Gönderen Konu: 06.11.2020 / Asuman Hair Transplant / 27 Yaş / 4500 Greft  (Okunma sayısı 23054 defa)

Keloğlukel

• BU SENE KELLİK MODA :)
  • Full Member
  • İŞLEYEN DEMİR PAS TUTMAZ ÇALIŞAN KAFA SAÇ TUTMAZ.
Herkese merhaba,
3 ay öncesinde başlamış olduğum araştırma serüvenini 6 Kasım Cuma günü nihayetlendirmiş bulunmaktayım. Yaklaşık 1 buçuk ay önce siteye üye oldum; sonucunda pek çok şey öğrendim, deneyimleri okudum, tavsiyeler aldım. Tavsiyeler ve yapmış olduğum görüşmeler sonucunda da, operasyonu Asuman Hanım ile yürütmeye karar verdim.

6 Kasım Cuma günü sabahı saat 08:00 de hastaneye gittim. Ekim öncesinde Asuman Hanım ile birlikte planlama yaptık, sonrasında saç tıraşı ve kan alımı ile süreç devam etti.
Operasyon öncesinde anestezi yapıldı. Anestezi sırasında pek de sık rastlanmayan şekilde acı hissetmedim (Hatta Sinem Hanım sıklıkla; acı hissetmiyor musunuz, şeklinde sorular sorup, biraz şaşırdı.)..
  Anestezi sonrası sıvı ile şişirme işlemi gerçekleştirildi.
  Nihayetinde 2 asistan ile bilikte kök alımına başlandı. Kök alımı, asistanlar ve benim için biraz zor bir süreç oldu. Maske ve yüz üstü yatmam sebebiyle nefes almakta oldukça zorlandığım ve dayanamayıp, su molası istediğim anlar oldu. Donör bölgesindeki dokunun yumuşaklığı ve kökleri kolayca bırakmaması sebebiyle, kök alımı asistanlar için pek de kolay geçmedi; hatta bir bölümde batıklar oluştuğundan bahsettiler. Bunun yanı sıra mikro motor ucunu dahi değiştirmek zorunda kaldılar.
  Uzun bir kök alımı sürecinden sonra kanal açma işlemi için tekrar anestezi yapıldı ve bu sırada ben sırt üstü yatar pozisyona geçtim. Kanal açma işlemini Asuman Hanım kendisi gerçekleştirdi, ön çizgi ve şakak bölgesindeki çizimi daha detaylı bir şekilde oluşturdu. Oldukça pürüzsüz ve saç ekimi operasyonunun en kolay geçen bölümüydü; öyle ki gevşeyip, uyku haline dahi geçtim. :)
  Kanal açımı sonrasında tekrar bir kök alımı gerçekleştirildi, asistanlarda görev değişikliği oldu ve eksik greft sayısı tamamlanmış oldu.
  Kök alımı ve kanal açma işlemi tamamlandıktan sonra, yemek molası verildi ve hastanenin hayli ilginç menüsüne tabi tutuldum. :)
  Mola sonrası kök ekimi işlemine geçildi. Başlangıçta her şey yolunda giderken ve hiçbir şey hissetmiyor iken, zamanın geçmesi ve anestezinin etkisini yitirmesinden sebep, hem ekim işlemini duyar hem de acı hisseder oldum. Ara ara bölgesel anestezi yapılsa da, bir raddede anestezinin etkisini yitirmesi ve acılara dayanamamam sonucunda; ekim yapılacak bölgenin tamamına tekrar anestezi ve sıvı ile şişirme işlemi yapıldı. Akabinde boşa can çekiştiğimin farkına varmam, uzun sürmedi ve ekim işlemi benim için rahat geçti. Asistanlar da; ekimin rahat olduğunu ve köklerin kanallara kolayca girdiğinden bahsettiler.
Ekim işleminin son 2 saatlik sürecinde, Asuman Hanım da operasyona dahil oldu ve son dokunuşları yaptı. :)
  Günün sonunda, temizlik ve ayağa kalkma ile operasyon 22:30 civarı tamamlandı.
  Asuman hanım ve asistanları; hoş muhabbetli, anlayışlı ve duyarlı insanlar. Onlar sayesinde vakit daha keyifli geçiyor. Buradan da, başta Asuman Hanım ve Sinem Hanım olmak üzere; Enes Bey, Elif Hanım, Dilara Hanım ve Rümeysa Hanım' a; her birine teker teker teşekkür ediyorum. Emek ve çaba gösterdiler, ellerine sağlık.

Foruma, edindiğim bilgilerden ötürü borçlu sayılırım. Bu sebeple, elimden geldiğince, paylaşım yapmaya çalışacağım. Sizler de, bu yolda bana eşlik ederseniz mutlu olurum. Her şey gönlünüzce olsun. (^_^)

Keloğlukel

• Full Member
Ynt: 06.11.2011 / Asuman Hair Transplant / 27 Yaş / 4500 Greft
« Yanıtla #1 : 11 Kasım 2020, 18:43:02 »
Operasyon Öncesi

Keloğlukel

• Full Member
« Yanıtla #2 : 11 Kasım 2020, 18:53:38 »
Operasyon ve İlk Yıkama Sonrası

Artı kel

• Full Member
« Yanıtla #3 : 11 Kasım 2020, 19:08:24 »
Çok geçmiş olsun okurken  ekim gününe tekrar geri gittim :) temiz bir ekim olmuş ilk 10 gün çok önemli ve birazda zahmetli bol sabırlar diliyorum

Keloğlukel

• Full Member
« Yanıtla #4 : 11 Kasım 2020, 19:18:19 »
Çok geçmiş olsun okurken  ekim gününe tekrar geri gittim :) temiz bir ekim olmuş ilk 10 gün çok önemli ve birazda zahmetli bol sabırlar diliyorum
Sizin için nasıl bir iz bıraktı bilmem ama, o günleri tekrar hatırlatmak istemezdim. :) Haklısınız, gereken özeni göstermeye çalışıyorum; teşekkür ediyorum, sağolun.

Kerimm34

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 11 Kasım 2020, 19:18:27 »
geçmiş olsun dostum umarım süreç sonu mutlu olursun , bu arada herkes ekipten o kadar pozitif bahsediyorki  merak ettim vallahi yokmu orda beraber çekinilmiş resim atacak olan  :) charlie nin melekleri gibi bilinç altımda yer ettiler resmen .

Keloğlukel

• Full Member
« Yanıtla #6 : 11 Kasım 2020, 19:29:13 »
geçmiş olsun dostum umarım süreç sonu mutlu olursun , bu arada herkes ekipten o kadar pozitif bahsediyorki  merak ettim vallahi yokmu orda beraber çekinilmiş resim atacak olan  :) charlie nin melekleri gibi bilinç altımda yer ettiler resmen .
Teşekkür ediyorum, sağolun; umarım dediğiniz gibi olur. Yaptığı işten zevk alan bir ekip, oldukça emek veriyorlar; iyi niyetli ve pozitif yapıda insanlar. Ne yalan söyleyeyim, fotoğraf çekinmeyi düşünmemiştim; anlayacağınız bende yok. :)

Heros

• Full Member
« Yanıtla #7 : 11 Kasım 2020, 20:06:47 »
Geçmiş olsun hocam, umarım güzel sonuçlanır

fthfth

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 11 Kasım 2020, 20:11:22 »
Geçmiş olsun. Bol sabırlar dilerim.

Saç ekimim : https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=12113.0

Keloğlukel

• Full Member
« Yanıtla #9 : 11 Kasım 2020, 20:28:20 »
Geçmiş olsun hocam, umarım güzel sonuçlanır
Teşekkür ediyorum, sağolun; umarım dediğiniz gibi olur.

Keloğlukel

• Full Member
« Yanıtla #10 : 11 Kasım 2020, 20:33:01 »
Geçmiş olsun. Bol sabırlar dilerim.

Saç ekimim : https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=12113.0
Teşekkür ediyorum, sağolun. Sizin ekiminizi çok kez inceledim; parmakla gösterilir oldunuz, adeta rol model gibi. Allah herkese sizin gibi bir sonuç nasip etsin, size de bir daha eski günleri, saçsızlığı yaşatmasın. Maşallah diyeyim. :)

Öğretmen09

• Full Member
« Yanıtla #11 : 11 Kasım 2020, 20:40:30 »
Aynı yaşdayız ben de Asuman Hanım’a ekim yaptırdım büyük ihtimal görmüşsünüzdür 4 ayı geçti. Biraz sabettikten sonra He şey güzel oluyor bol bol sabırlar dilerim 😊

SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D

• KELLİK BAŞA BELA.. :)
  • Hero Member
  • BİR KEL GÖRDÜM SANKİ.. :D
« Yanıtla #12 : 11 Kasım 2020, 21:11:59 »
Ekimin hayırlı olsun, Galiba ilk planlama çiziminde vertex'de dahil edilmiş, ama sonradan 2 ekim planlanmış, bence ön orta 4.500 greft sık bir ekim sonucu olma açısından En mantıklısı Olmuş, Bol sabırlar iyi süreçler dilerim, Bol Şans.. |-onayisareti-| (^_^)
  • Ekim Tarihi: 16.06.2020
  • Ekim Merkezi ismi ASUMAN HAİR
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

Keloğlukel

• Full Member
« Yanıtla #13 : 12 Kasım 2020, 16:51:23 »
Aynı yaşdayız ben de Asuman Hanım’a ekim yaptırdım büyük ihtimal görmüşsünüzdür 4 ayı geçti. Biraz sabettikten sonra He şey güzel oluyor bol bol sabırlar dilerim 😊
Evet, gördüm konunuzu, sizin de sonucunuz harika görünüyor, maşallah diyelim. Sizin ekim öncesi durumunuz, benden çok daha iyi tabi; sizinki gibi bir sonuç beklentilerim dahilinde değil. İnşallah sonuçlarımız, gönlümüzden geçtiği gibi olur. :) İyi dilekleriniz içi teşekkür ediyorum, sağolun.

Keloğlukel

• Full Member
« Yanıtla #14 : 12 Kasım 2020, 16:59:08 »
Ekimin hayırlı olsun, Galiba ilk planlama çiziminde vertex'de dahil edilmiş, ama sonradan 2 ekim planlanmış, bence ön orta 4.500 greft sık bir ekim sonucu olma açısından En mantıklısı Olmuş, Bol sabırlar iyi süreçler dilerim, Bol Şans.. |-onayisareti-| (^_^)
Teşekkür ediyorum. Evet, tam da dediğiniz gibi; Asuman Hanım planlamayı vertex bölgesi de kapanacak şekilde yapmıştı, sonrasında benim müdahalem ile değiştirdi. Planlamayı bu şekilde yapmak üzerine, kafamda kararlaştırmıştım. İyi dilekleriniz için teşekkür ediyorum, çok sağolun. Sizin ekiminiz de, benim ekimim de; umarım gönlümüzden geçtiği gibi sonuçlanır. Dökülme yapısı itibariyle, benzer olduğunu düşündüğüm için; sizin sürecinizi dikkatle takip ediyorum, sizden öğreneceklerim var. :)

Facebook Twitter Instagram