Gönderen Konu: Finasterid / Rutin Testler  (Okunma sayısı 1092 defa)

kunrauh

• Yeni üye
  • *
Finasterid / Rutin Testler
« : 02 Mart 2021, 08:21:52 »
Herkese selamlar

1,5 yıllık Finasterid (Propecia) kullanıcısıyım ve bu süreçte herhangi bir yan etki görmedim. Aynı zamanda saçlarımda müthiş bir gürleşme meydana geldi. İlacı bırakmak istemiyorum.

Ama malum DHT baskılayan bir ilaç olduğu için sperm üzerinde vs yan etkileri olabilecek bir ilaç. Bunu anlamak için de test yaptırmak gerekir.

Düzenli Finasterid kullanımında hangi testler, ne aralıklarla yaptırılmalı acaba? Veya düzenli kullanan arkadaşlar hangi testleri yaptırıyorlar?

Bir de hangi testi hangi birimde yaptırıyorlar onu da yazarlarsa çok iyi olur. Örneğin Üroloji, Dahiliye vb.

Şimdiden herkese teşekkürler  |-onayisareti-|

kunrauh

• Yeni üye
  • *
Ynt: Finasterid / Rutin Testler
« Yanıtla #1 : 02 Mart 2021, 22:33:04 »
yok mudur bilgisi olan?

Fırat aktaş

• Full Member
« Yanıtla #2 : 02 Mart 2021, 22:48:05 »
Bende yaptirmayi dusunuyorum .
Özel hastanelerin uroloji bolumunden
Dht seviyesi .  Sperm testi diye dusunuyorum
Bilen warsa soylesin
  • Yaşınız 30
  • Medikal Tedavi Proscar

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 02 Mart 2021, 23:33:47 »
Herkese selamlar

1,5 yıllık Finasterid (Propecia) kullanıcısıyım ve bu süreçte herhangi bir yan etki görmedim. Aynı zamanda saçlarımda müthiş bir gürleşme meydana geldi. İlacı bırakmak istemiyorum.

Ama malum DHT baskılayan bir ilaç olduğu için sperm üzerinde vs yan etkileri olabilecek bir ilaç. Bunu anlamak için de test yaptırmak gerekir.

Düzenli Finasterid kullanımında hangi testler, ne aralıklarla yaptırılmalı acaba? Veya düzenli kullanan arkadaşlar hangi testleri yaptırıyorlar?

Bir de hangi testi hangi birimde yaptırıyorlar onu da yazarlarsa çok iyi olur. Örneğin Üroloji, Dahiliye vb.

Şimdiden herkese teşekkürler  |-onayisareti-|

Hocam konunuzla çok alakalı değil ama merak ettiğim bir soru var fin kullandıktan ne zaman sonra saçlarınızda olumlu etki yakalamaya başladınız
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Dermaroller şakaklara 0.25 2 günde 1
Magnezyum takviyesi
Dermastamp 1.5mm haftada 1
Hint yağı 1 çay kaşığı hergün

Lawine

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 02 Mart 2021, 23:37:21 »
Bende birkaç gün sonra başlayacağım. sanırım bu sorunları sürekli ensemizde hissedeceğiz. :/
  • Ekim Tarihi: 11.02.2021
  • Ekim Merkezi ismi Op.Dr.Bilgehan Aydın
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 26
  • Medikal Tedavi Propecia 1mg, Redoxon effs, kerozan, coraspirin 3 ay, gıda takviyeleri kabak çekirdeği-karafut ve keçiboynuzu pekmezi
Op.Dr.Bilgehan Aydın Bnish HWI | 4500 Greft | 11.02.2021 | 26 |Damla Hanım Ekibi

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=19999.0

kunrauh

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 03 Mart 2021, 14:37:08 »
Hocam konunuzla çok alakalı değil ama merak ettiğim bir soru var fin kullandıktan ne zaman sonra saçlarınızda olumlu etki yakalamaya başladınız

4-5 ay sonra etkiler gözle görülür olmaya başlamıştı. Tepe bölgesi açıkken tamamen kapandı. Tepe ve orta bölgeye müthiş bir etkisi var.

kunrauh

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 03 Mart 2021, 14:38:52 »
Bende birkaç gün sonra başlayacağım. sanırım bu sorunları sürekli ensemizde hissedeceğiz. :/

Aslında bu bir sorun değil ama önlem gibi düşünebiliriz. Yani antibiyotik kullanımında bile doktor ilaç bittiği zaman kontrole çağırıyor. Herhangi bir ilacı sadece fiziksel etkilerine bakarak yan etkisi yok diye değerlendirmek yanlış. Tahlil değerlerine de bakmak lazım.

kunrauh

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 04 Mart 2021, 08:40:29 »
Selamlar herkese.

Ufak bir araştırma sonucu menideki sperm yoğunluğu ve aktifliğini gösteren bir test olduğunu öğrendim. Özel hastane ve özel kliniklerde yapılıyormuş. İsmi Spermiyogram. Ben de en kısa sürede yaptıracağım.
Aslında hiç bu tür ilaçlar kullanmasak bile rutin olarak yaptırmamız öneriliyor.

Facebook Twitter Instagram