Gönderen Konu: Finasteridde doz düşürmek  (Okunma sayısı 1842 defa)

Subzero

• Hero Member
Finasteridde doz düşürmek
« : 23 Mart 2021, 13:28:02 »
Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum yan etki yok ancak yinede çekinerek başladım ve hala da çekinerek kullanıyorum finasteridi yan etki hissettiğim an bırakacağım zaten , yaklaşık 1 sene daha her gün kullanmayi düşünüyorum yan etki olmazsa , ileride haftada 3-4 e mi düşürmem mantıklı olur yoksa her gün 0.5 mg mı kullanmak daha mantıklı olur ? Haftada 3-4 gün kullanmak hormon dalgalanması yapabilir gibi şeyler gördüm sitede ne kadar doğru sizce ? İstediğimiz gelişmeyi aldıktan sonra doz düşürerek kullansak saçlarımızı korumaya devam eder miyiz ?

athena

• Sr. Member
Ynt: Finasteridde doz düşürmek
« Yanıtla #1 : 23 Mart 2021, 13:35:01 »
her gün 1 mg almana gerek yok, haftada 3 gün 1mg idealdir. reddite örnekleri var.

Subzero

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 23 Mart 2021, 13:47:36 »
her gün 1 mg almana gerek yok, haftada 3 gün 1mg idealdir. reddite örnekleri var.
dostum valla ben yinede 1 sene boyunca hergün kullanayimda ileride hafta da 3 e düşürürüm daha yeni yeni finasteridden fayda görmeye başlamışken birden haftada 3 e düşürmiyim

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 23 Mart 2021, 15:09:42 »
1 yıl kullanıp yanetki görmezsen ikerde de görme şansın çok düşük

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Subzero

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 23 Mart 2021, 15:26:32 »
1 yıl kullanıp yanetki görmezsen ikerde de görme şansın çok düşük
kanka peki sence haftada 3 kullanmak mı daha mantıklı , yoksa  propeciaya geçip onu ikiye bölüp günde 0.5 mg kullanmak mı daha mantıklı

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 23 Mart 2021, 15:53:30 »
kanka peki sence haftada 3 kullanmak mı daha mantıklı , yoksa  propeciaya geçip onu ikiye bölüp günde 0.5 mg kullanmak mı daha mantıklı

Sabah 0,5 mg akşam 0,5 mg kullanmak mantıklı . Hormon dalgalanmasının önüne geçer yan etkiyi minimalize edersiniz.

Subzero

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 23 Mart 2021, 16:59:00 »

Sabah 0,5 mg akşam 0,5 mg kullanmak mantıklı . Hormon dalgalanmasının önüne geçer yan etkiyi minimalize edersiniz.
yanlış anlamayın böyle kullanmak daha da yan etki riskini artırmaz mı ? Bilmediğim için soruyorum ben en iyisi hergün kullanmaya devam edeyim ileride duruma göre haftada 3 e düşürmek en mantıklısı gibi geliyo bana yurtdışındaki doktorlarda böyle oneriyormus YouTube de falan gördüm

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 23 Mart 2021, 18:01:18 »
günde 1 mg en iyisi yoksa her gün 0.5

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 23 Mart 2021, 19:46:52 »
 1mg günlük.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 23 Mart 2021, 20:22:17 »
yanetkiyi minimuma indirmek istiyorsan günlük 0.5 yada doktorların önerdiği haftada üc gün 1mg şeklinde kullanabilirsin. forumda haftada üç gün kullananlar var, 0.5 mg kullanıp yanetki görenler var fakat haftada uc gun 1 mg kullanıp şikayetci olan görmedim pek.

Thescript

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 24 Mart 2021, 11:18:16 »
yanetkiyi minimuma indirmek istiyorsan günlük 0.5 yada doktorların önerdiği haftada üc gün 1mg şeklinde kullanabilirsin. forumda haftada üç gün kullananlar var, 0.5 mg kullanıp yanetki görenler var fakat haftada uc gun 1 mg kullanıp şikayetci olan görmedim pek.
benim aklımda haftada 3 gun kullanmak var ama etkisi olurmu ki veya günlük 300mg sawpallmettimo almak mantikli

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 24 Mart 2021, 16:17:41 »
benim aklımda haftada 3 gun kullanmak var ama etkisi olurmu ki veya günlük 300mg sawpallmettimo almak mantikli
hocam finle saw palmetto yu bir tutmayın. günlük 1 mg fin almak fazladır, araştırmalar var fakat insanlar daha çok etki alsın diye günlük 1 mg kullanıyorlar. 0.5 ve 1 mg arasında da bir fark yoktur aslında. aşağıya video bırakıyorum, buradaki doktorlar hastalarına haftada üc 1 mg veriyorlar ve yan etki durumunu minumuma indiriyorlar. hormanlarımız bizim her şeyimizdir, minimumda tutmakta fayda var.

Subzero

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 24 Mart 2021, 16:50:23 »
hocam finle saw palmetto yu bir tutmayın. günlük 1 mg fin almak fazladır, araştırmalar var fakat insanlar daha çok etki alsın diye günlük 1 mg kullanıyorlar. 0.5 ve 1 mg arasında da bir fark yoktur aslında. aşağıya video bırakıyorum, buradaki doktorlar hastalarına haftada üc 1 mg veriyorlar ve yan etki durumunu minumuma indiriyorlar. hormanlarımız bizim her şeyimizdir, minimumda tutmakta fayda var.

aynen bende bu videoyu görmüştüm hafta da 3 ya da gün aşırıya dönücem ileride yan etki görmezsem

Thescript

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 24 Mart 2021, 17:16:46 »

kullandım 1 hafta bende yan etki olarak meni sivilasmasi yaptı ve libido artışı 1 mg olarak olanı kastediom ilerde kalıcı yan etkiler beni korkutuyor haftada pazartesi çarşamba cumartesi 1 mg olarak almak mi daha iyidir yoksa günlük 300mg sawpalmettomu veya kabak cegirdegimi kafam o kadar dolu ki bu çıkamadım su işin içinden ve hala bir tedaviye baslayamadim

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 24 Mart 2021, 17:39:45 »
kullandım 1 hafta bende yan etki olarak meni sivilasmasi yaptı ve libido artışı 1 mg olarak olanı kastediom ilerde kalıcı yan etkiler beni korkutuyor haftada pazartesi çarşamba cumartesi 1 mg olarak almak mi daha iyidir yoksa günlük 300mg sawpalmettomu veya kabak cegirdegimi kafam o kadar dolu ki bu çıkamadım su işin içinden ve hala bir tedaviye baslayamadim
haftada uc 1 mg al bence

Facebook Twitter Instagram