Gönderen Konu: Dökülme ve yağlanma  (Okunma sayısı 812 defa)

Xliarm

• Yeni üye
  • *
Dökülme ve yağlanma
« : 22 Nisan 2021, 01:47:38 »
Saçım genetik olarak dökülüyor ve aynı zamanda özellikle son 6 aylık süreçte saçım eskiye göre daha fazla da yağlanmaya başladı. Saçım bir sonraki gün yaglaniyor ama ben süreci biraz daha uzun tutmaya çalışarak 2 güne bir saçımı yikiyorum.

Bu konuda sizlerin onerebilecegi takviyeler vs bana çok yardımcı olacaktır. Forumda Omega3 desteği onerilmisti bununla birlikte ne kullanabilirim (ilaç olmayan) yaşım henüz 22 doktor finans ve minox omermiyor. Ben de bu süreci daha geleneksel yollarla yürütme fikrindeyim bir sure.

Günlük masaja başladım...

djan

• Jr. Member
  • **
Ynt: Dökülme ve yağlanma
« Yanıtla #1 : 22 Nisan 2021, 02:28:32 »
Türkiyede saç dökülmesi hakkında bilgisi olan dermatolog çok az bu işin finas-minox-dutas dışında tedavisi yok dermaroller falan yapalirsin oda bu ilaçlar olmadan sadece canını yakar

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 22 Nisan 2021, 14:11:59 »
fin hem yağlanmayı hem dökülmeyi keser. yaşın uygun

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 26 Nisan 2021, 06:35:21 »
Saçım genetik olarak dökülüyor ve aynı zamanda özellikle son 6 aylık süreçte saçım eskiye göre daha fazla da yağlanmaya başladı. Saçım bir sonraki gün yaglaniyor ama ben süreci biraz daha uzun tutmaya çalışarak 2 güne bir saçımı yikiyorum.

Bu konuda sizlerin onerebilecegi takviyeler vs bana çok yardımcı olacaktır. Forumda Omega3 desteği onerilmisti bununla birlikte ne kullanabilirim (ilaç olmayan) yaşım henüz 22 doktor finans ve minox omermiyor. Ben de bu süreci daha geleneksel yollarla yürütme fikrindeyim bir sure.

Günlük masaja başladım...
Genetik dökülmenin çözümü belli ya riskleri kabul edip başlayacaksın ya da kabul edeceksin durumu.Sarımsak,zeytinyağı sürmekle kellikten kurtulma imkanı olsaydı sokakta kel olmazdı.
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

Facebook Twitter Instagram