Gönderen Konu: 23.10.2019 / Asuman Hair Transplant / Yaş 25 / 4500 grefit  (Okunma sayısı 96994 defa)

secretservice

• Hero Member
Öncelikle herkese merhaba, bu konuyu reklam amaçlı değil tamamen siz forumdaşlarla beraber süreci ilerletmek, bilgi alıp paylaşmak amacıyla açtım bunu baştan belirteyim.

Saç ekimini 2-3 sene önce kafaya koymuştum ancak hem maddi yönden hemde daha yaşımın genç ve saç dökülmesinin devam etmesinden ötürü biraz çekincelerim vardı az birazda olsa süreçten bilgim olsada şok dökülme ve sonra 3. / 4.aydan sonra çıkışların çoğalması gibi bu süreçte ekim öncesi ve sonrasında ne yapmam gerektiği konusunda bilgim yoktu.

Bir kaç ünlü yer ve orta düzey diyebileceğimiz hatta forumda gördüğüm ve genelde ekim için tercih edilen yerlerle de görüşme sağladım ancak ısrarla daha önce Asuman hanım a ekim yaptıran bir arkadaşımın önerisi ile Asuman hanım da karar kıldım kendisiyle de iletişime geçince.

Ekim sürecinden bahsedersek, dün öğleden sonra kan değerlerine bakıldı ve saat 14.15 gibi anestesi işlemleri başladı, acımıyor bir şey hissetmiyosun diyen var mı bilmiyorum ama gözümden yaş geldi anestezi yapılırken bazı bölgelere 😢 sonra saç alımı yapıldı, hocanın kendisi de yaptı yanında 2 tane asistan vardı onlarda yaptı değişmeli olarak. Sonra saat 16.30 gibi yemek molası verildi. Tekrar 17.00 gibi ön ve tepe bölgelere anestezi yapılarak kanal açma işlemi başladı. Kanal açma işlemini hoca sadece kendisi yaptı. Hemen peşine ekim işine geçildi ve işlemlerin tamamen bitmesi 22.45i falan buldu. Bu süreçte bide 20.00 gibi çay molası verildi baya uzun bir süreçti bana göre. Hoca sık bir ekim olduğunu saç köklerimin çoğunun 4lü ve 5li olduğunu tekli saçın az olduğunu söyledi bu bir avantaj mı dezavantaj mı süreçle beraber görücez.

Arkadaşlar öncelikle sizden beklentim iyi veya kötü nasıl olursa olsun konuyu okuduysanız bir şeyler yazın hocayla irtibat kuruyorum sürekli ilaçlarımı kullanmaya başladım sadece dün gece uyumakta zorlandım kafam çok zonkladı ama bu sabah itibari ile bir ağrı sızı yok çok şükür. Cumartesi yıkama olucak tekrar foto atarım.

secretservice

• Hero Member
Ynt: 23.10.2019 / Asuman Hair Transplant / Yaş 25 / 4500 grefit
« Yanıtla #1 : 24 Ekim 2019, 09:58:24 »
Öncelikle herkese merhaba, bu konuyu reklam amaçlı değil tamamen siz forumdaşlarla beraber süreci ilerletmek, bilgi alıp paylaşmak amacıyla açtım bunu baştan belirteyim.

Saç ekimini 2-3 sene önce kafaya koymuştum ancak hem maddi yönden hemde daha yaşımın genç oluşundan ötürü biraz çekincelerim vardı az birazda olsa süreçten bilgim olsada şok dökülme ve sonra 3. / 4.aydan sonra çıkışların çoğalması gibi bu süreçte ekim öncesi ve sonrasında ne yapmam gerektiği konusunda bilgim yoktu.

Bu yıl araştırmaya başladım ekim merkezlerini, genelde adı duyulmuş reklamı seven, iyi yapan yerlerle uzaktan whatsap aracılığı ile görüşme sağladım. 1 yıldır izmir de ikamet ettiğim için orada da araştırdım ancak neredeyse araştırmalarımın %75-80i izmir de ekim yapan yerleri önermeme üzerineydi bende bu yüzden istanbul a yöneldim. Açıkcası bir arkadaşım ısrarla Asuman Hanım ı önermese hiç duymadığım veya önüme çıkmayacak bir ekim merkezi çünkü diğer ekim merkezlerine göre reklam olarak, takipçi olarak baya gerideler. Bununda sebebi daha çok özel nedenler olduğunu gördüm hocayla tanıştıktan sonra çünkü hoca hem kendisi ekim yapıyor hem sayfayı yönetiyor hemde bir ailesi çocuğu var bunları göz önüne alınca normal geldi bana bu durum Allah yardımcısı olsun.

Neyse uzun lafın kısası diğer firmalarla da görüştüm bir çoğu geri dönerken baya bekletiyor insanı veya sordum hocanın kendisi girmiyomuş ekime uzman ekibi falan giriyomuş bu beni tatmin etmedi. Arkadaşımın tavsiyesi üzerine Asuman Hanım ile irtibata geçtim kendisi ekimlerde bizzat bulunduğunu ve yaptığını söyleyince ve herhangi bir şekilde ulaşmaya çalıştığımızda uygun olduğunda hiç ikiletmeden yardımcı olmaya çalıştığından tercihim oldular.

Dün öğleden sonra kan değerlerine bakıldı ve saat 14.15 gibi anestesi işlemleri başladı, acımıyor bir şey hissetmiyosun diyen var mı bilmiyorum ama gözümden yaş geldi anestezi yapılırken bazı bölgelere 😢 sonra saç alımı yapıldı, hocanın kendisi de yaptı yanında 2 tane asistan vardı onlarda yaptı değişmeli olarak. Sonra saat 16.30 gibi yemek molası verildi. Tekrar 17.00 gibi ön ve tepe bölgelere anestezi yapılarak kanal açma işlemi başladı. Kanal açma işlemini hoca sadece kendisi yaptı. Hemen peşine ekim işine geçildi ve işlemlerin tamamen bitmesi 22.45i falan buldu. Bu süreçte bide 20.00 gibi çay molası verildi baya uzun bir süreçti bana göre. Hoca sık bir ekim olduğunu saç köklerimin çoğunun 4lü ve 5li olduğunu tekli saçın az olduğunu söyledi bu bir avantaj mı dezavantaj mı süreçle beraber görücez.

Arkadaşlar öncelikle sizden beklentim iyi veya kötü nasıl olursa olsun konuyu okuduysanız bir şeyler yazın hocayla irtibat kuruyorum sürekli ilaçlarımı kullanmaya başladım sadece dün gece uyumakta zorlandım kafam çok zonkladı ama bu sabah itibari ile bir ağrı sızı yok çok şükür. Cumartesi yıkama olucak tekrar foto atarım.

EMİNBEY

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 24 Ekim 2019, 10:04:10 »
Dostum ekimin hayırlı olsun. Sıklık güzel. Ön çizgi planlaması da çok güzel olmuş. İnşallah güzel bir sonuç alırsın

secretservice

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 24 Ekim 2019, 10:05:41 »
Dostum ekimin hayırlı olsun. Sıklık güzel. Ön çizgi planlaması da çok güzel olmuş. İnşallah güzel bir sonuç alırsın

Teşekkür ederim hocam, alkol ve sigara kullanmıyorum, ilaçlarımı da kullanmaya başladım umarım her şey güzel olur.

YUNUSEMRE

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 24 Ekim 2019, 10:12:54 »
Valla Ben, Planlamayı çizgileri beğenmedim ama umarım istediğin sonuca ulaşırsın.
Ekim alanı sağlıklı görünüyor.

secretservice

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 24 Ekim 2019, 10:23:22 »
Valla Ben, Planlamayı çizgileri beğenmedim ama umarım istediğin sonuca ulaşırsın.
Ekim alanı sağlıklı görünüyor.

İnşallah hocam

fairtail

• Full Member
« Yanıtla #6 : 24 Ekim 2019, 11:06:35 »
Merhaba, çok yakın zamanlarda ektirmişiz Asuman Hanım'a. Senin açıklık 1-2 tık daha fazla. Güzel bir kıyas olur birbirimizi takip ederiz.
Planlama ve çizgi oldukça estetik ve güzel zaten. Benim Asuman Hanım'a seçme nedenlerimden biri idi.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 24 Ekim 2019, 11:16:29 »
Kanalları jiletle mi açıyorlar çok geniş duruyor
Saç ekiminiz hayırlı olsun
Global Moderator

secretservice

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 24 Ekim 2019, 11:33:50 »
Donör bölge

secretservice

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 24 Ekim 2019, 11:36:02 »

Hocam o konuda bilgim yok malesef, size böyle bir forum oluşturup her konuya yardımcı olduğunuz için ayrıca teşekkür ediyorum. Bu yatış pozisyonu ile ilgili 10 gün boyunca mı sıkıntı çekicem sonrasında istediğim gibi yatabilir miyim?

secretservice

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 24 Ekim 2019, 11:36:58 »
Merhaba, çok yakın zamanlarda ektirmişiz Asuman Hanım'a. Senin açıklık 1-2 tık daha fazla. Güzel bir kıyas olur birbirimizi takip ederiz.
Planlama ve çizgi oldukça estetik ve güzel zaten. Benim Asuman Hanım'a seçme nedenlerimden biri idi.

Evet hocam sizin konunuzu bugün gördüm, inşallah sonuçlar güzel olur sizi de takipteyim :) Asuman hanım ın önerdiği ilaçları aldınız mı merak ettim

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 24 Ekim 2019, 11:42:39 »
Hocam o konuda bilgim yok malesef, size böyle bir forum oluşturup her konuya yardımcı olduğunuz için ayrıca teşekkür ediyorum. Bu yatış pozisyonu ile ilgili 10 gün boyunca mı sıkıntı çekicem sonrasında istediğim gibi yatabilir miyim?

Yolcu yastığı vermiştir merkez onla yatıcaksın kabuk dökümünden sonra daha rahat yatarsın ama genede 15 güne kadar dikkati elden bırakma
Global Moderator

fairtail

• Full Member
« Yanıtla #12 : 24 Ekim 2019, 11:49:00 »
https://www.instagram.com/stories/highlights/18052698493197549/?hl=tr

Rizzrak

• Sr. Member
  • Sibel ulusan saç ekimi
« Yanıtla #13 : 24 Ekim 2019, 11:54:00 »
hayırlısı olsun, umarım istediğin sonucu alırsın, elinden geldiğince sırt üstü yat özellikle ilk 3-5 gün vucudundan anestezi atılana kadar, oturuş pozisyonda falan durursan yüzün gözün şişebilir. 1 hafta 10 gün kadar biraz böyle zorlu geçecek, özellikle ilk 3 güne extra dikkat et hiç dokunma, köklerin sağlıklı tutunması için darbe sürtme kaşıma v.s olmasın ilk 3 gün.
  • Ekim Merkezi ismi Medicalhair

fairtail

• Full Member
« Yanıtla #14 : 24 Ekim 2019, 11:54:09 »
Evet hocam sizin konunuzu bugün gördüm, inşallah sonuçlar güzel olur sizi de takipteyim :) Asuman hanım ın önerdiği ilaçları aldınız mı merak ettim
Evet hepsini aldım. İlk 6 ay destekleyebildiğim kadar desteklemeye çalışacağım.

Facebook Twitter Instagram