Gönderen Konu: Saç Dökülmem Hangi Evrede?  (Okunma sayısı 693 defa)

KyleMadigan

• Yeni üye
  • *
Saç Dökülmem Hangi Evrede?
« : 28 Mart 2021, 00:34:22 »
Herkese Merhabalar;

Yaşım 33.Bu yıla kadar ciddi bir saç dokülmesi yaşamıyordum.Buna rağmen koruyucu olması amacı ile 1.5 senedir xpecia tablet kullanıyorum günde 1 adet olacak şekilde.Ancak bu sene içerisinde şiddetle artan bir saç dokülmesi başladı bende.Özellikle ön saç çizgimde seyreklikleri ışık altında fark edince işin ciddi boyutlara gitmeye başladığını hissettim.

Saçlarımda ilk beyazı 19 yaşında gördüm,ardından peyder pey artarak görseldeki duruma geldi.Anne tarafımda saç genleri gayet iyi durumda,baba tarafında çok iyi olduğunu söyleyemem ancak babamın saçları 45 yaşına kadar çok gürdü,ardından yavaş yavaş seyreldi.

Şuan özellikle elimi her saçıma daldırışımda 5-6 tel kalıyor elimde.Çok moralimi bozmaya başladı bu durum.Erkek tipi dökülmemi var yoksa farklı bir durum mu var bunu merak ediyorum açıkcası.Görsele göre bana tavsiye verebilirseniz çok sevinirim.İlk etapta finasterid kullanmayı düşünmüyorum.

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
Ynt: Saç Dökülmem Hangi Evrede?
« Yanıtla #1 : 28 Mart 2021, 00:54:01 »
 Kafana  takma  dostum  normal bu

KyleMadigan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 28 Mart 2021, 01:04:53 »
Yanıtınız için teşekkür ederim ancak yolunda gitmeyen birşeyler var sanki.Her elimi atışımda patır patır kopuyorlar.Buraya yazma sebebim bu oldu aslında.Konuyu açmadan önce 3 defa denedim toplamda 20 saç teli gelmiştir yaklaşık olarak.Xpecia ile birlikte Procapil içeren bir sprey kullansam koruma için işe yarar mı acaba?

Unkownnn

• Full Member
« Yanıtla #3 : 28 Mart 2021, 03:09:50 »
Herkese Merhabalar;

Yaşım 33.Bu yıla kadar ciddi bir saç dokülmesi yaşamıyordum.Buna rağmen koruyucu olması amacı ile 1.5 senedir xpecia tablet kullanıyorum günde 1 adet olacak şekilde.Ancak bu sene içerisinde şiddetle artan bir saç dokülmesi başladı bende.Özellikle ön saç çizgimde seyreklikleri ışık altında fark edince işin ciddi boyutlara gitmeye başladığını hissettim.

Saçlarımda ilk beyazı 19 yaşında gördüm,ardından peyder pey artarak görseldeki duruma geldi.Anne tarafımda saç genleri gayet iyi durumda,baba tarafında çok iyi olduğunu söyleyemem ancak babamın saçları 45 yaşına kadar çok gürdü,ardından yavaş yavaş seyreldi.

Şuan özellikle elimi her saçıma daldırışımda 5-6 tel kalıyor elimde.Çok moralimi bozmaya başladı bu durum.Erkek tipi dökülmemi var yoksa farklı bir durum mu var bunu merak ediyorum açıkcası.Görsele göre bana tavsiye verebilirseniz çok sevinirim.İlk etapta finasterid kullanmayı düşünmüyorum.

bende 21 yaşındayım saçımda ilk beyazı 19 da gördüm bende ve şuan toplam üst ve yanlarda 100 telden fazla beyaz vardır mutlaka ama saç dökülmemde var yani acaba saçlarım beyazlarsa dökülmeme gibi bi durum olur mu merak ediyorum açıkcası

KyleMadigan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 28 Mart 2021, 12:13:32 »
bende 21 yaşındayım saçımda ilk beyazı 19 da gördüm bende ve şuan toplam üst ve yanlarda 100 telden fazla beyaz vardır mutlaka ama saç dökülmemde var yani acaba saçlarım beyazlarsa dökülmeme gibi bi durum olur mu merak ediyorum açıkcası

Kardeşim bunun bir şehir efsanesi olduğundan bahsediliyor şimdiye kadar yaptığım araştırmalarda.

MortalStroke

• Full Member
« Yanıtla #5 : 28 Mart 2021, 13:10:11 »
Herkese Merhabalar;

Abi sana şöyle söyliyeyim senin saçının 3/1 i anca bende var maalesef yeni nesil kel geliyor🤣 saçların bence iyi ama korumak istiyorsanda araştır takiviye alabilirsin.
Xpecia (x2)
Minoxil forte (x2 5 puf)
Sebamed anti hairloss
Alpecin c1 caffein shampoo

Facebook Twitter Instagram