Gönderen Konu: Dth blocker ve odaklanma eksikliği  (Okunma sayısı 2963 defa)

İnceTellii

• Sr. Member
Dth blocker ve odaklanma eksikliği
« : 26 Mart 2021, 00:15:19 »
Arkadaşlar 1 ay xpecia kullandım 20 küsür gündürde fin kullanıyorum xpecia kullanırken 20. Günde flan başlamıştı matematik ve fizik derslerinde özellikle eskiden kafadan yaptıgım bazı işlemleri yaparken zorlanır oldum finde de devam etti omega3 almaya ve biraz zihinsel antreman yapmayı denedım bi tık düzeldi gibi ama eskisi gibi değilim ilk denemedeki dershanede 30 da 27 mat yapmıştım geçen hafta olan sınavda 17 nete kadar düşmüş bilgi konu eksiğim yok sadece odak ve dikkat sıkıntısı yaşıyorum bunun nasıl önüne geçebılırım bilgisi olan var mı acaba

heprotar

• Sr. Member
Ynt: Dth blocker ve odaklanma eksikliği
« Yanıtla #1 : 26 Mart 2021, 01:15:42 »
Madem öyle bir durum var kullanma bence hiç bir takviye bu yan etkiyi ortadan kaldıramaz.
Ayrıca odaklanamama ve dalgınlık bu finasteridin sık karşılaşılan bir yanetkisi.

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 26 Mart 2021, 02:03:35 »
avodart deneyebilirsin kendimde bunu farkettim yabancı forumlarda da çok okudum bilişsel yönler daha az etkileniyor gibi

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 26 Mart 2021, 02:13:29 »
iyot mineralini bi araştır.günlük alman gereken dozu besinlerle alabiliyormusun ?iyot emilimini azaltan şeyleride hesaba kat(klor,florür,brom bunlar bolca mevcut hayatmızda) eksik olduğunu düşünüyosan takviye deneyebilirsin günlük 150 mcg tabi tahlil vs tiroit durumuna baktırırsan daha iyi olabilir yine de .. bende odaklanmayı artırdı bayağı iyot multivitaminlerdeki iyot işe yaramaz çünkü bi çoğunda c vitamini de var bu da emilimi düşürür .
ben fin dut kullanmıyorum ama kullannalarda bu tarz yan etkilerde faydası olabilir.
« Son Düzenleme: 26 Mart 2021, 02:46:27 Gönderen: Armaan »

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 26 Mart 2021, 02:51:02 »
avodart deneyebilirsin kendimde bunu farkettim yabancı forumlarda da çok okudum bilişsel yönler daha az etkileniyor gibi

Bende bir kaç şey okumuştum bununla alakalı ama nedeni konusunda bir çıkarım yapamadım açıkçası bi süre daha devam ediyim olmadı avodart kullanırım bi süreliğine dökülmem tamamen durdu neredeyse tedaviyi bırakıp eski psikolojiye dönmek istemiyorum
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Dermaroller şakaklara 0.25 2 günde 1
Magnezyum takviyesi
Dermastamp 1.5mm haftada 1
Hint yağı 1 çay kaşığı hergün

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 26 Mart 2021, 02:52:21 »
iyot mineralini bi araştır.günlük alman gereken dozu besinlerle alabiliyormusun ?iyot emilimini azaltan şeyleride hesaba kat(klor,florür,brom bunlar bolca mevcut hayatmızda) eksik olduğunu düşünüyosan takviye deneyebilirsin günlük 150 mcg tabi tahlil vs tiroit durumuna baktırırsan daha iyi olabilir yine de .. bende odaklanmayı artırdı bayağı iyot multivitaminlerdeki iyot işe yaramaz çünkü bi çoğunda c vitamini de var bu da emilimi düşürür .
ben fin dut kullanmıyorum ama kullannalarda bu tarz yan etkilerde faydası olabilir.

2 ay önde yaptırmıştım tahlilleri tüm değerler normal düzeydeydı ama bir miktar iyot takviyesi deneyebılırım kaç damla olarak kullanıyorsunuz bir gün içerisinde acaba
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Magnezyum takviyesi

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 26 Mart 2021, 02:53:26 »
Madem öyle bir durum var kullanma bence hiç bir takviye bu yan etkiyi ortadan kaldıramaz.
Ayrıca odaklanamama ve dalgınlık bu finasteridin sık karşılaşılan bir yanetkisi.

Haklısınız ama bırakıp eski psikolojiye dönmek istemiyorum şuan için dökülmem çok azaldı gün içerisinde bu durumdan memnunum o yıkık psikoloji beni çok daha kötü etkiliyor
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Magnezyum takviyesi

maraz1

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 26 Mart 2021, 03:06:21 »
Bende Solgar saw Palmetto kullanmaya başladım 2 haftadır 2 günde 1 olacak şekilde bir kaç defa sert kulak çınlaması oldu , ve onu kaplayan plastiği ile yutuyoruz ya zararlı olmuyor mu acaba içindeki tozu suya boşaltıp öyle içsem daha yararlı olur mu

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 26 Mart 2021, 03:23:05 »
Bende Solgar saw Palmetto kullanmaya başladım 2 haftadır 2 günde 1 olacak şekilde bir kaç defa sert kulak çınlaması oldu , ve onu kaplayan plastiği ile yutuyoruz ya zararlı olmuyor mu acaba içindeki tozu suya boşaltıp öyle içsem daha yararlı olur mu

Mide asitinde erir gider o hocam onun bir zararı olmaz
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Magnezyum takviyesi

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 26 Mart 2021, 03:39:15 »
2 ay önde yaptırmıştım tahlilleri tüm değerler normal düzeydeydı ama bir miktar iyot takviyesi deneyebılırım kaç damla olarak kullanıyorsunuz bir gün içerisinde acaba
Günlük 1 damla. 1 damla = 150 mcg

maraz1

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 26 Mart 2021, 03:45:31 »
Mide asitinde erir gider o hocam onun bir zararı olmaz
sivilce falan yapar mı acaba ,
Peki şey dicem o tozu direk suya boşaltıp içsek herhangi bir zararı olur mu

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 26 Mart 2021, 03:51:58 »
sivilce falan yapar mı acaba ,
Peki şey dicem o tozu direk suya boşaltıp içsek herhangi bir zararı olur mu
Bi tane kapsülü direkt at suyun içine bakalım ne kadar sürede eriyecek? Uzun sürerse bağırsakta çözünüyodur sıkıntı olabilir. 1 kaç dk da erir giderse mide de çöznüyodur suya karıştırıp içmende sorun olmaz diye düşünüyorum. Zaten açılan kapsülse sorun olmaz passiflora kullanıyodum kapsülü açıp içiyordum sorun olmuyordu

maraz1

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 26 Mart 2021, 14:52:18 »
Bi tane kapsülü direkt at suyun içine bakalım ne kadar sürede eriyecek? Uzun sürerse bağırsakta çözünüyodur sıkıntı olabilir. 1 kaç dk da erir giderse mide de çöznüyodur suya karıştırıp içmende sorun olmaz diye düşünüyorum. Zaten açılan kapsülse sorun olmaz passiflora kullanıyodum kapsülü açıp içiyordum sorun olmuyordu
plastiği ile beraber mi atayım suya , yarın aile hekimine sorarım sorun olur mu diye yok derse suya boşaltıp öyle içerim artık

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 26 Mart 2021, 17:20:14 »
plastiği ile beraber mi atayım suya , yarın aile hekimine sorarım sorun olur mu diye yok derse suya boşaltıp öyle içerim artık
Evet plastiği ile beraber at. Kısa sürede yumuşarsa sıkıntı olmaz. Geçen bi konu vardı solgar saw palmetto geğirince ağzımdan toz çıktı diye o geldi şimdi aklıma demekki midede çözünüyo  ;D

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 26 Mart 2021, 17:37:59 »
Evet plastiği ile beraber at. Kısa sürede yumuşarsa sıkıntı olmaz. Geçen bi konu vardı solgar saw palmetto geğirince ağzımdan toz çıktı diye o geldi şimdi aklıma demekki midede çözünüyo  ;D

Hocam o biotindi. Solgar biotindi galiba. Ama biotin zaten sıkıştırlmış toz gibi bir şey
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Facebook Twitter Instagram