Gönderen Konu: MINOX VE FİNANS KULLANMAYAN VE SAÇ EKİMİ BAŞARILI OLANLAR BURAYA  (Okunma sayısı 963 defa)

law offıce

• Yeni üye
  • *
Arkadaşlar selamlar, polemik yaratmak amacıyla söylemiyorum ancak uzunca araştırmalarım sonucunda saç ekim merkezlerinin çoğunun bu iki ilacın arkasına sığındığını ve mükemmele yakın saç ekiminin ( mükemmel değil ) olmadığına kanaat getirdim. Türkiye'nin en pahalı saç ekim merkezlerinden birinin finansı zorunlu kıldığı ve 3-4 ayda sonuç alabilmek için  son zamanların en popüler saç ekim merkezlerinden birinin minoxu ısrarla tavsiye ettiğini bu forumdan okudum. Yine, mınoxu bıraktıktan sonra saçların eskiye döndüğünü yine bu foruma eklenen fotoğraflarla gördüm. Yan etkileri ve verilen paradan bahsetmiyorum bile. Umarım bu konunun altına eklenecek örnekler beni yanıltır ama, sizden ricam saç ekim sürecinde bu iki ilacı kesinlikle kullanmadan saç ekimi başarıyla sonuçlanmış veya bu ilaçları bırakmasına rağmen saçları dökülmemiş kişilerin deneyimlerini ve sonuçlarını eklemesini rica ediyorum.

sceptic

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları

emekli kel

• Hero Member
 ilaç önermek mantıklıdır saç dokulmesi bir ömür devam eden bir sürec ve donor sınırlı bunu unutmamak gerek.genetik kodlanmış dokulmesi zayıf olanlar ilaçsız ekimle halledebilirler ama bu agresif olmayan dokulmelerde gecerli.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Sephiel

• Sr. Member
Muhtemelen bu konu taşınacak ama yazayım. Ben biotin ve saw palmetto takviyesi hariç hiç bir şey kullanmadım. Onları da 5. ay itibariyle bıraktım. Minoxidil etken maddesi yerine de procapil içeren bir spreyi 3 ay kullandım. Kişiden kişiye göre değişen yan etkileri olduğu için uzak durdum ama bir mayın tarlası minoxidil ve finasteride konusu. Hiç bir yan etki görmeden mutlu olanlar da var ancak yan etki görüp uzak duranlarda. Kötü tecrübeleri okumak bana kullanmamak için yetti.
Takviye
- H4B Biotin
- GNC Saw Palmetto Berries 540 mg

Gıda
-Keçi boynuzu özü
-Dut Pekmezi

Şampuan
- Prozinc Plus

Saç ekim sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=13708.0

alastor

• Full Member
Yaklaşık 5 ay sadece ekim bölgesine günde 2 defa 4'er fıs alopexy minoxidil kullandım. Kesinlikle etkisi var saçların hem hızlı çıkışında hem de gürleşmesinde. 1 aydan fazla süredir bıraktım. Xpecia'yi da artık midemi yordugunu düşündüğüm için kullanmıyorum. Saçlarımdaki dökülmeler bıraktıktan sonra arttı ve daha inceldi bence. Dökülme mevsimle de alakalı olabilir elbette bilemiyorum 1 ay sonra anlarız. Takviyeler vücutta herhangi bir problem yaratmadikça kullanılabilir diye düşünüyorum ama ben kendimde ters etkiler görmeye başlayınca kestim. Sağlıklı bir birey olmak saçtan daha önemli geliyo bana :) saç da olduğu kadar artık. tabi sorun olmadan uzun yıllar kullananlar da var tercih meselesi.

İşin özü ne minoxidil ne de finasterid içeren ilaçları kullanmadan muazzam bir saça sahip olmak için çok şanslı olmak gerektiğini düşünüyorum.

Facebook Twitter Instagram