Gönderen Konu: Bu saçta ekimin başarı şansı nedir? Sizce ekime değer mi?  (Okunma sayısı 968 defa)

sokrates

• Yeni üye
  • *
Değerli forumun kıymetli üyeleri, sizleri uzun süredir takip ediyorum. Paylaşım yapan ve bilgilendiren herkese teşekkürler. Benim yaşım 29, yaklaşık 6 yıldır saçlarım üstten ve şakak bölgesinden peyderpey dökülüyor, herhangi bir ilaç kullanmadım ve kullanmıyorum. Sadece 3 4 yıl önce biraz minoxil kullanmıştım. Maalesef dökülmenin hala sonlandığını söyleyemem. Buna rağmen artık ektirmenin zamanı geldi diye düşünüyorum. Lakin üzülerek ifade ediyorum ki saçlarım oldukça zayıf ve donör bölgemdeki saçlarım maalesef güçlü değil. Fotoğraf gönderdiğim ekim merkezleri de bu görüşü paylaştı. Ancak 3500 4000 civarı greftin üstlere ve şakak bölgesine ekilebileceği söylendi. Tabii ki de tarafsız olarak sizin görüşlerinize başvurmak çok değerli.
Benim, siz tecrübe sahibi değerli üyelere ve bilhassa Hintell e sorum, sizce ekim sonrası mevcut kalan saçlarım da kesin dökülür mü? Bunu engellemek ne derece mümkün olabilir? Ayrıca donör bölgemin zayıf olması dolayısıyla ekimin başarısız olması ihtimali yüksek midir? Yoksa yine de denemeye değer mi? Değerli görüş ve yorumlarınızla beni aydınlatabilirseniz çok mutlu olurum. Herkese selam ve saygılar.

Münir

• Sr. Member
ekilir gayette güzel olur ,saçların dalgalı ve açık renk olduğu için kapatıcılığı yüksek olur fakat çoğu ekim merkezi genede beceremez bu ekimi o yüzden iyi araştır doğru karar ver kardeşim yoksa cidden bu ülkede tahmin edemeyeceğin kadar çok insan saç ekimi mağduru oluyor ,araştırmadan saç ekenlerde bu oran nerdeyse yüzde 80.

sokrates

• Yeni üye
  • *
Bilgilendirme için çok teşekkürler. Araştırmaya devam ediyorum. Forumdaki başka arkadaşların yorum ve görüşleri de bana faydalı olacaktır.

sokrates

• Yeni üye
  • *
Gönderime pek yorum gelmedi maalesef. Tecrübeli forum üyelerinin yorumlarını alabilirsem sevinirim. Şimdiden teşekkürler :)

mahlas

• Sr. Member
Donör alan pek belli olmasa da güçlü görünmüyor. İlk etapta verteks bölgenize ekim yaptırmayın. Mevcut saçlarınızda kayıp yaşamanız çok olası. Ekim sizin için tam bir piyango. Çok mutlu olabilir ya da hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.

Ekim yaptırmayı düşünüyorsanız en azından 6 ay öncesinden itibaren saçlarınızı kuvvetlendirmenizi öneririm. Hem verteks bölgesine de faydası olur.

sokrates

• Yeni üye
  • *
Donör alan pek belli olmasa da güçlü görünmüyor. İlk etapta verteks bölgenize ekim yaptırmayın. Mevcut saçlarınızda kayıp yaşamanız çok olası. Ekim sizin için tam bir piyango. Çok mutlu olabilir ya da hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.

Ekim yaptırmayı düşünüyorsanız en azından 6 ay öncesinden itibaren saçlarınızı kuvvetlendirmenizi öneririm. Hem verteks bölgesine de faydası olur.

Cevap için teşekkürler. Verteks bölgesine ekim yaptırmaya yetecek kadar donörüm yok sanıyorum. Sadece biraz üst ve şakak bölgesine yaptırsam, onlar tutsa ve oradaki mevcut saçlar pek dökülmese bile beni mutlu eder ama o dahi riskli gerçekten. Yakın zamanda ekim yaptırmayı düşünüyorum, bu yüzden saçları güçlendirmek için bir şey yapmadan ekim yaptırmak mantıksız olur denilebilir mi?

Fikret Öztürk

• Sr. Member
Asuman hanım boyle saçlara iyi ekiyor donor den rahat 5320 greft alabilir

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Donör zayıf kendi saçlarında baya incelmiş görünüyor dökülmen devam edecek medikal tedavi ile ekim araştır bu kafa tek ekimle kapanmaz
Global Moderator

sokrates

• Yeni üye
  • *
Bilgilendiren arkadaşlara teşekkürler. Donör bölgemin zayıflığı dolayısıyla ekimden vazgeçtim. Hintell'in dediği gibi medikal tedavi ile tutabildiğimi tutmaya çalışacağım artık. 

Facebook Twitter Instagram