Gönderen Konu: Asuman Hair Transplant - 4500 Graft - 20/10/2021 - Yaş : 24  (Okunma sayısı 15861 defa)

Parzival

• Full Member
Merhaba , sizlere bugün başımdan geçen saç ekimi operasyonunu anlatacağım umarım sıkılmadan okursunuz eğer okumak istemeyen olursa direkt operasyon günü başlığına gidebilirler.

19/10/2021 Operasyon Günü Öncesi

Saat 20:00 civarlarında izmir metrosuna binerek adnan menderes havalimanında  indim giriş işlemleri vs halletim ve uçağın kalkış kapısının önünde beklemeye başladım ki bitmeyen bir beklemenin başlangıcıydı. Uçağın kalkış saati 20/10/2021 Saat 05:55 yani 8-9 saat  havalimanında bekledim. Neden bu kadar erken gittin derseniz şahsı aracım ve beni bırakacak biri olmadığı için ve bazı nedenlerden dolayı böyle gerekti. Zamanı geçirmek için bütün havalimanını turladım ve dolaşmadığım yer kalmadı. Telefon vs derken uçağa binip sabiha gökçen havalimanında iniş yaptım saat 08:00 civarlarıydı . Çıkış kapısına giderken Burger King girip karnımı doyurdum . Çıkış yapıp bir taksi durdurup Özel yüzyıl hastanesine gidecektim. Bu arada Asuman Hair saç ekimini Özel Emsey Hastanesinde yapıyordu ben ekimden önce öğrendim ki bulundukları katı karantinaya almışlar o yüzden operasyon Özel Yüzyıl Hastanesinde gerçekleşti. Taksi yakın Mesefa olmasına rağmen 60 lira istedi neyse bişey demedim verdim zamanım yoktu. Zaten taksicide burnundan soluyordu ters biriydi   O mesafe 60 tl tutacağını sanmıyorum çünkü ekim sonrası otele giderkenki mesafe 3 katı olmasına rağmen 35 tl tuttu sözü size bırakıyorum.

20/10/2021 Operasyon Günü

Ekim olucak kata cıktım ve kimse daha gelmemişti . 5 dakika sonra whatsappta iletişim halinde olduğum hanımefendi geldi ve daha sonra asuman hanım ve ekim yapan diğer kişiler geldi. Asuman hanım ön çizgiyi belirlerdi benim istediğim gibi 2 seans planladık öncelik ön şakaklar ve temples bölgeleriydi eğer kalırsa vertexe doğruda 100 200 graft yapılıcaktı.

20/10/2021 Operasyon Anı

Ekim yapılıcak odaya geçip ameliyat önlüğünü giydim . Damar yolu açılarak kan testi için kan alındı. Yüz üstü yattıktan sonra Ağrısız anestezi cihasızla donör alana tahminen 8-9 yere sırasıyla anestezi geçildi . Açıkçası acımıyor demiycem ağrısız anestezi daha şiddetli acıydı. Belki sonrasında şişirme işlemi ve iğneyle yapılan anestesi uyuşturulduğu için daha az acı vermiştir bilmiyorum ama dayanılmıycak bir acı değildi sadece dayanılmıycak bir acıya ramak kala diyebilirim . Donörden graft alımı başladı . Sadece alım motorunun sesini duyuyorsunuz garip bir his derinize girip cıkıyor ama hissetmiyorsunuz.Önce sağ kulak üstü sonra orta ve en son sol kulak üstünden alıp yapıldı. Bence ekim işleminde zor olan şeylerden biri saatlerce aynı şekilde kıpırdamadan durmak çünkü yüzünüzün üstüne yatıyorsunuz dudağınız özellikle cok sıkışıyor yattığınız yerle. Alım sırasında graftlerın kaliteli olduğu söyledindi hatta çok yakın oldukları için hangi saç kökünün hangi tarafa ait olduğunu anlamakta zorlandıklarını dile getirdiler bu beni mutlu etti. Alım işlemi tamamlandı ve öğle yemeği için ara verildi. Yemek çeşitlilik açısından güzeldi . Pilav,çorba,et yemeği,ekmek,tatlı,su ve salata hatırlamadığım eksik birkaç şeyde olabilir. Yemekten sonra kanal açımı için asuman hanım geldi ve ayrıyetten Serum takıldı. Kanal açım işlemi için anestesi geçildi yine ve ağrısı az önce bahsettiğimle aynı derece şakaklar biraz daha fazla olabilir. Asuman hanım kanal açımına başladı . 2-3 saat arası sürdü sanırım . Daha sonra alım işlemini yapan ekip gelerek ekim işlemine başladılar . (Ekip için yorumumu sona sakladım merak edenler için) . Ekimde yine beni mutlu eden bir ayrıntlı söylendi tekli grafların az olduğu ve çoklu graftlerdan bölünerek ön kısımlara böylelikle ekildiğini duydum. Ekimin Son 2 Saati Asuman Hanımda ekime dahil oldu .Ekimin sonlarına doğru şakak ve bazı yerlerde ekim yapılırken iğne batması gibi bir acı hissettim ve tekrer anestezi geçildi . Toplamda fazladan 4-5 anestesi yapılmıştır . Ekim sonrasındaki günlerde sırt üstü yatmama rağmen anestesi fazla olduğu için şakaklarıma indi ve değişik bir geometrik şekile döndü yüzüm . Ekim işemi sonlandı saat 20:00 civarıydı . Taksi tutup Emin Rezidanca gittim ve üstte dediğim gibi 35 tl civarı ücret ödedim uzak olmasına rağmen. Günün bitimi Son olarak hastane çıkışında insanların garip bakışları rahatsız etmiyor değil bu konuda insanlarımız genel olarak hala malesef ki kötü seviyedeyiz. Otelde uyumadan önce verilen ilaçları içtim (İçeriği konunun devamında paylaşacağım)  ve boyun yastığı ile sırt üstü yatmadan önce kollarımı uzun kumaş parçasıyla bağladım uyurken hareket etmemek için ve kafamı kaşımamak için. Günü bitirdim böylelikle.

21/10/2021 Operasyon Sonrası

Saat 14:00 gibi otelden cıkıp ekim yapılan hastaneye gittim ve ilk yıkama yapıldı. Dönüş için planda şöyle bir değişiklik yaptım.Havalimanında tekrar 8 saat saç ekimi yapılmış halde ve oturur şekilde beklemektense , insanların bakışlarını söylemiyorum bile , bir taksi tutup istanbuldan izmire döndüm ücret konusu ise 1700 tl  civarı ödedim yol ve köprü ücretlerine karışmadım.

Operasyon Öncesi Ve Sonrası Alınan Medikal Takviyeler , İlaçlar

Operasyon Öncesi Takviyeler,İlaçlar
  • Yok

Operasyon Sonrası Takviyeler,İlaçlar

(Asuman Hair'in Verdiği)
  • Coraspin 100mg 30X (Kan Sulandırıcı)
  • Mossi Saç Vitamini (Biotin + Ginseng + Çinko  (120 Adet)
  • Fito Krem 50mg/g ( Donör için Krem)
  • Mossi Repair Set ( Şampuan ve Losyon )
  • Mossi Ozonized Hair Oil Complex (Sprey)
  • Prednol 4 mg
  • Cirpo 750 mg 14X
  • Dolerex 50 mg (Ağrı Kesici)

(Kendi Aldıklarım)
  • Fito Krem 50mg/g ( Donör için Krem )
  • Batikon (Ekim Alanı İçin )
  • Xpecia (Mossi Saç Vitamini Bitince )
  • Finasterid (Araştırılma Aşamasında )

Fiyatlar

Asuman Hair Transplant 14.000 TL

Emin Rezidence 300 TL ( Gecelik )

Taksi 130 TL (Şehir İçi)

Asuman Hair ve Ekibi Hakkında

Nazik , kibar , çalışkan , kücük ayrıntılara bile dikkat eden , sizi olabildiğince rahat ettirmeye çalışmaları taktir edilesi bir durum. Extra ekim sonrası güncelleme yaparım.

Görseller

(Ekim Öncesi)

(Ekim Sonrası)

GÜNCELLEMELERİN DEVAMI GELİCEK

Parzival

• Full Member
Ynt: Asuman Hair Transplant - 4500 Graft - 20/10/2021 - Yaş : 24
« Yanıtla #1 : 05 Kasım 2021, 01:45:13 »
Güncelleme #1

Ekimden Sonra 5. Gün

• Yaşınız 24

Cigarette_s

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 05 Kasım 2021, 10:01:37 »
Ne güzel yazmıssın yazmıssın kardeşim maşaallah. Hayırlı olsun . Güzel görünüyor. İstediğin sonuçları alırsın umarım

Show me the Mané

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 05 Kasım 2021, 10:27:28 »
Nice design
  • Yaşınız 41

Osman Sari

• Jr. Member
  • **
  • asuman hair saç ekimi
« Yanıtla #4 : 05 Kasım 2021, 11:15:28 »
Çok güzel görünüyor.hayırlı olsun ekiminiz.

Kabuk dökümü gerçekleşti mi
  • Ekim Merkezi ismi asuman hair saç ekimi
Asuman hair saç ekimi konu başlığım:

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=24535.0

Parzival

• Full Member
« Yanıtla #5 : 05 Kasım 2021, 13:55:29 »
Ne güzel yazmıssın yazmıssın kardeşim maşaallah. Hayırlı olsun . Güzel görünüyor. İstediğin sonuçları alırsın umarım
inşallah hepimiz istediğimiz saçlara kavuşuruz.

Nice design
Thanks

Çok güzel görünüyor.hayırlı olsun ekiminiz.

Kabuk dökümü gerçekleşti mi
Teşekkürler , evet 16 gün oldu birazdan kabuk dökümü görüntüsünü paylaşıcam.
  • Yaşınız 24

Parzival

• Full Member
« Yanıtla #6 : 05 Kasım 2021, 14:09:18 »
Güncelleme #2

Ekimden 16. Gün Sonra

Kabukar 10. gün döküldü ve 10.günden sonra günde 1 yıkama yapıyorum.

Günlük Mossi Saç Vitamini Sabah Aksam ve Coraspin günde 1 tane

2-3 Gün daha fito krem kullanıcam donör için sonra onuda bırakıcam.

• Yaşınız 24

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 05 Kasım 2021, 14:11:34 »
Ekiminiz hayırlı olsun. Tepe bölgesi finasterid ile biraz daha toparlayabilir. Anladığım kadarıyla henüz araştırıyorsunuz, başlamamışsınız. Bence kararınızı erken verin, ki hemen başlayın bailayacaksanız. Çok hızlı etki eden bir ilaç değildir, ne kadar erken o kadar iyi.

Konuyu çok özenli titiz paylaşmışsınız çok beğendim, aynı titizliği saçınıza da göstereceksinizdir eminim. Ekiminiz de çok iyi gözüküyor. Ön bölgenin sıklığı gayet güzel.

Umarım her şey gönlünüzce olur.

Moraless

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 05 Kasım 2021, 17:37:51 »
hayırlı olsun ayrıca detaylı paylaşım için teşekkürler zevkle okudum .
açıklığınız güzel bir sonuç için gayet elverişli,ekim merkezi tercihinizde nokta atışı olmuş,umarım en güzel sonucu alırsınız.

Parzival

• Full Member
« Yanıtla #9 : 05 Kasım 2021, 19:14:01 »
Ekiminiz hayırlı olsun. Tepe bölgesi finasterid ile biraz daha toparlayabilir. Anladığım kadarıyla henüz araştırıyorsunuz, başlamamışsınız. Bence kararınızı erken verin, ki hemen başlayın bailayacaksanız. Çok hızlı etki eden bir ilaç değildir, ne kadar erken o kadar iyi.

Konuyu çok özenli titiz paylaşmışsınız çok beğendim, aynı titizliği saçınıza da göstereceksinizdir eminim. Ekiminiz de çok iyi gözüküyor. Ön bölgenin sıklığı gayet güzel.

Umarım her şey gönlünüzce olur.

İyi dileğiniz için teşekkür ederim. Herşeyin en iyisini yapmaya çalışıyorum bu saaten sonra beklemekten baska bişeyim yok yapıcak . Finasterid konusuna gelicek olursam tepe bölgesi için kullanmaya değer mi çok kararsızım dediğiniz gibi ne kadar erken başlarsam o kadar iyi 1 hafta daha araştırıcam.
  • Yaşınız 24

Parzival

• Full Member
« Yanıtla #10 : 05 Kasım 2021, 19:15:18 »
hayırlı olsun ayrıca detaylı paylaşım için teşekkürler zevkle okudum .
açıklığınız güzel bir sonuç için gayet elverişli,ekim merkezi tercihinizde nokta atışı olmuş,umarım en güzel sonucu alırsınız.

İyi dileğiniz için tesekkürler inşallah herkes istediği sonucu alır . Zaman ayırıp okuduğunuz için tesekkür ederm bekleyip görücez sonucu.
  • Yaşınız 24

MuzminRahTs?z!

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #11 : 06 Kasım 2021, 01:37:02 »
Öncelikle hayırlı olsun umarım istenilen sonuca biran önce ulaşırsınız.1 gun arayla Asuman hanımdan Ekim yaptirmisiz.Ekime gelirsek planlama oldukça iyi kabuk dökümü sonrası görüntüde bunu dile getiriyor zaten finasteridi kullanmanız vertexteki seyreklik için önemli tabi tercih sizin.
  • Ekim Tarihi: 21-10-2021
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair Transplant
  • Greft Miktarı 4800
  • Yaşınız 33
  • Medikal Tedavi Finansterid,xpecia

Parzival

• Full Member
« Yanıtla #12 : 06 Kasım 2021, 03:57:45 »
Öncelikle hayırlı olsun umarım istenilen sonuca biran önce ulaşırsınız.1 gun arayla Asuman hanımdan Ekim yaptirmisiz.Ekime gelirsek planlama oldukça iyi kabuk dökümü sonrası görüntüde bunu dile getiriyor zaten finasteridi kullanmanız vertexteki seyreklik için önemli tabi tercih sizin.

Teşekkür ederim , umarım sizde istediğiniz saçlara sahip olursunuz . Sizin konunuzu gördüm çok tecrübeli olmadığım için yorum yapmadım . Benim ilk yıkama yapılırken sizin ekim işlemi oluyordu büyük ihtimal . Vertex çok önemli değil ileride belki bir ekim daha düşünebilirim. Sizin konunuzu takipteyim , beraber bekleyip görücez sonucları .
  • Yaşınız 24

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 06 Kasım 2021, 09:19:21 »
Ekiminiz hayırlı olsun yediğinize kadar her datayı güzelce anlatmışsınız . Taksici olayını kafana takma ilk ve son olmayacaksın maalesef :) Ekime gelince 24 yaş için BANA GÖRE böyle bir ön çizgi ve şakak planlaması yanlış ... İleride o şakaklara harcadığın greftlere çok ihtiyacın olacak. Şunu anlarım yaş 35 olmuştur sadece ön bölge açıktır şakak vs olur ama mevcut saçlardaki dökülme ile beraber orta ve geride o greftler lazım olacak. Görüntü olarak çok güzel ama mantık olarak fantastik ve dökülmenize uygun olmayan bir ekim yapılmış ...  Saçlar çıkarsa 3-4 sene çok mutlu olacağınız kesin . Hayırlı olsun
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

Parzival

• Full Member
« Yanıtla #14 : 06 Kasım 2021, 16:57:46 »
 :-*
Ekiminiz hayırlı olsun yediğinize kadar her datayı güzelce anlatmışsınız . Taksici olayını kafana takma ilk ve son olmayacaksın maalesef :) Ekime gelince 24 yaş için BANA GÖRE böyle bir ön çizgi ve şakak planlaması yanlış ... İleride o şakaklara harcadığın greftlere çok ihtiyacın olacak. Şunu anlarım yaş 35 olmuştur sadece ön bölge açıktır şakak vs olur ama mevcut saçlardaki dökülme ile beraber orta ve geride o greftler lazım olacak. Görüntü olarak çok güzel ama mantık olarak fantastik ve dökülmenize uygun olmayan bir ekim yapılmış ...  Saçlar çıkarsa 3-4 sene çok mutlu olacağınız kesin . Hayırlı olsun
Yorum için tesekkürler , şakaklarım çok seyrek olduğu için ben yoğun ekilmesini istedim , sizce nasıl bir ön çizgi yapılmalıydı ? Kendi saçlarım döküldüğünde 1 ekimle daha orta ve vertexi kaparım diye düşünmüştüm .
  • Yaşınız 24

Facebook Twitter Instagram