Gönderen Konu: Vertex saç ekimi  (Okunma sayısı 8863 defa)

Grandealtay

• Full Member
Vertex saç ekimi
« : 08 Mart 2021, 23:34:16 »
Merhaba arkadaşlar, Aralık ayından beri siteyi takip ediyordum, şimdi aranıza katıldım. Mayıs ayı gibi şikayetçi olduğum vertex bölgeme saç ekimi yaptırmayı planlıyorum. İzmir'de yaşıyorum, sitedeki araştırmalarıma göre Sibel ulusan hariç iyi bir yer yok burada, orta-alt sınıf bir yerde de operasyon olmak istemiyorum, Sibel hanımın fiyatı da maddi olarak aşar, kafamda belirlediğim bedel max10bin TL. Arenamed fiyat performans olarak tatmin edici duruyordu ama onlarla yaptığım görüşme de beni tatmin etmedi. Bana dedikleri 2500-2800 arası greft kullanırız ama vertex sıkıntılı olduğu için %30-40 tutar, bu da tutacak tahmini maximum 1000 greft e tekabül ediyor. Fiyat olarak 8500 TL dediler.

Sıkıntım ile ilgili herhangi bir ilaç kullanmadım, ilaç ile çözülebileceğini sanmıyorum. Saç simülasyonu dene diyen de var emin olamıyorum hangi yöntem en doğrusu.

Her türlü fikire , görüşe, öneriye açığım.

Grandealtay

• Full Member
Ynt: Vertex saç ekimi
« Yanıtla #1 : 08 Mart 2021, 23:37:13 »
Donör bölge
  • Ekim Tarihi: 15.02.2022
  • Ekim Merkezi ismi Ahmet Tosun - The Hair Clinic
  • Greft Miktarı 6000
  • Yaşınız 29
  • Medikal Tedavi Proscar Finasteride günde 1/4, Nature's Bounty Biotin 5000

Grandealtay

• Full Member
« Yanıtla #2 : 09 Mart 2021, 21:01:51 »
Merhaba, sitede geri dönüş yapan olmadı ancak son durumu bildireyim. Sibel Ulusan çalışanı ile WhatsApp'tan görüştüm. Arenamed'in 2500-2800 greftine karşılık 3500-4500 greft uygun dediler. Fiyatlar forumda yazılanlar gibi, en düşük fiyat olan 10 bin TL olanı seçebilirim. Pazartesi kliniğe gidip görüşeceğim.

Saç ekimi konusunda benden çok daha tecrübeli arkadaşlar ; 10 bin TL'ye Sibel hocanın eşinin girdiği operasyonu mu (3500-4500 greft dediler)(yaşadığım şehir İzmir'de), 8.500 TL ye arenamedin (2500-2800) greft operasyonunu mu tercih ederdiniz, yoksa daha mantıklı başka seçenekler var mıdır ?

Bugün çektiğim tepeden fotoğrafımı da ekliyorum.
  • Greft Miktarı 6000
  • Yaşınız 29

Alpha

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 09 Mart 2021, 21:08:20 »
Kime ektirirsen ektir bence önce tedavi yöntemlerini denenelisin tedavi meşakatli ve sabır gerektiren bir iştir ama sonuç vermeyecek diye bir şey yok.
Özellikle vertex için tedavi ile bence saç ekiminden daha iyi sonuç alırsınız vertexte saç ekiminin başarısı belli.
Ekim yeri olarakta tecrübeli arkadaşlar fikir verecektir.

Grandealtay

• Full Member
« Yanıtla #4 : 09 Mart 2021, 21:20:51 »
"şu ilacı, şu şampuanı yada şu takviye gıdayı kullanırsan faydasını görebilirsin" diyen birileri varsa fikirlere açığım.
  • Greft Miktarı 6000
  • Yaşınız 29

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 09 Mart 2021, 21:23:16 »
Tepe için en etkili takviye finasterid olur ama önce araştır kullananlara bak sor forumda
Global Moderator

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 09 Mart 2021, 21:25:25 »
Ben olsam ikisini de tercih etmem.
Neden?;
Çünkü arenamed kendine güvenmediğini söylediği mesajda belirtmiş zaten. %30 - %40 çıkış olur demek zaten biz bunu başaramayız demek Çünkü forum da gayet de çok başarılı sonuçlar var.

Sibel ulusan a da gitmem çünkü;
Bahsedilen 10bin Tl lik işlemi Sibel ulusan değil eşi yapıyor.
Hatta eşi sadece ön çizgi cekiyormuş, orada Ekim yaptıran bir arkadaş öyle yazmıştı yanılmıyorsam. Nicki keleş miydi neydi arkadaşın.

Her neyse, yani Sibel hanım yapacak olsa işlemi gidin derdim ancak eşi Ekim işine yeni başladı ve henüz elimizde referans yok. Yeni yeni foruma sonuçlar eklenmeye başladı ama onları da görmemiz için zaman gerek.

Benim size önereceğim 3 merkez var.
Ankara Lifehair şahin çelik 9bin Tl
İstanbul Serkan aygın 12-14 bin civarı sanırım öyle biliyorum.
İstanbul Asuman hair 13 bin tl diye biliyorum.

Bu 3 merkezin forum da yüzlerce ekimi var. Sonuçlarına bakın ve hangisine gideceğinize karar verin derim size.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 09 Mart 2021, 21:38:18 »
 finasteridle olan saçı koruyup sonrada ektirmelisin.asuman hair yeni geliştiriyorlar kendilerini ama güzel işler çıkartıyorlar onceleri tedbirli bakardım bu merkeze ama fena değiller boyle gelişim aşamasındaki yerlere ektirmek katkı sağlar.çünki merkezler kendini ispatlayınca bıkkınlık geliyor doyuyorlar kendileri yapmıyor birilerine yaptırıyorlar.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Grandealtay

• Full Member
« Yanıtla #8 : 10 Mart 2021, 12:34:48 »
Merhaba, öncelikle Şahin bey'i öneren Leonidas'a çok teşekkür ederim. Kendisi yaşımın saç ekimi için erken olduğunu ve ekimi şu aşamada önermedigini söyledi. Saçları da çok sağlıklı bulmadı resimlere göre. Bana verdiği fikirler doğrultusunda Şampuan olarak prozinc plus a başlayacağım ve Xpecia kullanacağım. Finasterid kullanmaya cesaret edemedim.
  • Greft Miktarı 6000
  • Yaşınız 29

Fırat aktaş

• Full Member
« Yanıtla #9 : 10 Mart 2021, 12:37:35 »
Yaşın kaç ??
  • Yaşınız 30
  • Medikal Tedavi Proscar

Grandealtay

• Full Member
« Yanıtla #10 : 10 Mart 2021, 12:47:02 »
28
  • Greft Miktarı 6000
  • Yaşınız 29

Fırat aktaş

• Full Member
« Yanıtla #11 : 10 Mart 2021, 15:55:52 »
Şahin bey mi yoksa leonidas mi yorum yapti saçina
  • Yaşınız 30
  • Medikal Tedavi Proscar

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 10 Mart 2021, 16:01:23 »
Merhaba, öncelikle Şahin bey'i öneren Leonidas'a çok teşekkür ederim. Kendisi yaşımın saç ekimi için erken olduğunu ve ekimi şu aşamada önermedigini söyledi. Saçları da çok sağlıklı bulmadı resimlere göre. Bana verdiği fikirler doğrultusunda Şampuan olarak prozinc plus a başlayacağım ve Xpecia kullanacağım. Finasterid kullanmaya cesaret edemedim.

Rica ederim hocam.
Şahin beyin en sevdiğim özelliği asla umut satmıyor gerçekçi yaklaşıyor.
Planlamalarını da geleceğe yönelik yapıyor. O yüzden önerilerini dinlemenizi öneririm. Bir süre belirttiği şekilde ilerleyip tekrar foto atarsınız ona göre bir yol haritası çizersiniz kendinize.

Grandealtay

• Full Member
« Yanıtla #13 : 10 Mart 2021, 16:20:03 »
Şahin bey mi yoksa leonidas mi yorum yapti saçina

Şahin bey ile WhatsApp aracılığıyla iletişime geçtim, kendisi henüz erken şeklinde yorumladı. Başlıkta da ekim yerine ilaç tedavisi düşün diyen arkadaş olmuştu, ona da teşekkür ediyorum.
  • Greft Miktarı 6000
  • Yaşınız 29

Grandealtay

• Full Member
« Yanıtla #14 : 10 Mart 2021, 16:20:57 »
Rica ederim hocam.
Şahin beyin en sevdiğim özelliği asla umut satmıyor gerçekçi yaklaşıyor.
Planlamalarını da geleceğe yönelik yapıyor. O yüzden önerilerini dinlemenizi öneririm. Bir süre belirttiği şekilde ilerleyip tekrar foto atarsınız ona göre bir yol haritası çizersiniz kendinize.

Sağolasın hocam, bir süre daha böyle devam edip dediğiniz gibi bir yol izleyeceğim.
  • Greft Miktarı 6000
  • Yaşınız 29

Facebook Twitter Instagram