Gönderen Konu: Asmed ekibi- Alp Bey ve Dilek Hanım / 3746 greft/ 08.08.2020  (Okunma sayısı 4084 defa)

Kartalll

• Yeni üye
  • *
 |-nazarboncugu-| |-nazarboncugu-| |-nazarboncugu-|

8 Ağustos 2020

Grafts: 3746
Hair/Graft: 2.09
Saç kalınlıgı: 64 microm

Herkese Merhaba,
Ben ekim sonucumu erken paylaşmak istemedim çünkü bazı arkadaşlar bilse de bilmese de her şeye olumsuz yorum yapıyorlar sağ olsunlar bu da insan psikolojisini etkileyerek doğal olarak saç ekim sonucuna da  etki yapıyor. Bende bu sebepten dolayı 18 Mart 2021 günü yani saç ekimimden 7 ay 10 gün sonra yaşadığım süreci sizinle paylaşacağım. Belirli günlerde fotoğraflar çekerek ve ve yaşadığım önemli olayları notlar alarak bilgilerimi biriktirdim. Sadece buraya şimdi toplu şekilde yazıp toplu şekilde fotoğraflar atacağım. Bundan sonraki süreci ise ay ay sizinle paylaşmaya çalışacağım.

Ben bu sitede yaptığım araştırmalar sonucu ve bu sitede edindiğim arkadaşlar sayesinde Asmed klinikten haberdar oldum ve saç ekimimi Asmed klinikte yaptırma kararı aldım. Fakat hak veririsiniz ki fiyatlarının yüksek olmasından dolayı ekim yaptıramayacağımı düşünürken Pandemiyle beraber yurt dışından uçak seferlerinin iptal olmasıyla Asmed klinik bir açıklama yaparak 3 aylık bir kampanya yaptığını duyurdu ve bende böylece Asmed klinikte saç ektirme fırsatı buldum. 07.08.2020 tarihinde 3700 greftlik bir operasyonu greft başı 5 tl den 18,500 tl gibi bir fiyata yaptırdım.

Size Asmed Kliniği övmeyeceğim zaten yeteri kadar bildiğinizi tahmin ediyorum sadece şunu bilin gerçekten aldığı bedelin karşılığını fazlasıyla veren bir klinik.

7 Ağustos:

Asmed klinikten içeri girdim girişte özel bir kabin hazırlanmış kornaya karşı o kabinden geçmeniz gerekiyor. Ardından dezenfektan kullanıp maskeniz yenisiyle değiştiriyorsunuz. Girişteki görevli arkadaşlar öncelikle korona testine aldılar ve direkt Antikor testi yapıp sonuçlandıktan sonra işlemlere başladık. Danışmanım Bilge hanımla görüştük gerekli açıklamaları sürecin nasıl işleyeceğini anlattı ve bir form doldurmamı istedi bu formda operasyonumu sosyal ağda paylaşacakmışsınız diye bir madde vardı. O maddeyi evet diye işaretledim ve bu sitede paylaşacağımı not düştüm. Klinikten içeri girdiğim ilk anda beni karşılayan Bilge hanım sürecin her anında yanımda olarak operasyonu tamamladık. Ve hala saç konusunda kafama takılanları soruyor ve süreç hakkında haberleşiyoruz. Ve her zaman ilgili sağ olsun. Öncelikle fotoğraf çekimine girdim küçük bir stüdyo tarzı bir odada Her açıdan profesyonel makinalarla fotoğraflarım çekildi. Ardından Alp hocanın odasına geçtim. Alp hoca sempatik ve sıcak kanlı biri, öncelikle ne istediğimi sordu zaten az önce çekilen fotoğraflar onun bilgisayara düşmüştü direk oradan bakarak ne istediğimi belirttim ve ortak bir yol bulduk. Ondan sonra Ke-bot ile  ölçüm yapabilmek için saçlarım tıraşlandı ve Ke-bot da yaklaşık 10 dakika kadar süren bir ölçüm yapıldı. Bu makinede nerede kaç kök saç var nerede daha yoğun ve bu kökler kaç telli (1li, 2li, 3lü, 4lü,5li) gibi analiz yapılıyor. Ve tabi ki bunun sonucunda dönor bölgesi mahvedilmeden güzel bir ekim sonucuyla karşılaşıyorsunuz. Daha sonra Alp hoca ölçüm yaparak 3700 greftlik bir planlama yaptı. Alp hocayla beraber ön bölge çizgisini belirledik. Daha sonra Dilek hanımda gelerek ekim yapılacak alanla ilgili ve ön çizgiyle alakalı olarak fikirleri söyledi. Sonrasında klinikten ayrıldım.

8 Ağutos ekim günü:
 Sabah 07:00'de Asmed'de oldum. Görevli arkadaş operasyonun olacağı kata çıkardı. Bura da Farklı bir görevli kıyafetlerin yerlerini gösterip üstümü değiştirmemi istedi. Üstümü değiştirip beklemeye başladım. Daha sonra Bilge Hanım eşliğinde işlemlere başladık. Ve tekrardan saçta kısaltma işlemi yapıldı. Saçlarım kesildikten sonra operasyona gireceğim 7(uğurlu sayım olarak düşündüğüm) numaralı odaya alındım. Hemşireler teknisyenlerle tanıştım 08:00'da operasyon başladı. Operasyon odası baya soğuk bunun için üstüme iki tane battaniye örtüldü, sonrasında elimin üstünden damar yolu açıldı ve küçük bir serum bağlandı. Galiba onun etkisiyle operasyon boyunca baygın bir halde uyudum ara ara uyandım. Aslında bu benim adıma güzel bir şeydi çünkü bu uzun süreç boyunca uyanık kalmayı pek istemezdim.

Donör alımı başladı belli zamanlarda ara ara ağrılar oldu zaten hemşirelere söyleyince  anesteziyi arttırdı bir şey hissetmedim. Yanlış hatırlamıyorsam 4 tane başımda saç kök alımı yapan 2 tane arka tarafta alınan saçları 2 li, 3 lü, 4 lü diye sayıp ayıran toplam 6 hemşire vardı. ve karşımdaki ekranda sayılan kökleri görebiliyordum.  Donör alımı bittikten sonra ihtiyaç molası verildi. Ardından sıra kanal açımındaydı anestezi sorumlusu seruma bir şeyler enjekte etti. Ondan sonrasını bölük bölük hatırlıyorum. Kanal açımı için Alp Hoca geldi nasıl gittiğini sordu ve gerisini hatırlamıyorum. Alp hocayı göremeden, saç ekiminin yapan hemşirelerin sohbetiyle beraber ufak ağrılar sonucu uyanıyordum. Ağrım olduğunu dile getirince anestezi yapıyorlardı galiba ve geçiyordu. Ağrı diyorum da kesinlikle korkmayın çünkü ağrılar sinek ısırığı bir şeydi. Ekimin sonlarına doğru uyandım. Saç ekimim tamamlandı Alp hoca kontrol etti, Dilek Hanım kontrol etti ve problem olmadığını her şeyin yolunda gittiğini söyledi. Ben Dilek hanıma  ufak bir yara izim olduğunu oraya bir kaç kök ekilmesini dile getirdim dilek hanım 4-5 kanal açarak oraya da ekim yaptırttı. Ve böylece günü tamamladık dönor bölgem sargılı şekilde klinikten ayrıldım o gün boyunca dönor bölgesi sargılı kalıyor. Gece verdikleri sağa sola dönmemi kısıtlayan boyun yastığını kullandım. Ağrı kesici ve kaşıntı ilaçları verdiler ama benim ağrım ve kaşıntım hiç olmadı. Sadece ilk gece önlem amaçlı birer tane içtim ve sonrasında ilaçları kullanmadım.

9 Ağustos:
 Sabah 09:30'da yıkama için Asmed'e gittim sargılar söküldü ilk yıkama yapıldı ve yıkama şekli gösterildi. Ayrıca içinde yıkama ve saç bakımı konulu video olan flaş bellek veriliyor. Gerekli ilaçlar şampuanlar verildi fotoğraf çekimi yapılıp operasyon tamamlandı. Ayrıca Asmedin kendi yaptırdığı Balıkçı şapkası veriliyor ve rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü bende dış görünüşe önem veren biriyim sizi anlayabiliyorum. Şapkayı dışarda rahatlıkla kullandım.

Bence ilk 10 gün dışarıya çıkmamalısınız çünkü kafanızdaki anesteziler yer çekimiyle beraber aşağılara iniyor her gün bir yerinizin şiş şekilde uyanıyorsunuz, alnınız, kulaklarınız, gözleriniz, yanaklarınız... böylece şişlikler geçiyor ve bu şişliklerin bende geçmesi 9 günü buldu. 10 gün boyunca boyun yastığıyla uyumanız gerekiyor zor biliyorum ama mecbur. ilk 10 gün saçınız da kabuklar oluşuyor ve siz her gün 30 dakika kadar saçınızı kremli bekliyorsunuz ve şampuanla duruluyorsunuz. Dönor bölgeniz 2 günde normal bir görünüme dönüyor. Sadece saç alınan yerlerden çıkan sıvılar kuruyup küçük küçük elinize geliyor onlarla oynamak güzel.

10. günde saçınızda kalan kabukları sertçe masaj yaparak atmanız gerekiyor. sonrasında zaten bir şey kalmıyor artık özlediğiniz yastığınızla doya doya uyuyabilirsiniz. DÖnor bölgeniz normal bir görünüme sahip olurken ekim yapılan bölge tabi ki kızarık bir görünüme sahip ve bu kişiye göre 5 aya kadar sürüyormuş ama bende 3-4 ayda bu kızarıklıklar ve uyuşuklar geçti. 10. günden sonra ekilen saçların yavaş yavaş döküldüğünü görmeye başlıyorsunuz bu dökülme bende 2 aya kadar sürdü ama bazı bölgelerdeki ekilen saçlar hiç dökülmeden uzamaya devam etti ve bu normal bir durummuş. Benim cildim hassas ve yağlı olduğu için ilk 3 ay ekim alanında devamlı sivilcelerim mevcuttu tabi bunda kafanızdaki anestezinin de etkisi var.
Süreç zor ve zahmetli çünkü hemen sonuç olsun istiyoruz ama ilk 3 ay saçlarınızı unutun. 3. aydan sonra yani 90. günden sonra saçlarınızda hareketlenmeyi hissediyorsunuz. Ve her gecen gün saçlarınız tüylenip siyahlaşıyor.

Dönor bölgeniz ilk günden itibaren normal bir görünüme sahip ama 2. aydan itibaren kimse oradan saç alındığını anlamıyor. Özellikle gittiğim kuaför ''abi senin saçları nerden aldılar, ona göre saç alınan yeri belli etmeden tıraş edeyim.'' cümlesini duymak keyif veriyor insana.

Ekim öncesini, ekim sırasını ve ekimden sonra ki süreci fotoğraflarla sizinle paylaşıyorum. Elimden geldiğince her şeyi atlamadan anlatmaya çalıştım. Sizler merak ettiklerinizi yazarsanız bende elimden geldiğince sizlere cevap vermeye çalışacağım.

Kartalll

• Yeni üye
  • *
Ynt: Asmed ekibi- Alp Bey ve Dilek Hanım
« Yanıtla #1 : 18 Mart 2021, 23:37:58 »
.

Kartalll

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 18 Mart 2021, 23:39:43 »
.

Kartalll

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 18 Mart 2021, 23:41:15 »
.

Kartalll

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 18 Mart 2021, 23:43:50 »
.

Kartalll

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 18 Mart 2021, 23:44:24 »
.

Kartalll

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 18 Mart 2021, 23:46:22 »
.

Münir

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 18 Mart 2021, 23:48:05 »
bir an gidişata bakarak eyvah eyvah ekim patlamış dedim ama son yüklediğiniz resimlerde anlaşılıyorki güzel bir ekim sonucu gelecek.en başta kötü giden bir süreçten sonra bu aşamaya gelmesi sevindirici.

Kartalll

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 18 Mart 2021, 23:49:51 »
.

Kartalll

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 18 Mart 2021, 23:52:58 »
.

Harunnnn

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 18 Mart 2021, 23:53:45 »
Bende ekim yalan olmuş sandım ama son resimi görünce senin adına sevindim..

Kartalll

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 18 Mart 2021, 23:54:24 »
 |-nazarboncugu-|

Kartalll

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 18 Mart 2021, 23:56:26 »
Bende ekim yalan olmuş sandım ama son resimi görünce senin adına sevindim..
teşekkür ederim. |-nazarboncugu-|
« Son Düzenleme: 19 Mart 2021, 21:29:30 Gönderen: Kartalll »

Kartalll

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 18 Mart 2021, 23:57:10 »
bir an gidişata bakarak eyvah eyvah ekim patlamış dedim ama son yüklediğiniz resimlerde anlaşılıyorki güzel bir ekim sonucu gelecek.en başta kötü giden bir süreçten sonra bu aşamaya gelmesi sevindirici.
teşekkür ederim. |-nazarboncugu-|
« Son Düzenleme: 19 Mart 2021, 21:29:39 Gönderen: Kartalll »

Münir

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 18 Mart 2021, 23:57:19 »
en baştaki ufak nekroze alanlara rağmen on numara sonuç olmuş güle güle tarayınız  |-nazarboncugu-|

Facebook Twitter Instagram