Gönderen Konu: Asuman Hair/ 21.01.21/ Yaş 38  (Okunma sayısı 23504 defa)

karanka

• Sr. Member
Asuman Hair/ 21.01.21/ Yaş 38
« : 12 Ocak 2021, 14:33:00 »
Merhaba,

Yaş 38, İstanbul Kadıköy'deyim. Uzun süredir saç ekimi araştırması yapıyorum. Detaylı bir şekilde neredeyse her yere baktım, bazı yerlerle de yüz yüze görüşme sağladım. Bu forum sitesinin de çok faydaları oldu, çoğu başlığı resimleri takip ettim.
Benim açıklığım özellikle ön tarafta ve ön çizgim kaybolmuş durumda. Üst kısımlarda da zayıflayan, incelen hatta kaybolan saçlarım mevcut tabi. Saçımın dökülme sebebi, Hipertiroid hastalığım var ondandır diye düşünüyorum. O hastalık boyunca ve hastalık için içtiğiniz ilaçlar saç dökmeye sebep olabiliyor.
Asuman hanımla yüz yüze görüşme fırsatım oldu, 3500-4000 greft ile ön, şakak ve tepe bölgelerine sıklaştırma yapılabileceğini söyledi.

21 Ocak Perşembe günü inşallah sağlıklı, acısız ve istediğim şekilde bir ekim olur. Ön taraflar çok sık ekim yapılarak eski doğallığını korusun istiyorum.
Saç ekim öncesi ne yapmam gerekiyor, öneriniz var mıdır? Yorumlarınız nelerdir?

karanka

• Sr. Member
Ynt: Serkan Aygın/ 14.01.21/ Yaş 38
« Yanıtla #1 : 12 Ocak 2021, 14:37:35 »
*düzeltme
« Son Düzenleme: 14 Ocak 2021, 14:13:07 Gönderen: karanka »

karanka

• Sr. Member
Ynt: Serkan Aygın/ 14.01.21/ Yaş 38
« Yanıtla #2 : 12 Ocak 2021, 14:39:21 »
Hayırlı olsun açıklık çok görünmyor ekim öncesı saçlar gayet güzel
Teşekkürler Hintell hocam, normalde saçlar çok kötü değil. Ama sizin yorumunuzdan sonra yeni resimler ekledim. Onlara da bakmanızı tavsiye ederim  :) O gün saçlar daha uzundu ve çizim için açık yerlerde gözüküyor, saçlar havada.

karanka

• Sr. Member
Ynt: Asuman Hair/ 21.01.21/ Yaş 38
« Yanıtla #3 : 22 Ocak 2021, 11:44:52 »
Dün ekimi yaptırmış bulunuyorum.

İşimden dolayı sanırım, biraz analiz etme yönüm kuvvetli ve çok detaya takılıp seçimimi ona göre yaparım.
O kadar araştırma yaptım ve iyi ki Asuman hanımda karar kılmışım diyorum.
sabah 08.00de hastanede olmamı söylediler.

Gittim, önce Asuman hanım ön çizgimi belirledi. Bu nokta çok önemli, yaklaşık yarım saatte bana danışarak ön çizgim belirlendi.
Doğal görünüm için 4000 greft toplandı.
Asuman hanım, kanalları kendi açtı, ekipteki diğer arkadaşlar ekimi gerçekleştirdi. Asuman hanım, 4-5 kere ekim sırasında gelip kontrolleri sağladı.
Son 1.5 saat kala Asuman hanım gelip, ekim işine katıldı. Yeni kanallar açıp, yeni ekimler yapıldı. Bence buda çok önemli bir nokta. Ekip olarak iyice sıklaştırma işlemi yaptılar.
Bu arada, saçlarım ince telli ve dokum biraz hassas, öyle de söylediler. Fakat greftler alınırken çıkan saçlar çok çok iyi dediler. neredeyse hep 3lü 4lü geliyordu :) Buda beni mutlu etti, ekimi zaten doku ve greftlerin yapısına sayısına göre yapıyorlar.

Sonuç olarak gördüm ki, sadece Asuman hanım değil, ekipteki diğer arkadaşlar da çok iyiler, sohbet ederek gün geçirdim. Tedirgin olduğum zamanlarda hep beni motive ettiler. Sohbetleri keyifli. Ve gün sonuna doğru ben sıkılsam da onlar sıkılmadan işlerini yapıyorlardı, tecrübe buradan da belli oluyor.
Akşama kadar yattığımdan yada ilk defa anestesi gördüğümden olsa gerek, akşam eve gitmek için kalktığımda başım döndü. Sağ olsunlar oradaki bir arkadaş beni bahçeye kadar indirip taksiye kadar bindirdi. Daha detaylı bilgi almak isteyenlere özelden cevaplayabilirim.

Ekim günündeki dünkü resimlerimi atıyorum.
Bugünde ilk yıkamam yapılacak. Yıkama sonrası resimleri daha net şekilde tekrar paylaşırım.

İnşallah, ümit ettiğim şekilde doğal görünen ve sık olan saçlara kavuşurum  :)  |-nazarboncugu-|
Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 22 Ocak 2021, 11:50:14 »
Hayırlı olsun ön çizgi güzel görünüyor eczacısınız sanırım:)
Global Moderator

Heros

• Full Member
« Yanıtla #5 : 22 Ocak 2021, 11:54:56 »
Geçmiş  olsun ekiminiz hayırlı olsun hocam

karanka

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 22 Ocak 2021, 11:55:12 »
Hayırlı olsun ön çizgi güzel görünüyor eczacısınız sanırım:)
Teşekkür ederim Hintell başkan, yok eczacı değilim ama eczacılarla çok iş yaparım. Bir ilaç fabrikasında üretim müdürüyüm. :)

karanka

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 22 Ocak 2021, 11:56:26 »
Geçmiş  olsun ekiminiz hayırlı olsun hocam
Çok teşekkür ederim, inşallah hayırlı olur :)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 22 Ocak 2021, 12:00:12 »
Teşekkür ederim Hintell başkan, yok eczacı değilim ama eczacılarla çok iş yaparım. Bir ilaç fabrikasında üretim müdürüyüm. :)

Eczacılara söyle de gelsinler foruma uygun ilaç alalım:) dostum
Global Moderator

SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D

• KELLİK BAŞA BELA.. :)
  • Hero Member
  • BİR KEL GÖRDÜM SANKİ.. :D
« Yanıtla #9 : 22 Ocak 2021, 12:03:07 »
Hayırlı olsun, Tepeden bir resim olsa Ekim alanı daha net görülebilir, Ama bu sayı ve çoklu greftlerin Fazla olması, Kendi saçındaki sıklığı Yakalar Kesinlikle, Bol sabırlar, Bol Şans.. |-onayisareti-| (^_^)
  • Ekim Tarihi: 16.06.2020
  • Ekim Merkezi ismi ASUMAN HAİR
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

karanka

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 22 Ocak 2021, 12:04:24 »
Eczacılara söyle de gelsinler foruma uygun ilaç alalım:) dostum
Söylerim :)
Bu arada ilaç konusunda bende yardımcı olmaya çalışırım.
Ecza depolarına sorabiliriz, fiyat alabiliriz, yurt dışından alımlarda da fiyat sorabiliriz vs. :)

karanka

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 22 Ocak 2021, 12:11:48 »
Hayırlı olsun, Tepeden bir resim olsa Ekim alanı daha net görülebilir, Ama bu sayı ve çoklu greftlerin Fazla olması, Kendi saçındaki sıklığı Yakalar Kesinlikle, Bol sabırlar, Bol Şans.. |-onayisareti-| (^_^)
Sizinde yorumunuz benim için önemliydi, teşekkürler.
Normalde, saç ekimimden önceki saçım kötü değil. Yani saçım dalgalı kıvırcık olduğu için güzel kamuflede oluyordu.
Hatta ekim yaptırıcam deyince, etrafımdaki herkes, sen mi neden dediler hep :) :)
Ön çizgim kaybolmuştu bence ama baya, üst saçlarımda baya incelip kalitesizleşmişti.
Asuman hanım, üst tarafa da baya ekim yapmış, ben bu kadar beklemiyordum açıkcası. Şu an ilaçlı olduğu için birde dokumdan sanırım çok kırmızı belli olmuyor iyi.
Bugün 16.00-17.00 gibi ilk yıkamaya gidicem. Bandajta çıkacak.
Akşam hem üstten hem de donör bölgesinden size resim atarım inşallah :)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 22 Ocak 2021, 12:25:23 »
Söylerim :)
Bu arada ilaç konusunda bende yardımcı olmaya çalışırım.
Ecza depolarına sorabiliriz, fiyat alabiliriz, yurt dışından alımlarda da fiyat sorabiliriz vs. :)

Valla güzel olur kendim için değilde forum kullanıcılarının daha uyguna ulaşmasını isterim ilaçlara vitaminlere bir çalışma yapıp sonuç olarak saç için gerekli olan Ürün kullanımının en büyük tüketicisi bizim forumun kitlesi.
Global Moderator

SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D

• KELLİK BAŞA BELA.. :)
  • Hero Member
  • BİR KEL GÖRDÜM SANKİ.. :D
« Yanıtla #13 : 22 Ocak 2021, 12:44:52 »
Sizinde yorumunuz benim için önemliydi, teşekkürler.
Normalde, saç ekimimden önceki saçım kötü değil. Yani saçım dalgalı kıvırcık olduğu için güzel kamuflede oluyordu.
Hatta ekim yaptırıcam deyince, etrafımdaki herkes, sen mi neden dediler hep :) :)
Ön çizgim kaybolmuştu bence ama baya, üst saçlarımda baya incelip kalitesizleşmişti.
Asuman hanım, üst tarafa da baya ekim yapmış, ben bu kadar beklemiyordum açıkcası. Şu an ilaçlı olduğu için birde dokumdan sanırım çok kırmızı belli olmuyor iyi.
Bugün 16.00-17.00 gibi ilk yıkamaya gidicem. Bandajta çıkacak.
Akşam hem üstten hem de donör bölgesinden size resim atarım inşallah :)

Aynen Hocam, Asuman hanım zaten çoğu kişide saçlı bölgeye kesin Ekim yapıyor, Avantaj aslında, İleriye Dönük Olarak Hem Daha uzun süre Götürür Bu şekilde.. |-onayisareti-| (^_^)
  • Ekim Tarihi: 16.06.2020
  • Ekim Merkezi ismi ASUMAN HAİR
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

BJKKARA

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 22 Ocak 2021, 13:13:21 »
Hayırlı olsun kendi saçlarınız kaliteli ekimle çok daha güzel olur ekim güzel umarım mutlu olursun

Facebook Twitter Instagram