Gönderen Konu: Tahlil sonuçlarından anlayan var mı ?  (Okunma sayısı 981 defa)

SonPişmanlıkNeyeYarar

• Sr. Member
Tahlil sonuçlarından anlayan var mı ?
« : 15 Aralık 2020, 14:38:20 »
Arkadaşlar sağlık ocağından tahlil yaptırdım , hastaneler çok kalabalık gitmedim daha hastaneye .... Geçen günlerde karaciğerimde hafif bir ağrı vardı aralıklarla , işim gereği hareket edemiyorum sürekli masa başındayım.... ilaçları kestim 3-4 gündür kullanmıyorum, sanki daha iyi olmaya başladım.

Kullandığım ilaçlar;
Proscar 1/4
Biotin 5000 mg

kelboy85

• Hero Member
Ynt: Tahlil sonuçlarından anlayan var mı ?
« Yanıtla #1 : 15 Aralık 2020, 15:28:41 »
Karacigerindeki agri yaglanmadan. Ayni problemden dolayi bende doktora gittim, trigliserid ve kolesterol yuksek cikmisti. MR cektirdim ciger yaglanmis ve ust sinirda. Bende 6 aydir fin kullaniyorum ama ilgisi varmi bilmiyorum

SonPişmanlıkNeyeYarar

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 15 Aralık 2020, 16:32:07 »
Karacigerindeki agri yaglanmadan. Ayni problemden dolayi bende doktora gittim, trigliserid ve kolesterol yuksek cikmisti. MR cektirdim ciger yaglanmis ve ust sinirda. Bende 6 aydir fin kullaniyorum ama ilgisi varmi bilmiyorum
Hareket ediyor musun ? Ediyorsan ve sonuç böyleyse hemen bırakmam gerek tüm ilaçları, ve beslenmene dikkat et

kelboy85

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 15 Aralık 2020, 16:36:27 »
Hareket ediyor musun ? Ediyorsan ve sonuç böyleyse hemen bırakmam gerek tüm ilaçları, ve beslenmene dikkat et
Hareket ediyorum, haftada 3 gun spora gidiyorum, 1 yada 2 kere kosuyorum. Kan yaglarinin yuksekligi birazda genetik. Babam ve annemde de var. Dusuk seker ve karbonhidrat diyetine baslayip alkolu hafta 1-2 ye dusurdum.
Benim buyuk ihtimal alkol kaynakli haftada 4-5 duzenli bira, sarap yada viski iciyordum.
Doktor 2 ay sonra bir daha kontrol edicek dusmezse ilac kullanicaz. Su an fin e devam ediyorum.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 15 Aralık 2020, 16:37:24 »
 finasteridin karaciğerler ilgisi var diye biliyorum
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

SonPişmanlıkNeyeYarar

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 15 Aralık 2020, 16:48:13 »
Hareket ediyorum, haftada 3 gun spora gidiyorum, 1 yada 2 kere kosuyorum. Kan yaglarinin yuksekligi birazda genetik. Babam ve annemde de var. Dusuk seker ve karbonhidrat diyetine baslayip alkolu hafta 1-2 ye dusurdum.
Benim buyuk ihtimal alkol kaynakli haftada 4-5 duzenli bira, sarap yada viski iciyordum.
Doktor 2 ay sonra bir daha kontrol edicek dusmezse ilac kullanicaz. Su an fin e devam ediyorum.
mutlaka ilk şüpheli alkoldür onu kökten kes 2 ay, sporlada bu yağlar rahatlıkla kırılır çünkü bu yağlar kırılan yağlardır ... ilaçlarında etkisi vardır diye bende duydum onları kullanacaksanda dozları yarı yarıya indir ve alkole ağzını sürmemen gerek... böylelikle ilk kontrole kadar bir iyileşme söz konusu olur

Ali Kemal

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 15 Aralık 2020, 20:58:46 »
Klosterolun yüksek başkada bir şey yok.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 16 Aralık 2020, 01:18:46 »
Arkadaşlar sağlık ocağından tahlil yaptırdım , hastaneler çok kalabalık gitmedim daha hastaneye .... Geçen günlerde karaciğerimde hafif bir ağrı vardı aralıklarla , işim gereği hareket edemiyorum sürekli masa başındayım.... ilaçları kestim 3-4 gündür kullanmıyorum, sanki daha iyi olmaya başladım.

Kullandığım ilaçlar;
Proscar 1/4
Biotin 5000 mg

Kolesterol üst sınırın bir tık üstü..
Trigriserit keza bir tık üst değerde... problem yok gayet sağlıklısın..

Kolestrol hernekadar 0-200 arası normal kabul edilsede kişiden kişiye değişiyor.. keza benim 280 altına hiç inmez 20 yaşlardada aynı idi..

Trisriseride ise 2-3 aylık yürüyüş ve sağlıklı beslenme ile çözülür.. 580 olan değerimi 2 ayda 180 lere düşürmüş idim..
Testler normal..

SonPişmanlıkNeyeYarar

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 16 Aralık 2020, 02:23:25 »
Kolesterol üst sınırın bir tık üstü..
Trigriserit keza bir tık üst değerde... problem yok gayet sağlıklısın..

Kolestrol hernekadar 0-200 arası normal kabul edilsede kişiden kişiye değişiyor.. keza benim 280 altına hiç inmez 20 yaşlardada aynı idi..

Trisriseride ise 2-3 aylık yürüyüş ve sağlıklı beslenme ile çözülür.. 580 olan değerimi 2 ayda 180 lere düşürmüş idim..
Testler normal..

Biotim ve proscar tedavime devam mı ? (3-4 gündür ara verdim)

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 16 Aralık 2020, 02:28:07 »

Biotim ve proscar tedavime devam mı ? (3-4 gündür ara verdim)

Biotin bişy yapmaz... proscar için kendi tercihin .. 6 ayda bir tekrarla tahlilleri..
Tsh testesteron testlerinizde takip edin

Facebook Twitter Instagram