Gönderen Konu: NOW HAIR TIME 03.03.2021 TARİHLİ 2800 GREFT SAÇ EKİMİM  (Okunma sayısı 10395 defa)

fmvurgun

• Yeni üye
  • *
Arkadaşlar merhabalar. Uzun bir süredir 2. kez ekim yaptırmayı düşünüyordum, ancak bir türlü nasip olmamıştı. Mart başında eş durumundan tayin çıkınca 15 günlük bu boşlukta planda olmaksızın bir anda ektirme fikri geldi. Yoksa bekledikçe uzuyordu süreç. Öncesinde çok yerle görüştüm. En son now hair time ile bir yüzyüze görüşeyim aklıma yatarsa ektiririm dedim. Gittim görüştüm. Öncesinde ekimlerine baktım uzun bir süre takip ettim. Özellikle ön şakak bölge ekimleri çok hoşuma gitmişti. Benim de istediğim aslında ön profilden saçların güzel durmasıydı. O yüzden artık çok fazla bir yerle görüşüp aklımı bulandırmaktansa bu yerle görüşeyim eğer kendimce tatmin olursan ektiririm dedim. Ayhan Bey ile görüştüm. Kendisi gayet yardımcı oldu. Derdimi ve ne istediğimi anlattım. Donör bölgeme baktı ve çok yüksek bir greft sayısı bekleme dedi. 2000-3000 arası bir greft çıkar dedi. Çünkü ilk ekimde 3000 greft alınmıştı. Yaklaşık 11 sene önce ektirmiştim. Donör bölgemin kısıtlı olması beni o an üzdü açıkçası. Çünkü şakaklara ektirirsem bu sefer üstlere bir şey kalmaz dedi. Neyse işin özeti en son ekim günü madem öyle eğer çok etkilemeyekse üst bölgeyi, ön çizgiyi çok az bir şey öne çekelim dedim. Şakak üstlerini daha çok olmaz üzere alın çizgisini aşağı çektik. Ekimde de 2800 greft çıktı. Aslında kulak üstlerinden daha fazla alın dememe rağmen çok da fazla girilmemiş. Riske atmak istemeyiz ne sizi ne kendimizi dediler. Halbuki faul üstlerinin sık olması benim için bir anlam ifade etmiyor. Ekim gününe ait onların çektiği resimleri paylaştım. Bu iletinin ardından da kendi çektiklerimi paylaşacağım. Gönül isterdi ki 4000 ve üstü greft çıksın ama arkalar da seyrek napayım. Saçtan yana ne arkalardan ne üstlerden şansımız olmadı. Onlar da çok fazla alıp riske atmak istemedi. Hatta belirttim bazı yerler (özellikle bu donör bölgesini kıpkırmızı yapan o meşhur yer :) ) telefondan 3000-4000 arası alırız demişti diye, biz de alırız ama sonra arkalar kel kaldı diye strese girersin bizi de kötülersin dediler. :) Velhasıl kelam inşallah bu sonuç beni memnun eder. Ön çizgimi beğendim. Bugün kabuk döktüm. ve gayet hoş duruyor. İnşallah sıklığı da tatmin eder. Aman olumsuz bir şey söylemeyin. Koraya da gitsem donör bölgesi bu kadarkn bundan daha iyisini yapacağını hiç sanmıyorum. Adamların hakkını vermek lazım. Bence bu sayfada çok adı geçmiyor olmasına rağmen. Vızır vızır çalışıyorlar. Nerden nasıl isim yapmışlarsa hep yabancı ünlü kişiler geliyor ben oradayken de varlardı. Hair of İstanbul dan ayrılma olduğunu söyledi Ayhan Bey. Zaten konseptleri de aynı.

fmvurgun

• Yeni üye
  • *
Ynt: NOW HAIR TIME 03.03.2021 TARİHLİ 2800 GREFT SAÇ EKİMİM
« Yanıtla #1 : 13 Mart 2021, 23:58:46 »
Ekimin ilk günlerine ait resimler.

fmvurgun

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 14 Mart 2021, 00:42:57 »
Bugünkü kabuk dökümü işlemimden sonraki resimlerdir. Sadece acaba kulak üstlerine daha da girilemez miydi diye düşünmüyor değilim. En azından greft sayısı da artardı. Oraların diğer yerlerden daha gür durması beni rahatsız ediyor. Belirginliğini sordum daha çok yeni homojenlik sağlanacak denildi. Bekleyip göreceğiz. Onun haricinde memnunum şimdilik. Bu arada kanal açma işlemini Ayhan Bey yaptı. Sınırlı greftle ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını düşünüyorum. Keşke 4000-5000 greft olsaydı. Ama malesef. İnşallah sonuçları güzel olur. Bundan sonraki süreçte belki 6 ay süre ile prp vs yaptırırm. Onu da özellikle yaptırmamı istediler. Ama şu anda Ankarada ikamet etmeye başladım. Ve ekim yaptırdığım yerden prp leri uyguna alabiliyorum. Eğer burada cüzi bir ücrete sadece kendim prp lerimi götürüp yaptırabilirsem yaptıracağım. Onu henüz sormadım. Araştırıyorum.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 15 Mart 2021, 01:31:04 »
Hayırlı olsun saç ekimin açıklık fazla yokmuş başarılı olması gereken bir açıklık

Yanlış ön çizgi fazla düz şakakları biraz içeride yapsalarmış keske umarım güzel sonuç alırsın
Global Moderator

karanka

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 15 Mart 2021, 08:25:45 »
ekimin hayırlı olsun.
açıklık az olduğu için bence de sonucu iyi olur.
ön çizgiyi siz mi böyle istediniz?
gerçi bence uzayınca bu ön çizgi güzel duracak yüz şekline göre |-onayisareti-|

fmvurgun

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 15 Mart 2021, 22:53:59 »
ekimin hayırlı olsun.
açıklık az olduğu için bence de sonucu iyi olur.
ön çizgiyi siz mi böyle istediniz?
gerçi bence uzayınca bu ön çizgi güzel duracak yüz şekline göre |-onayisareti-|

ön çizgiyi aslında direkt böyle istemedim. Orijinalini koruyarak açıklıkları biraz daha kapatalım istemiştim. üstten bakınca aslında çok şık duruyor da karşıdan bakınca düz gibi. Ben de ilk hafta onun stresini yaşadım ama kabuk dökünce şu anda biraz hoşuma gitti. Zaten normalde de alnım açıktı şakaklar bu sefer çok daha gerideydi. Belki bu şekilde uzayınca daha şık durur. O çok sıkıntı değil sadece yanlar inşallah toparlar. Şu anda çok belirgin çünkü. Kulak üstlerine daha çok girmelerini istemiştim ama riske atmak istemediler. Bekleyip göreceğiz. İnşallah tatmin eden bir yoğunluğa ulaşır.

fmvurgun

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 15 Mart 2021, 22:57:42 »
ön çizgiyi aslında direkt böyle istemedim. Orijinalini koruyarak açıklıkları biraz daha kapatalım istemiştim. üstten bakınca aslında çok şık duruyor da karşıdan bakınca düz gibi. Ben de ilk hafta onun stresini yaşadım ama kabuk dökünce şu anda biraz hoşuma gitti. Zaten normalde de alnım açıktı şakaklar bu sefer çok daha gerideydi. Belki bu şekilde uzayınca daha şık durur. O çok sıkıntı değil sadece yanlar inşallah toparlar. Şu anda çok belirgin çünkü. Kulak üstlerine daha çok girmelerini istemiştim ama riske atmak istemediler. Bekleyip göreceğiz. İnşallah tatmin eden bir yoğunluğa ulaşır.

Teşekkürler. Ön çizgi konusu olarak 2 seçenek vardı. Ya aynı çizgiyi koruyarak sıklaştırma yapılacaktı. Ya da birazcık aynı oranda aşağı çekilerek ekilecekti. Ben çok az aşağı çekilmesini istedim. Alnın açıklığını bir nebze düşürmek için. Olabilecek en optimum çizgiyi yaptılar. Şakak üstlerini ortalara göre biraz daha fazla aşağı çekmişler. Üstten gayet güzel duruyor yandan da iyi. Sadece karşıdan bakınca düz gibi ama kabuk dökümü sonrası daha hoş durdu. Uzayınca saçlar eğer güzel durursa sıkıntı yok zaten. Bakalım bekleyip göreceğim.

fmvurgun

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 11 Nisan 2021, 00:07:52 »
Paylaşımlarıma yorum gelmiyor  ama 1 aylık süreçteki gelişme bu. İnşallah iyi olur. Aman aman bir gürlük beklemiyorum kısıtlı greft ile ama en azından ön çizgi 1-2 parmak sık durursa işimi görür diye tahmin ediyorum. Diğer bir konu da sağ kulak üstünün homojen olmayıp biraz sırıtıyor olması. Umarım düzelir.

reyes

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 11 Nisan 2021, 08:21:17 »
Bende de sag tarafta, bu problem var inshallah cabuk iyilesir. Ama Donor guzel duruyor!
Ekim Tarihi: 13/03/2021
Ekim Merkezi ismi: Dr Bilgehan Aydın (ikinci ekim) ilk ekim baska yerde
Greft Miktarı: 2400
Yaşınız: 30
Her gun: 1.25 mg finasterid

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=20789.0

yilmaaz

• Full Member
« Yanıtla #9 : 11 Nisan 2021, 09:04:24 »
Şimdiden hayırlısi olsun. 11 sene önce nereye ektirdiniz anlayamadım. Saçlarınız iyi duruyor.

Bir de öğretmen misiniz?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 11 Nisan 2021, 13:09:08 »
Ekim öncesine göre saçların iyi açıklığın çok azdı sık değilmeydi ön çizginin gerisi? Ekim yapıldı?

Greft sayısına göre donör bölgenide fazla yıpratmışlar toparlar ama sürecin de normal şok dökülme biraz kemdi saçlarını yazıflatmış ama toparlar.
Global Moderator

fmvurgun

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 11 Nisan 2021, 20:15:17 »
Şimdiden hayırlısi olsun. 11 sene önce nereye ektirdiniz anlayamadım. Saçlarınız iyi duruyor.

Bir de öğretmen misiniz?

11 sene önce İstanbul Çevre hastanesinde Handan Acıkök (sonradan Türk Trans Hair olmuş) ekimi yapmıştı. bence o zaman iyi bile ekim yapılmış. Şu anda saçlarımın ön kısımının çoğu ekimdi. Dikkatli baktığımda. Bu arada öğretmen değil mühendisim :D öğretmen gibi mi duruyorum :D

fmvurgun

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 11 Nisan 2021, 20:22:22 »
Ekim öncesine göre saçların iyi açıklığın çok azdı sık değilmeydi ön çizginin gerisi? Ekim yapıldı?

Greft sayısına göre donör bölgenide fazla yıpratmışlar toparlar ama sürecin de normal şok dökülme biraz kemdi saçlarını yazıflatmış ama toparlar.

Hİntel Bey, ekim öncesi resimler saçların durumu var aslında ama önler çok seyrelmişti. Karşıdan bakıldığında dipler tepeye kadar gözüküyordu. Ekimden önce de mümkünse ön çizgiyi minicik de olsa biraz aşağı çekelim dedim. İlk etapta ön çizgiyi ve şakak bölgesini tekrar düzenlersek greftlerin çoğu oraya gider üste bir şey kalmaz dediler. Ekim günü de sağ ve sol taraflar biraz daha fazla olmak üzere ön çizgiyi çok az aşağı çektiler. Ben 3000-4000 greft arası bekliyordum. Onlar 2500 civarı alalım fazla yormaya gerek yok seni memnun eder dedi. Bana kalsa full homojen olduktan sonra biraz daha seyrek durmasının benim için sıkıntısı yok desem de bu kadar aldılar. Kafa arkasında kaşıntılar devam ediyor. Minoxil önermişti 10 gündür kullanıyorum. Prp yi de muhakkak 6 ay boyunca en azından yaptır dedi. Ankaraya taşındığım için henüz aklıma yatan bir yer bulamadım. F/P de önemli. onlar 350 tl ye yapacaktı geliş fiyatına. PRP hakkında siz ne düşünüyorsunuz. Yaptırmak gerekir mi ? En azından 6 ay boyunca. Nasıl bir şey çıkacak merakla bekliyorum. Artık arkada saç da kalmadı. İstesem de tekrar ekim çok zor olur.

fmvurgun

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 11 Nisan 2021, 20:26:32 »
Bende de sag tarafta, bu problem var inshallah cabuk iyilesir. Ama Donor guzel duruyor!

İnşallah. Benim için donör bölgesinin seyrek olmasından ok homojenliği önemli. Onlara da söyledim. Alabildiğiniz kadar kulak üstlerine girin alın yeter ki homojenlik olsun diye. Sol tarafta daha fazla girilmiş sağ taraf biraz daha az girilmiş. Hem de çizilmişti. Çizime göre iki taraf da eşitti. Nede alan arkadaş böyle bişi yaptı anlamadım. Alım anında görmüş olsaydım. Zorlar biraz daha fazla alınmasını isterdim. Çünkü bu sefer kulak üstleri hemen uzuyor ve daha kara duruyor sık olduğu için ve de bu beni memnun etmiyor. İnşallah toparlayınca böyle olmaz yine. Ve de en mühimi ekilenler umarım çıkar. Siz ekimden sonra prp yaptırdınız mı. Bana muhakkak yaptır dediler de ben şimdi Ankaraya taşındığım için neresi iyidir bilemiyorum 1 ayı da geçti yaptırmam lazım bu aralar.

reyes

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 11 Nisan 2021, 20:41:59 »
İnşallah. Benim için donör bölgesinin seyrek olmasından ok homojenliği önemli. Onlara da söyledim. Alabildiğiniz kadar kulak üstlerine girin alın yeter ki homojenlik olsun diye. Sol tarafta daha fazla girilmiş sağ taraf biraz daha az girilmiş. Hem de çizilmişti. Çizime göre iki taraf da eşitti. Nede alan arkadaş böyle bişi yaptı anlamadım. Alım anında görmüş olsaydım. Zorlar biraz daha fazla alınmasını isterdim. Çünkü bu sefer kulak üstleri hemen uzuyor ve daha kara duruyor sık olduğu için ve de bu beni memnun etmiyor. İnşallah toparlayınca böyle olmaz yine. Ve de en mühimi ekilenler umarım çıkar. Siz ekimden sonra prp yaptırdınız mı. Bana muhakkak yaptır dediler de ben şimdi Ankaraya taşındığım için neresi iyidir bilemiyorum 1 ayı da geçti yaptırmam lazım bu aralar.

Prp çok cesıtlı var. Ben yAptırmadım çünkü herkeste fayda olmuyor

Ekim Tarihi: 13/03/2021
Ekim Merkezi ismi: Dr Bilgehan Aydın (ikinci ekim) ilk ekim baska yerde
Greft Miktarı: 2400
Yaşınız: 30
Her gun: 1.25 mg finasterid

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=20789.0

Facebook Twitter Instagram