Gönderen Konu: SAÇ DÖKÜLMESİ VERTEKS  (Okunma sayısı 1277 defa)

mert3535

• Yeni üye
  • *
SAÇ DÖKÜLMESİ VERTEKS
« : 04 Nisan 2021, 19:14:58 »
Merhabalar öncelikle herkese hayırlı günler 22 yaşındayım kortizon kullanırken ferritin değerlerim 8 e düştü vertekste hafif açıklık vardı ve ilerledi gibi sanki saçımda yağlanma da oluyor çok aşırı değil gibi ama şakaklarım hafif inceldi ferritin bir birbuçuk ay gibi sanırım düşük değerlerde kaldı şuan 45 lerde biryerde 70 e gelirse saç çıkışı başlar gibi birşey okumuştum minoxile başlamalımıyım saçlarında açıklık olmayıpta yıllarca minoxil kullanan varmı yani saçlarda hafif açıklık var bunu minoxla toplayıp döngülerde ilk kullandığımız gibimi oluyor sonra yine toplarlıyor mu kafam bu konuda karmaşık ne önerirsiniz

Yeslon

• Yeni üye
  • *
Ynt: SAÇ DÖKÜLMESİ VERTEKS
« Yanıtla #1 : 04 Nisan 2021, 20:20:35 »
Değerlerini yükselt bendede aynı şekilde başladı dökülme  değerleri yükselttim daha sonra finasa başladım şuan olumlu ilerliyor süreç. Minox konusu ise biraz sıkıntılı gibi geliyor bana ben göze alamadım kullanmayı
Finasterid,
D vitamin, Omega3, Magnezyum
B12, B6, B1 vit.
Magnezyum yağı
İğneleme ve masaj
Oral hint yağı 1 mg
Kanazol
Procapil (ara sırada)

mert3535

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 04 Nisan 2021, 20:24:33 »
yani saç hacmin yoğunsa minoxilin zararı olmaz diyende var döngü olursa min+fin losyonu belki döngüyü bitirebilir diye düşünüyorum yani hacimli saçta fark olmaz düşüncesindeyim ama kararsızım 5 yıl kullanan biri var youtube da hacimli saçı döngülerde problem çıkarmamış gibi
  • Yaşınız 22

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 04 Nisan 2021, 20:25:20 »
Fotoğraf yok mu hocam
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Dermaroller şakaklara 0.25 2 günde 1
Magnezyum takviyesi
Dermastamp 1.5mm haftada 1
Hint yağı 1 çay kaşığı hergün

mert3535

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 04 Nisan 2021, 20:36:07 »
Resimler bu şekilde
  • Yaşınız 22

mert3535

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 04 Nisan 2021, 20:37:07 »
Tepede bu şekilde demir eksikliğinde birden oldu gibi
  • Yaşınız 22

Kant

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 04 Nisan 2021, 20:49:32 »
Ben şuan saç dökülmesi yaşamıyorum önceden biraz dökülmüştü diplerinde kökler olduğunu düşünüyorum minoxla onları uzatsam sonra minxu bıraksam dururmu saclar proscar falan kullanıyorum zaten

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 04 Nisan 2021, 20:52:14 »
Önce demir değerini yükselt baktın düzelmiyorsa fine başlamayı düşünebilirsin kafanda kireçlenme var mı yok mu onuda kontrol et bana biraz var gibi geldi fotoğraflardan daha tecrübeli arkadaşlar daha iyi yorumlayacaklardır
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Magnezyum takviyesi

mert3535

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 04 Nisan 2021, 20:53:42 »
demir 45 lere geldi biryerde 70 lere çıkarsa saç çıkışı oluyor falan diye okumuştumda ona benzer birşey kireçlenme nasıl anlaşılıyor
  • Yaşınız 22

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 04 Nisan 2021, 21:02:15 »
demir 45 lere geldi biryerde 70 lere çıkarsa saç çıkışı oluyor falan diye okumuştumda ona benzer birşey kireçlenme nasıl anlaşılıyor

Kanka kafanın üst kısmı yanlar kadar yumuşak değilse vardır masaj yap kafana zaten anlarsın yanlara ve arkaya daha kolay masaj yapılıyorsa vardır zaten ona göre magnezyum takviyesi ve magnezyum yağı kullanabılırsın yağı sür masaj yap duşa gir her günde 1-2 hap atsan yumuşar zamanla
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Magnezyum takviyesi

mert3535

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 04 Nisan 2021, 21:05:19 »
anladım masaja yeni başladım 1-2 gün oldu dediğiniz gibi var magnezyum yağıyla yapayım o zaman hafta da 2 kez birde yağlanma oluyor ister istemezz miracle başlıyım diyorum xpecia tablet 2-3 günde bir demir hapı b-12 d vitamini birde hairforte düşünüyorum ama işe yarayanda olmuş yaramayanda ekstra her akşam yeşil çay kabak çekirdeği birde yağı veya hapı miraclemi daha mantıklı hairfote spreymi sizce
  • Yaşınız 22

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 04 Nisan 2021, 21:08:35 »
anladım masaja yeni başladım 1-2 gün oldu dediğiniz gibi var magnezyum yağıyla yapayım o zaman hafta da 2 kez birde yağlanma oluyor ister istemezz miracle başlıyım diyorum xpecia tablet 2-3 günde bir demir hapı b-12 d vitamini birde hairforte düşünüyorum ama işe yarayanda olmuş yaramayanda ekstra her akşam yeşil çay kabak çekirdeği birde yağı veya hapı miraclemi daha mantıklı hairfote spreymi sizce

Kanka ne miracle kullandım nede araştıedım açıkçası ama uzun süreli miracle kullanana daha denk gelmedım bi süre sonra herkes bırakıyo hairforte içinse yani procapil denen şeyin ne oldugu belli değil xpeciayı günde 2 tane alırsan etkili diye düşünüyorum illa bi sprey kullanmak istyorsan minoxidil kullan derim kabak çekirdeği kullanıcaksanda yağ ile uğraşma hap formunda olanı var omega3 gibi ondan al at daha kolay olur
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Magnezyum takviyesi

mert3535

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 04 Nisan 2021, 21:11:02 »
Anladım kanka hairforte bana da biraz mantıklı gelmiyor minoxtan iyiyse bütün dünya duyardı bence minoxil düşünüyorum döngü olursa da içine dht baskılayıcı ilaçtan atıp devam etmeyi planladım 1-2 tane hap derken magnezyumdan mı bahsettiniz
  • Yaşınız 22

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 04 Nisan 2021, 21:14:00 »
Anladım kanka hairforte bana da biraz mantıklı gelmiyor minoxtan iyiyse bütün dünya duyardı bence minoxil düşünüyorum döngü olursa da içine dht baskılayıcı ilaçtan atıp devam etmeyi planladım 1-2 tane hap derken magnezyumdan mı bahsettiniz

Evet
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Magnezyum takviyesi

mert3535

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 05 Nisan 2021, 11:58:20 »
Resmi yakınlaştırırsanız diplerde saçlar var açıklık olan yerlerde siyah siyah noktalar var bu iyi birşey mi
  • Yaşınız 22

Facebook Twitter Instagram