Gönderen Konu: ASUMAN HAİR TRANSPLANT SAÇ EKİMİ | 10.11.2020 | YAŞ 24 | +4500 GRET  (Okunma sayısı 16935 defa)

basrkan

• Jr. Member
  • **
Öncelikle herkese merhaba umarım herkes istediği saçlara istediği şekilde ulaşır :) Yaşım 24 sağlık personeliyim;
Formu yaklaşık 1 yıldır takip ediyorum. sadece şakak kısımlarımda açılma vardı diğer kısımlarımda sağlıklı saçlarım vardı. Saç konusunda çok takıntılı olduğum için deneme amaçlı protez saç kullandım daha sonra çok hoşuma gitti ve etrafımda kisme tarafından anlaşılmıyordu bu süreç 2.5 sene sürdü ama maliyeti bakımı rahat hareket edememe ve kendi saçın gibi olmayışı çok canımı sıkmaya başladı protez saçı bıraktığımda alttaki saçlarımın ne yazık ki çok zayıfladığını gördüm saç ekimini araştırmaya başladım ve uzun süre bu platformda çeşitli kliniklerin sonuçlarını takip ettim. Asuman hanımın ekimleri hastaları ile ilişkisi, sonuçları ve işine gösterdiği özen ilgimi çekti orada ekim yaptırmaya karar verdim
10.11.2020 tarihinde saat 08:00 de emsey hastenesinde kan tahlilim yapıldı daha sonra saç analizim yapılıp ön çizgim çizildi. İlk karşılamadan ve güleryüzlü olmalarından çok memnun kaldım kendimi huzursuz hissedeceğim herhangi bir durum ile karşılaşmadım.
Sonraki süreçte anestezi yapıldı ve donor bölgemden alım yapıldı donör bölgemdeki saçların gayet kaliteli olduğunu çoğunu 2li 3lü kök olduğunu söylediler. Asuman hanım her yarım saatte bir gelip kontrol etti ve nasıl olduğumu sordu.  alıma ara verildi bu arada asuman hanım kendisi tüm kanalları açtı. daha sonra da ekim işlemine geçildi ekim işleminin de büyük bölümüne Asuman hanım eşlik etti işlem yaklaşık 20:30 civarı tamamen bitti ama zamanın nasıl geçtiğini anlamadım sağlıkçı çalışan arkadaşların güler yüzü ve konuşkan tavırları ile gayet güzel vakit geçirdik.
Siz değerli abilerim ve kardeşlerime aklıma takılan bir kaç sorum var cevaplarsanız sevinirim
Zayıflayan saçlarım finans ve minox ile tekrar güçlenir mi?
Vertex bölgesine ekim biraz az geldi görünüş pek tatmin ettiği söylenemez ama minox finans ile kapatıcı olur mu ?
Sigaranın zararlarına ne kadar hakim olsamda kullanıyorum ama ekimden sonra yaklaşık 7-8 gün günde 1tane içtim şuan ise günde 4-5 civarına çıktı sigara kullanımı ekimi çok fazla etkileyen bir durum mu ?

Ekim Sonrası verilen ilaç ve kremler :
-Xpecia
-Corasprin
-Dolorex
-Alopexy T %5 sprey (ekimden 20 gün sonra başlamam gerektii söylendi)
-Bepanthol Losyon
-SAWPOO şampuan
-Fito krem
-Augmentin 1000mg

(Finansterid türevi bir ilaca başlamam gerkiyor mu diye sordum Asuman hanıma şuan için Xpecianın yeterli olduğunu söyledi)

-İlk 3 fotoğraf ekim öncesi saçlarımın durumu

basrkan

• Jr. Member
  • **
ekim sonrası son fotoğraf ve kabuk dökümü sonrası görüntü yorumlarınız benim için çok değerli yorum yaparsanız sevinirim :)

Bleach

• Jr. Member
  • **
Bana göre güzel ve temiz görünüyor.
Bol sabırlar. :)

basrkan

• Jr. Member
  • **
Bana göre güzel ve temiz görünüyor.
Bol sabırlar. :)

Çok teşekkür ederim güzel yorumun için :)

baldLion

• Hero Member
Hayırlı olsun her şey çok güzel görünüyor sizden ricam merak ettim protez saçlı halinizin bir resmini ekleyebilirmisiniz.

Behcet

• Yeni üye
  • *
ekiminiz hayırlı olsun. merak ettim gittiğiniz emsey hastenesinde korona durumu nasıldı? özel önlemler falan var mı kendinizi nasıl korudunuz orada diğer kişilerden?

basrkan

• Jr. Member
  • **
Hayırlı olsun her şey çok güzel görünüyor sizden ricam merak ettim protez saçlı halinizin bir resmini ekleyebilirmisiniz.

Tabii, filtresiz ve bol ışık altında galiba en ayrıntılı bu olabilir 😊

basrkan

• Jr. Member
  • **
ekiminiz hayırlı olsun. merak ettim gittiğiniz emsey hastenesinde korona durumu nasıldı? özel önlemler falan var mı kendinizi nasıl korudunuz orada diğer kişilerden?

Bu durumdan bende endişeliydim ama sabah saat 8’de giriş yaptığımız için sadece güvenlik görevlisi ve etrafta 2-3 kişiyi gördüm zaten klinik ayrı bir bölümde hastaneyle pek alakalı diyemem gün içinde Asuman hanımın ekini dışında 5-6 kişi anca görmüşümdür o da giriş ve çıkışta toplam.
Asuman hanım ve ekibi virüse karşı baya maske konusunda dikkatliler herkeste maske vardı ve operasyon boyunca çıkarmadılar bunların dışında extra bir önlem söylemem😊
Kendim il dışından geldiğim için çift maske kullandım elimden geldiğinde özen göstermeye çalıştım 😊

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun saç ekinin planlaman ve saç ekimin güzel umarım sonucunda güzel olur
Global Moderator

basrkan

• Jr. Member
  • **
Hayırlı olsun saç ekinin planlaman ve saç ekimin güzel umarım sonucunda güzel olur

Çok teşekkür ederim Hintel yorumun benim için önemliydi 😊

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Rica ederim hayırlı olsun takipdeyim her konuyu
Global Moderator

Hasann06

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun hocam umarım hayalindeki  saça kavuşursun ayrıca protezli saçlarında çok güzelmiş .

SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D

• KELLİK BAŞA BELA.. :)
  • Hero Member
  • BİR KEL GÖRDÜM SANKİ.. :D
Ekimin hayırlı olsun, gayet güzel görünüyor, yaşından dolayı ilerde dökülme olabilir, ama donör kaldırır gibi görünüyor 2. Ekimi, İyi süreçler Dilerim.. |-onayisareti-| (^_^)
  • Ekim Tarihi: 16.06.2020
  • Ekim Merkezi ismi ASUMAN HAİR
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

gsmustygs

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun kardeş bence görüntü güzel ama yaş genç mevcutu koruman lazım.

basrkan

• Jr. Member
  • **
Hayırlı olsun hocam umarım hayalindeki  saça kavuşursun ayrıca protezli saçlarında çok güzelmiş .

Çok teşekkür ederim umarım herkes hayalindeki istediği saça ulaşır emeklerimizin karşılığını alırız 😊protez güzeldi bende beğeniyordum ama malum dolar yükselti maliyeti çok arttı ve kullanışı artık yormaya başlamıştı inşallah çözüme kavuşacağım 🙏🏻

Facebook Twitter Instagram