında bodrumda maske zorunlu değil .evet virus dsö 5 sene demişti abd 18_24 ay arası demişti proflardan 10 sene diyende var .bence kısıtlamalar ağırdı ama anlatmak istediğim baska sey.boyle davran sonra boyle davran.tabi yaza doğru azalcak gevsicek ee bırak gecede milleti 21de ne oluyor.olması gereken bundanda gevsek olmalı.ama anlatmak istediğim corona muhabbeti bana hiç samimi gelmiyor tezatlar dolu.önce maske tum gun takılmaz dediler sonra maske tum gun dediler ne bilim zamanında kısıtlama yapmadılar sonra milleti eve tıktılar bence pandemi yonetimi basarısız.tabi kasaya para dolcak şu bu hem millet eğlenmesin diye belli yasaklar koyuyorlar hemde paranın donduğu yerlerde o yasakları kaldırıyorlar

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 03 Mart 2021, 17:18:02 »
Ne yaparsan yap aynı anda herkesi mutlu etmek mümkün degildir.

-kısıtlamalar gelse karşı çıkarız , kontrollü gevşetilse yine karşı cıkarız
-restoranlar kapalı diye karşı çıkarız , açsalar yine karşı çıkarız, az açıp az kapatsalar yine sonuç değişmez
-aşı getirirler beğenmez yaptırmayız, aşıyla güvenmezler getirmezler herkes yaptırıyor biz yaptırmıyoruz deriz..
-Amerikan aşısı getirirler çip takıyırlar deriz, Rus asısı deseler ayrı konu... Çin aşısı için yorum yapmayacağım tepkiler ortada...

Eleştiri güzeldir , olmalıdır hatta olmaz ise sorun büyüktür .. ama ota boka herseye karşı çıkap komplo teorileri üretiyoruz ya beni çok rahatsız ediyor bu durum. Mevcut hükümeti sevmem çoğu zaman eleştiririm ama sürec bir şekilde kontrollü sürdürülmeye çalışılıyor. Çat diye heryeri kapatmak olmuyor. Hastane yoğunluğu ve halkın tepkisine paralel şekilde gevşemelerle yönetilmeye çalışmıştır bunun nesi yanlış?
Bu kadar yanlış varken eleştirilmesi gereken son konulardan biri bu olsa gerek fikrimce..

Katılıyorum sloocer dostum ama bir yandan bir kısmı kısıtlayıp bir yandan vur patlasın çal oynasın
Kış tatilleri kayaklar uludağ da gece alemleri parti toplantılarında gençlik kolları eller havaya.
Kapalı sporsolanların da il il  kongreler ama lokantalar olmaz onlar kapalı:)

Kısaca mantık  ve adalet olmadığı için bu saçmalık olmaya başladı ve sadece bazı kesimleri madur etmekten başka işe yaramadı.

Benim mantığım bu önlemlerin kurban seçmekten başka anlamı ya da faydası yok.

Ne oldu sayıları mı düşürdüler ? Hayır faydası oldu mu hayır?

Pamdeminin başladığı dönemde hac ziyaretinden gelenler patlattı olayı

Sonrasında kontrol altına alındı bir nebze gittiler ayasofya açılışı yaptırlar hobaa gene patladı

Şimdide kongreler başladı bir durun da bir durun bu nasıl iş..
Global Moderator

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 03 Mart 2021, 22:17:14 »
Katılıyorum sloocer dostum ama bir yandan bir kısmı kısıtlayıp bir yandan vur patlasın çal oynasın
Kış tatilleri kayaklar uludağ da gece alemleri parti toplantılarında gençlik kolları eller havaya.
Kapalı sporsolanların da il il  kongreler ama lokantalar olmaz onlar kapalı:)

Kısaca mantık  ve adalet olmadığı için bu saçmalık olmaya başladı ve sadece bazı kesimleri madur etmekten başka işe yaramadı.

Benim mantığım bu önlemlerin kurban seçmekten başka anlamı ya da faydası yok.

Ne oldu sayıları mı düşürdüler ? Hayır faydası oldu mu hayır?

Pamdeminin başladığı dönemde hac ziyaretinden gelenler patlattı olayı

Sonrasında kontrol altına alındı bir nebze gittiler ayasofya açılışı yaptırlar hobaa gene patladı

Şimdide kongreler başladı bir durun da bir durun bu nasıl iş..

Zaten ilk hafta İngiltere’nin yaptığı açıklama doğru olandı..”hiç bir önlem almayacağız.. bu virüs artık bizimle beraber sürü bağışıklığına nekadar çabuk ulaşırsak o kadar iyi” dedi linç ettiler reis bile salladı bardan İngiltere’ye :)
Sağlık sektörü yetemediği  için  ara ara kısıtlamalar geliyor.. kontrollü bir şekilde yogun bakım yoğunluğu ilemparalel programlar yani...
Hepimiz bir şekilde alıcaz virüsü.. net

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 03 Mart 2021, 22:26:22 »
 doğru hepimiz yasıcaz  bu virusu.dahada bayağıda surucek.ilaca karsıda kendini yeniliyor diye bastan solendi herkes yasıcak diyede vede bağışıklıkta care olmuyor denmeye baslandı son zamanlar umudum bağışıklığa ulaşmaktı.ama yasak olucaksa adaletle beraber olucak.uludağ cıstak cıstak bodrum maskesiz gezebilion burda sıcakta yazın adam maske ile geberio calısırken.kongreler kendi düğünleri serbest oteki şuna buna kalkışınca ceza yiyor.
 ayrıca bugun bakıom ozellikle gencler pandemi kurallarına hiç uymuyorlar gevseme itibariyle ust uste olduk gene fazla surmez bu gevseme
« Son Düzenleme: 03 Mart 2021, 22:33:53 Gönderen: emekli kel »

baskan123

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 04 Mart 2021, 02:17:02 »
Para yok hocam. Ekonominin sıkıntıda olduğu yerde her şey olur.
Bu virüsle birlikte yaşamaya alışmak zorundayız.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 04 Mart 2021, 08:07:56 »
 para yoksa her sıkıntı olur doğru.viruslede yasamaya alışma programı en bastan yapılmalıydı dsö gibi 5 sene surcekse solenmeliydi.yok tunelin ucnda ışık var falan denmemeliydi.virusle yasıcaz.zatuureden yılda 3 bin kişi oluo kazalardan bilmem kaç bin kişi bilmem neyden şu kadar kişi bundanda olucek

Anchar

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 14 Mart 2021, 17:54:32 »
bu videoya göre kısıtlamarın olması bile tuhaf
  • Ekim Tarihi: 05.04.2001
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 24
  • Medikal Tedavi Xpecia,minoxil

Facebook Twitter Instagram