Gönderen Konu: Arkadaslar minoxil ile ilgili  (Okunma sayısı 880 defa)

Kant

• Sr. Member
Arkadaslar minoxil ile ilgili
« : 20 Mart 2021, 21:38:35 »
Arkadaslar proscar kullanıyorum 5 6 aydır saclar iyi durumda kafamın bir noktasında saç azalması olmuştu parmak ucu kadar minoxil sadece oraya sürmek istiyorum 2 3 ay boyunca sonra bırakıcam.. Kullananlar arkadaşlar  bilgilendirebilir mi ?

MortalStroke

• Full Member
Ynt: Arkadaslar minoxil ile ilgili
« Yanıtla #1 : 20 Mart 2021, 23:49:21 »
Bırakma daha çok üzülürsün :)
Xpecia (x2)
Minoxil forte (x2 5 puf)
Sebamed anti hairloss
Alpecin c1 caffein shampoo

Kant

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 21 Mart 2021, 01:08:08 »
Saç dökülmüyor suan yinede döker mi

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 21 Mart 2021, 04:42:08 »
bırakınca daha çok dökmez. minox devamlılık ister, kullanıp bırakınca verdiği kazanımları geri alır.

Kant

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 21 Mart 2021, 05:01:10 »
O zaman çıkardıkları saç formunda çıkmıyor doğru mu ince yumuşak bacak kılı gibi çıkıyor minoxil ile çıkan saç kıl çöp o zaman isime yaramaz ;)

MortalStroke

• Full Member
« Yanıtla #5 : 21 Mart 2021, 10:29:08 »
Hayır dökmez ama ilk baslarda dökebilir ama bende hiç dökülmedi ve bacak kılı gibi çıkmaz sürekli kullanırsan hem bacak kılı gibi çıkmış olsa sen o görüntüyle bile havalara uçarsin sevinçten
Xpecia (x2)
Minoxil forte (x2 5 puf)
Sebamed anti hairloss

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 21 Mart 2021, 15:14:39 »
O zaman çıkardıkları saç formunda çıkmıyor doğru mu ince yumuşak bacak kılı gibi çıkıyor minoxil ile çıkan saç kıl çöp o zaman isime yaramaz ;)
bacak kılı gibi çıksa bu kadar insan kullanır mı hocam? minox aga da en etkilk tedavidir.

Kant

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 21 Mart 2021, 18:33:08 »
Simdi beyler proscar kullanıyorum benim kafada infilasyon mudur nedir yanma var ona bağlı bir dokulme kafam yandığı zaman dökülüyor saçım omega 3 aldım gitti o yanma masaj yapıyorum sac dokulmem yok proscar kullanıyorum ayriyeten sadece bir noktada saç çıkarmak istiyorum örneğin 5 ay kullandım minoxil, saclar çıktı bıraktım diyelim minoxili ve çıkan saçı proscar korumaz mı ?

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 21 Mart 2021, 18:52:23 »
Simdi beyler proscar kullanıyorum benim kafada infilasyon mudur nedir yanma var ona bağlı bir dokulme kafam yandığı zaman dökülüyor saçım omega 3 aldım gitti o yanma masaj yapıyorum sac dokulmem yok proscar kullanıyorum ayriyeten sadece bir noktada saç çıkarmak istiyorum örneğin 5 ay kullandım minoxil, saclar çıktı bıraktım diyelim minoxili ve çıkan saçı proscar korumaz mı ?

Minoxidilin çıkarttığı saç minoxidilindir hocam. Kendi giderken getirdiklerini de götürür :D
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 21 Mart 2021, 19:34:52 »
Keşke öyle olsa minoxla komple saçı geri getirir finasterid ile korurduk.

Kant

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 21 Mart 2021, 19:56:21 »
Simdi bu tarz konularda bilgisi olmayanlar bu düşünceye geliyor merak ediyordum hep saçı minoxla çıkartmak çıkan saçı proscarla korusak ve minox kullanmasak güzel olurdu.. Bu minoxil sampuanlara ekleyemiyorlarmı hem pratik olurdu hemde sadece kafamı güzel sampuanla yikar yüzüme falan degdirmeden yıkardım

MortalStroke

• Full Member
« Yanıtla #11 : 22 Mart 2021, 12:03:12 »
Simdi bu tarz konularda bilgisi olmayanlar bu düşünceye geliyor merak ediyordum hep saçı minoxla çıkartmak çıkan saçı proscarla korusak ve minox kullanmasak güzel olurdu.. Bu minoxil sampuanlara ekleyemiyorlarmı hem pratik olurdu hemde sadece kafamı güzel sampuanla yikar yüzüme falan degdirmeden yıkardım
Kafanda 1 dk duran şeyin sana hiçbir faydası olmaz ben 12 saat kafamda minoxil le geziyorum olacak o kadar.
Xpecia (x2)
Minoxil forte (x2 5 puf)
Sebamed anti hairloss

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 23 Mart 2021, 19:50:57 »
 şampuanın emilimi sıfıra yakın ondan çok bekletmek gerek kafada ondada normal minox surumunun faydası olmaz.minoxun çıkardığı saçı gene minoxla muhafaza edebilirsin
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Facebook Twitter Instagram