Gönderen Konu: Tahlil sonuclarim genetik olmayabilirim  (Okunma sayısı 1545 defa)

Thescript

• Hero Member
Tahlil sonuclarim genetik olmayabilirim
« : 01 Nisan 2021, 07:54:22 »
Dokulmelerim çok fazla kalın saçlarım sakalim da dahil dökülüyor ve çok fazla küçük sac var uzamadan gidiyor 
Dahiliyede yaptirdim folat ne anlamadım b12 normal çıktı ama demir ile d normal değil galiba

HEKTOR

• Hero Member
Ynt: Tahlil sonuclarim genetik olmayabilirim
« Yanıtla #1 : 01 Nisan 2021, 08:10:41 »
Bende bu testi yaptirmak istiyorum

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 01 Nisan 2021, 10:48:29 »
Saçlarının durumunu önceki konularından biliyorum net bir şekilde genetik dökülme. Belki buna demir fazlalığı filan bir şekilde etkiler ama asıl sebep genetik dökülmen var. Kendine inkar aşamasındasın şu an maalesef bunu bende yaptım çok geç olmadan işin ciddiyetine varmak lazım. Keşke bundan 2-3 sene önce kendime bunu kabul ettirseydim diyorum. Norwood 3 iken tedaviye başlama rağmen

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 01 Nisan 2021, 13:33:08 »
Saçlarının durumunu önceki konularından biliyorum net bir şekilde genetik dökülme. Belki buna demir fazlalığı filan bir şekilde etkiler ama asıl sebep genetik dökülmen var. Kendine inkar aşamasındasın şu an maalesef bunu bende yaptım çok geç olmadan işin ciddiyetine varmak lazım. Keşke bundan 2-3 sene önce kendime bunu kabul ettirseydim diyorum. Norwood 3 iken tedaviye başlama rağmen

Size katılıyorum bu arkadaşdaki kesinlikle genetik zaten 3-5 vitamin eksikliği bu kadar saç geriletmez beslenme flan tamam bunlar önemlide bu kadar kayıp yaşatmaz sen geç olmadan tedavini yap önlemini al dostum inkar ederek bişeyler düzelmicek
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Dermaroller şakaklara 0.25 2 günde 1
Magnezyum takviyesi
Dermastamp 1.5mm haftada 1
Hint yağı 1 çay kaşığı hergün

Thescript

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 01 Nisan 2021, 15:13:21 »
Orolminoxilin aga konusunu okudum vitamin eksikliğinden baya fark şeyler görmüştüm before afterde bendeki genetik ama kandirmamak lazım kendimi haklısınız peki hocam demir fazlaligi sac dokuyorsa nasıl dusururum ve d vitamini eksikligim var buda sac dokermi

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 01 Nisan 2021, 15:39:51 »
Orolminoxilin aga konusunu okudum vitamin eksikliğinden baya fark şeyler görmüştüm before afterde bendeki genetik ama kandirmamak lazım kendimi haklısınız peki hocam demir fazlaligi sac dokuyorsa nasıl dusururum ve d vitamini eksikligim var buda sac dokermi

kan ver

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

ahmetkaya

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 01 Nisan 2021, 16:35:13 »
kan ver
peki d vitamini? Saça nasıl bir etkisi var?( Arkadaşın sorduğu gibi )
  • Yaşınız 27

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 01 Nisan 2021, 17:01:52 »
peki d vitamini? Saça nasıl bir etkisi var?( Arkadaşın sorduğu gibi )

hocam değeriniz düşükse düzeltin takviye alın d vitaminine bağlı dökülme çok nadirdir

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Thescript

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 01 Nisan 2021, 21:12:23 »
Neden sadece saç için olan yan etkisiz kullandigin süre sac çıkaran bir ilaç yok ki nereye uzansak diğeri kisalicak

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 01 Nisan 2021, 21:22:26 »
Neden sadece saç için olan yan etkisiz kullandigin süre sac çıkaran bir ilaç yok ki nereye uzansak diğeri kisalicak
Yediğin yemeklerin bile yan etkisi var bu mantıkla hiç bi tedaviye başlayamassınız.

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 01 Nisan 2021, 22:10:49 »
İlacın illa yan etkisi olacak diye birşey yok senin aşamadığın nokta burası kardeşim. Her bünye farklı. Asprinin bile yan etkisi var. Finasterid gerçekten bu kadar zararlı erkekliği öldürecek bir ilaç olsa FDA tarafından onaylanması emin ol. Gün geçtikçe vakit kaybediyorsun ve saçların göz göre göre gidecek.

Thescript

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 01 Nisan 2021, 23:16:33 »
İlacın illa yan etkisi olacak diye birşey yok senin aşamadığın nokta burası kardeşim. Her bünye farklı. Asprinin bile yan etkisi var. Finasterid gerçekten bu kadar zararlı erkekliği öldürecek bir ilaç olsa FDA tarafından onaylanması emin ol. Gün geçtikçe vakit kaybediyorsun ve saçların göz göre göre gidecek.
Suan o durumdayım ve gün geçtikçe kötü hissediyorum daha geçen gün seve seve aldim tamam dedim 1 hafta kullandm sonra yan etki felan bide birakanlari görünce çok kötü oldum aklıma suan yatan tek sey minoxile azelik asit bulmak cok zor gibi finasterid katmayi dusunuyorim dedim ama acizane fikirlerinize ihtiyacım var :/

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 01 Nisan 2021, 23:32:15 »
sene olmuş 2021 hala fda olayına mı takılıyorsunuz hocam allah aşkına. theranos olayında gördü herkes fda'yı, remdesivir ilacının bilimsel çalışmalarda hiçbir başarı göstermemesine rağmen fda onayı alması da ayrı bir örnek. trump'ın da fda''yı fırçalaması zaten ayrı bir olay. fda 2011'e kadar finasterid'in yan etkilerine intihar, beyin sisi, depresyon gibi yan etkileri yazmamıştı fakat biliyorlardı, 700 depresyon ve 100'den fazla intihar vakası gelince merck'in düzenlemisini fda kabul etti ve ekledi. merck'e binlerce dava açıldı, 368 intihar ve depresyon olaylarının da propecia dan kaynaklandığı raporladı fakat merck hiçbirine cevap vermedi veremedi, çünkü 13 senede çok güzel ciroyu katladılar.

kimseye fin kullan veya kullanma diyemem, haddim değil fakat insanlara sanki çok zararsız bir ilaçmış gibi önermek doğru değil. asprin, ağrı kesicinin yan etkisiyle finin yan etkisini karşılaştırmak akıl karı değil. isteyen kullanır şansını dener fakat masum bir ilaçmış gibi lanse edip saçma argümanlarla ilacı savunmayın.

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 02 Nisan 2021, 00:29:13 »
sene olmuş 2021 hala fda olayına mı takılıyorsunuz hocam allah aşkına. theranos olayında gördü herkes fda'yı, remdesivir ilacının bilimsel çalışmalarda hiçbir başarı göstermemesine rağmen fda onayı alması da ayrı bir örnek. trump'ın da fda''yı fırçalaması zaten ayrı bir olay. fda 2011'e kadar finasterid'in yan etkilerine intihar, beyin sisi, depresyon gibi yan etkileri yazmamıştı fakat biliyorlardı, 700 depresyon ve 100'den fazla intihar vakası gelince merck'in düzenlemisini fda kabul etti ve ekledi. merck'e binlerce dava açıldı, 368 intihar ve depresyon olaylarının da propecia dan kaynaklandığı raporladı fakat merck hiçbirine cevap vermedi veremedi, çünkü 13 senede çok güzel ciroyu katladılar.

kimseye fin kullan veya kullanma diyemem, haddim değil fakat insanlara sanki çok zararsız bir ilaçmış gibi önermek doğru değil. asprin, ağrı kesicinin yan etkisiyle finin yan etkisini karşılaştırmak akıl karı değil. isteyen kullanır şansını dener fakat masum bir ilaçmış gibi lanse edip saçma argümanlarla ilacı savunmayın.
Tamam sen kullanma

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 02 Nisan 2021, 00:51:11 »

Fda kim la babanızın oğlumu da bu kadar güveniyonuz.S*kayım fda ye.

Facebook Twitter Instagram