Gönderen Konu: Saç Ekimi Önerisi, Yaş 22  (Okunma sayısı 1784 defa)

anathema

• Yeni üye
  • *
Saç Ekimi Önerisi, Yaş 22
« : 10 Mart 2021, 11:49:33 »
Merhabalar.

22 yaşındayım, yakın tarih için bir saç ekim merkezinden randevu aldım, tamamen kendime güvenerek gidecektim ki ekilecek saçların hâlihazırda dökülmeye direnen saçlara kötü etki edebileceğini öğrendim. Çok muallakta bıraktı. Saçımın bu hâli yaklaşık iki senedir beni çok kötü etkilediği için büyük ihtimalle yaptıracağım ama sizlerin görüşünü almak istedim. Bu saçtan olur mu? İlk seansta sıklaştırma, ikinci seansta (bir sene sonra) tepenin tam kapanmasa da olabildiğinde kapanması için çalışacağı söylendi. Çok ince telli olduğu için gerçekten kötü duruyor, daha da kötü olmasını istemem. Böyle kalmasını da istemem. Muallak. :)

Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Tam Tepeden Görünüş

Arkadan Görünüş

Yandan Görünüş
(iki tarafın da yanlar biraz açık)

Alın Çizgisi

oralminoxidil

• Hero Member
Ynt: Saç Ekimi Önerisi, Yaş 22
« Yanıtla #1 : 10 Mart 2021, 11:57:44 »
son kan testinde ferritin kaç

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 10 Mart 2021, 11:59:06 »
Norwood 6 ya gidiyor saçınız. Ekim yapılırsa sıklaştırma tarzında olacak saçlarınıza zarar verir. Finasterid kullanın 6 ay öyle ekim düşünün ve forumda biraz vakit geçirin ekim merkezleri için.

anathema

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 10 Mart 2021, 12:00:19 »
son kan testinde ferritin kaç
Bilmiyorum hocam açıkçası ama bir sene evvel kellik için doktora gittiğimde kan testi yapmıştı ve değerlerde bir sorun olmadığını, genetik dökülme olduğunu söylemişti.

anathema

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 10 Mart 2021, 12:02:55 »
Norwood 6 ya gidiyor saçınız. Ekim yapılırsa sıklaştırma tarzında olacak saçlarınıza zarar verir. Finasterid kullanın 6 ay öyle ekim düşünün ve forumda biraz vakit geçirin ekim merkezleri için.

İlaç kullanmaya pek sıcak bakamıyorum hocam. Bir de tabii, şimdi yaptırmazsam bir buçuk sene boyunca fırsatım olmayacağı için elimdeki fırsatı kaçırma korkusu var. Altı ay deneyip bir buçuk sene daha böyle gezmek korkutuyor açıkçası.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 10 Mart 2021, 12:07:55 »
Mantıklı olan medikal tedevi ve ekim kafanızda incelmiş bir çok saç teli var dökülme devam edecek çünkü
Global Moderator

hyperKel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 11 Mart 2021, 01:41:04 »
saçlar dökülmekle kalmamış aynı zamanda grileşmiş yani renk olarak beyazlamadan önceki evrede .ne yaptın sen dostum genç yaşta stres sıkıntılı bir dönemmi geçirdin tek başına genetik dökülmenin yapacağı iş değil bu.
beslenmen nasıl ,vitamin değerlerine falan baktır bence.

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 11 Mart 2021, 01:58:03 »
Türkiyede yaşamak hiç stresli değil
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

anathema

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 11 Mart 2021, 05:51:50 »
Mantıklı olan medikal tedevi ve ekim kafanızda incelmiş bir çok saç teli var dökülme devam edecek çünkü
Medikal tedaviden kasıt mezoterapi vesaire yöntemler mi yoksa dht blocker ilaçlar mı hocam?

saçlar dökülmekle kalmamış aynı zamanda grileşmiş yani renk olarak beyazlamadan önceki evrede .ne yaptın sen dostum genç yaşta stres sıkıntılı bir dönemmi geçirdin tek başına genetik dökülmenin yapacağı iş değil bu.
beslenmen nasıl ,vitamin değerlerine falan baktır bence.

Kesinlikle stresin çok etkisi oldu hocam. Hayat stresine son birkaç yıldır saç stresi de katıldı tabii. Kan değerlerimde anormal bir durum gözetilmemişti ama vitamin değerleri için tekrar baktırayım.

Türkiyede yaşamak hiç stresli değil
:D

Subzero

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 11 Mart 2021, 09:24:20 »
Dostum bana kalırsa randevunu iptal et saçlarını en az 6 ay güçlendir öyle ekim düşün yoksa ektirdiginde kafandaki cılız saçların çoğu dökülür bu sefer ektirsende seni tatmin etmez

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 11 Mart 2021, 09:35:35 »
Ekime uygun değilsiniz şuan . Ya tedaviye başlayın bir doktor tavsiyesi ile yada dökülmeyi bekleyin .
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 11 Mart 2021, 09:35:39 »
Kesinlikle ekim işine girme hocam dönor da çok kuvvetli değil, saçlarını güçlendirmeye bak. Medikal tedavileri dene
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

anathema

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 11 Mart 2021, 09:57:48 »
Ekime uygun değilsiniz şuan . Ya tedaviye başlayın bir doktor tavsiyesi ile yada dökülmeyi bekleyin .
Dostum bana kalırsa randevunu iptal et saçlarını en az 6 ay güçlendir öyle ekim düşün yoksa ektirdiginde kafandaki cılız saçların çoğu dökülür bu sefer ektirsende seni tatmin etmez
Kesinlikle ekim işine girme hocam dönor da çok kuvvetli değil, saçlarını güçlendirmeye bak. Medikal tedavileri dene

Sayın hocalarım, kesin bilgi midir? Şu hâlimle operasyona girsem başarılı olma şansı yok mudur? Hiç mi yoktur?

Subzero

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 11 Mart 2021, 10:47:26 »
Neredeyse hiç yok sitede gezin kendine uygun tedaviyi bul koruyabildigin kadar koru saclarini belki tedaviden güzel sonuc alırsın ektirmene gerek kalmaz

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 11 Mart 2021, 11:06:25 »
Başarı olmaz demek yanlıl olur ama bu durumda doğru olan tedavi ile birlikte saç ekimi.
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram