Gönderen Konu: 21.10.2020 - Asuman Hair Transplant - 37 yaş - 4500 greft  (Okunma sayısı 3188 defa)

Zedisdeaded

• Yeni üye
  • *
Merhaba arkadaşlar. Uzun süre saç ekimi yaptırıp yaptırmama konusunda kararsız kaldıktan sonra bu sene ağustos gibi saç ekimi yaptırma kararı aldım. Yaşadığım şehir izmir olduğu için bu konuda pek alternatifim yoktu. Beğendiğim yerler fiyat konusunda yüksekti, beğenmediğim merdiven altı bir yerde yaptırmak da içime sinmedi. Araştırmalarım sonucu ekim işlemini, İstanbula gelip Asuman hanımın merkezinde yaptırmaya karar verdim.

Telefon trafiği ve Asuman hanımın gönderdiğim resimleri inceleyip onay vermesinden sonra 21 ekime randevu aldım.

Ekimden bir gün önce İstanbula geldim. Klinik Sabiha Gökçen havalimanına yakın. Kliniğin hemen yanında apart daire şeklinde odaları olan, fiyatı uygun güzel bir otel de var. Şehir dışından gelenler için konaklama sorun olmayacaktır. Bu otele yerleştikten sonra sabah 8 de klinikte olmamı rica etti Asuman Hanım.

Ekim günü sabah 8 de klinikte Asuman hanım ve ekibiyle tanıştım. İlk olarak donör bölge belirlendi. Sonrasında Asuman Hanım ön çizgiyi benim de isteklerimi göz önüne alarak ve kendi fikirlerini de sunarak özenle belirledi.

Anestezi ve donör bölgeden greft alımı aşağı yukarı 2 buçuk saat sürdü. Bu bölümde sıkılmadım. Bluetooth kulaklıkla müzik veya podcast dinlemenizde sıkıntı olmuyor. Sadece size seslendiklerinde onları duyabileceğiniz bir seviyede dinlemeniz yeterli. Bu bölümde bir ara uykuya bile dalmışım. Son derece rahattım. Bu işlemi Elif hanım ve Dilara hanım yaptılar. İkisine de ilgileri için teşekkür ederim.

Sonrasında Asuman Hanım gelip kanal açma işlemini yapmaya başladı. Bu bölümde saç ekimiyle ilgili sorularımı cevaplayıp bir yandan da kanal açım işlemini yaptı. 2 buçuk saat sürdü bu işlem.

Yemek molası ve anestezinin ardından saç ekim işlemi başladı. Bu bölümde Elif hanım önce yalnız çalıştı . Sonrasında Asuman hanım da katıldı ve akşam 8 buçuğa kadar beraber yaptılar. Son yarım saatlik bölümde Sinem hanım gelip ekibe o da katıldı. (Burda Sinem hanıma bir parantez açıp elinin çok hafif olduğunu belirtmek isterim. Ekibin en genç üyesi olmasına rağmen çalıştığı bölgede en ufak birşey hissetmiyorsunuz)

Saç ekimi işlemi sırasında gayet rahat oluyorsunuz. Uzun sürmesi durumunda anestezi etkisini kaybetmeye başlayabiliyor. Bu durumda tekrar anestezi iğnesi yememek için "az kaldı idare edeyim" demeyin benim gibi. Kendinizi sıkmanıza ve greftlerin ekiminin zorlaşmasına neden olabiliyorsunuz. Acı hissetmeniz ve bunu bildirmeniz halinde hemen yeniden bölgeye anestezi uygulayıp devam ediliyor.

Sonuç olarak yapılan ekimden ve ilgiden oldukça memnunum. Saç ekimi yaptırmayı düşünen fakat bulunduğu ildeki merkezlerden emin olmayan arkadaşlara önerim başka şehre gidip ekim yaptırmaktan çekinmesinler. Otel ve uçak bileti masrafı 1500 tl verip gönlünüz rahat bir şekilde ekiminizi yaptırın derim.

Asuman hanım ve ekibi Elif, Dilara ve Sinem hanımlara çok teşekkür ederim. Ben işlemin sonuçlarından şu an için memnunum. Umarım ilerde daha iyi olur. Sizlerin de beğenmesi dileğiyle resimleri paylaşıyorum.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: 21.10.2020 - Asuman Hair Transplant - 37 yaş - 4500 greft
« Yanıtla #1 : 22 Ekim 2020, 17:50:21 »
Hayırlı olsun ön çizgi ve ekim gayet güzel
Umarım sonucunda güzel olur.
Global Moderator

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #2 : 22 Ekim 2020, 18:04:49 »
Geçmiş olsun  temiz güzel bir planlama   olmuş.

SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D

• KELLİK BAŞA BELA.. :)
  • Hero Member
  • BİR KEL GÖRDÜM SANKİ.. :D
« Yanıtla #3 : 22 Ekim 2020, 20:32:17 »
Hocam ekiminiz hayırlı Olsun, saç yapısı iyi, donör çok iyi zaten, planlama iyi görünüyor, sadece ortadaki saçlı olan bölge, hiç greft atılmadan atlanılacak kadar sık değil gibi geldi bana, biraz atılsa sanki ileriye dönük daha iyi olurdu, genel anlamda Güzel bir ekim, Mutlu eder bence, İyi süreçler Dilerim, Bol şans.. |-onayisareti-| (^_^)
  • Ekim Tarihi: 16.06.2020
  • Ekim Merkezi ismi ASUMAN HAİR
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

yoncel85

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 22 Ekim 2020, 21:01:15 »
Merhaba arkadaşlar. Uzun süre saç ekimi yaptırıp yaptırmama konusunda kararsız kaldıktan sonra bu sene ağustos gibi saç ekimi yaptırma kararı aldım. Yaşadığım şehir izmir olduğu için bu konuda pek alternatifim yoktu. Beğendiğim yerler fiyat konusunda yüksekti, beğenmediğim merdiven altı bir yerde yaptırmak da içime sinmedi. Araştırmalarım sonucu ekim işlemini, İstanbula gelip Asuman hanımın merkezinde yaptırmaya karar verdim.

Telefon trafiği ve Asuman hanımın gönderdiğim resimleri inceleyip onay vermesinden sonra 21 ekime randevu aldım.

Ekimden bir gün önce İstanbula geldim. Klinik Sabiha Gökçen havalimanına yakın. Kliniğin hemen yanında apart daire şeklinde odaları olan, fiyatı uygun güzel bir otel de var. Şehir dışından gelenler için konaklama sorun olmayacaktır. Bu otele yerleştikten sonra sabah 8 de klinikte olmamı rica etti Asuman Hanım.

Ekim günü sabah 8 de klinikte Asuman hanım ve ekibiyle tanıştım. İlk olarak donör bölge belirlendi. Sonrasında Asuman Hanım ön çizgiyi benim de isteklerimi göz önüne alarak ve kendi fikirlerini de sunarak özenle belirledi.

Anestezi ve donör bölgeden greft alımı aşağı yukarı 2 buçuk saat sürdü. Bu bölümde sıkılmadım. Bluetooth kulaklıkla müzik veya podcast dinlemenizde sıkıntı olmuyor. Sadece size seslendiklerinde onları duyabileceğiniz bir seviyede dinlemeniz yeterli. Bu bölümde bir ara uykuya bile dalmışım. Son derece rahattım. Bu işlemi Elif hanım ve Dilara hanım yaptılar. İkisine de ilgileri için teşekkür ederim.

Sonrasında Asuman Hanım gelip kanal açma işlemini yapmaya başladı. Bu bölümde saç ekimiyle ilgili sorularımı cevaplayıp bir yandan da kanal açım işlemini yaptı. 2 buçuk saat sürdü bu işlem.

Yemek molası ve anestezinin ardından saç ekim işlemi başladı. Bu bölümde Elif hanım önce yalnız çalıştı . Sonrasında Asuman hanım da katıldı ve akşam 8 buçuğa kadar beraber yaptılar. Son yarım saatlik bölümde Sinem hanım gelip ekibe o da katıldı. (Burda Sinem hanıma bir parantez açıp elinin çok hafif olduğunu belirtmek isterim. Ekibin en genç üyesi olmasına rağmen çalıştığı bölgede en ufak birşey hissetmiyorsunuz)

Saç ekimi işlemi sırasında gayet rahat oluyorsunuz. Uzun sürmesi durumunda anestezi etkisini kaybetmeye başlayabiliyor. Bu durumda tekrar anestezi iğnesi yememek için "az kaldı idare edeyim" demeyin benim gibi. Kendinizi sıkmanıza ve greftlerin ekiminin zorlaşmasına neden olabiliyorsunuz. Acı hissetmeniz ve bunu bildirmeniz halinde hemen yeniden bölgeye anestezi uygulayıp devam ediliyor.

Sonuç olarak yapılan ekimden ve ilgiden oldukça memnunum. Saç ekimi yaptırmayı düşünen fakat bulunduğu ildeki merkezlerden emin olmayan arkadaşlara önerim başka şehre gidip ekim yaptırmaktan çekinmesinler. Otel ve uçak bileti masrafı 1500 tl verip gönlünüz rahat bir şekilde ekiminizi yaptırın derim.

Asuman hanım ve ekibi Elif, Dilara ve Sinem hanımlara çok teşekkür ederim. Ben işlemin sonuçlarından şu an için memnunum. Umarım ilerde daha iyi olur. Sizlerin de beğenmesi dileğiyle resimleri paylaşıyorum.

Dostum hayırlı olsun. Senden bir gün önce aynı şeyler ben yaşadım:) aynı kişilerle , hatta anestezi hususu bile aynı :) anetezi acısı çekmemek için bende az acıya dayanmaya çalıştım :)

AdnanN

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 22 Ekim 2020, 21:21:41 »
Hayırlı olsun ekim çok temiz görünüyor bakalım kabuk dökümü sonrası nasıl olacak merakla bekliyoruz yeni resimlerini hocam.

Zedisdeaded

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 29 Ekim 2020, 20:06:26 »
 İyi dilekleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar. Ekim işleminden bu yana 1 hafta geçti. Ekilen bölgede kabuklanmalar başladı. Donör bölgedeki ince sızılar da kalmadı.

Fito kremi donör bölgeye sürmeyi bırakıyorum. Herhangi bir ağrı sızı yara durumu görünmüyor çünkü. Bu bir haftalık dönemde ağrı kesici kullanmama gerek olmadı. 4 ve 5 inci günlerde ufak kaşıntılar oldu sadece. Anestezi den dolayı oluşan ödemler de indi gibi. Şimdilik her şey yolunda gidiyor gibi görünüyor. Böyle devam etmesi dileğiyle  ;D

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 29 Ekim 2020, 20:28:39 »
On cizgi, planlama cok guzel.
Umarim iyi sonuclanir ekiminiz
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

tosunpasa

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 29 Ekim 2020, 20:44:13 »
Uzun sürmesi durumunda anestezi etkisini kaybetmeye başlayabiliyor. Bu durumda tekrar anestezi iğnesi yememek için "az kaldı idare edeyim" demeyin benim gibi. Kendinizi sıkmanıza ve greftlerin ekiminin zorlaşmasına neden olabiliyorsunuz. Acı hissetmeniz ve bunu bildirmeniz halinde hemen yeniden bölgeye anestezi uygulayıp devam ediliyor.

şu durumun aynısını yaşadım. karınca ısırığı gibi rahatsızlık veriyordu ama katlanılmayacak gibi de değildi. baktım bitecek gibi değil, kaç tane greft kaldığını sordum, 400 yanıtını alınca iğneyi tercih ettim.

Fito kremi donör bölgeye sürmeyi bırakıyorum. Herhangi bir ağrı sızı yara durumu görünmüyor çünkü. Bu bir haftalık dönemde ağrı kesici kullanmama gerek olmadı. 4 ve 5 inci günlerde ufak kaşıntılar oldu sadece. Anestezi den dolayı oluşan ödemler de indi gibi. Şimdilik her şey yolunda gidiyor gibi görünüyor. Böyle devam etmesi dileğiyle  ;D

fito kremi ben de 6. gün falan bırakmıştım. krem yokken gayet rahatım ama kremi sürünce yanmalar sızlamalar başlıyordu, bırakınca rahatladım.

İkinci ekim düşünüyor musunuz?

Zedisdeaded

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 29 Ekim 2020, 22:17:37 »

İkinci ekim düşünüyor musunuz?

Orta bölgeye hiç greft atılmadı. O bölgenin dökülmesi halinde 2. Bir ekim işlemini düşünebilirim. Ama dökülmemesi için de elimden geleni yapıcam tabiki.

On cizgi, planlama cok guzel.
Umarim iyi sonuclanir ekiminiz

Teşekkürler hocam.

Zedisdeaded

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 21 Kasım 2020, 20:55:27 »
Merhaba arkadaşlar. Ekimden bu yana tam 1 ay geçti. Son paylaşımımdan bu yana olanları kısaca geçecek olursak, kabuklanma dönemi 2-3 gün sürdü. Sorunsuz bir şekilde kabuklar döküldü. 15. Gün şok dökülme başladı. Hala tek tük de olsa dökülme oluyor ama epey azaldı.

Minoksidil kullanımı konusunda kararsızdım ama saç ekimi yapanlara yararının, yeni çıkan saçların hızlı çıkması olduğunu düşünürsek kullanmakta sakınca yok gibi geldi. Asuman hanımın verdiği Alopexy T isimli minoksidili kullanıyorum günde 2 kez yıkamalardan sonra.

Bekleyip görücez sonuçları :)

Facebook Twitter Instagram