Gönderen Konu: Scalp Masaj  (Okunma sayısı 419 defa)

Keltoross

• Yeni üye
  • *
Scalp Masaj
« : 26 Nisan 2021, 11:17:14 »
6 gündür düzenli sabah 20 dakika akşam 20 dakika masaj yapıyorum.Ayriyeten d3k2+magnezyum alıyorum. Scalp baya yumuşadı seboreik dermatit yüzünden deride kepekler vardı %90 oranında geçti.Saçlarda kalınlaşma var şimdilik etkileri çok iyi bende seboreden dolayı hafif seyreklikler var umarım önümüzdeki aylarda dolar.Sadece Scalp masajla saç dökülmesini durdurup saç çıkaranlar var.Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında,masaj yapıpda faydalarını gören var mı?

HEKTOR

• Hero Member
Ynt: Scalp Masaj
« Yanıtla #1 : 26 Nisan 2021, 12:18:00 »
Bende günlük 10-15 dakika sert sıkmali masaj yapıyorum evet masaj çok etkiliymis

Keltoross

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 26 Nisan 2021, 12:46:09 »
Bende günlük 10-15 dakika sert sıkmali masaj yapıyorum evet masaj çok etkiliymis
inanılmaz angarya gelio sürekli elin kafanda ama sırf sebore için bile yaparım

Keltoross

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 26 Nisan 2021, 13:11:42 »
Bu arada beyler forumda gördüğüm kadarıyla türkiye genelinde olduğu gibi d vitamini dozunu düşük alıyorsunuz.D vitamini vücut için en önemli vitamindir.Saç dökülmesinde yeri oldukça önemlidir.Genetik dökülme sandığınız dokülme d vitamini eksikliğinden dolayı olabilir.D vitamini düzeyinizi 1000-2000 IU şeklinde alarak yükseltemezsiniz.d vitaminin idame(koruma) dozu 10 kiloya 1000 IU şeklindedir. Bu şekilde varolan düzeyi korumuş olursunuz.Düşük olan d vitamini seviyenizi yükseltmek içinse bunun 2 katını gunlük olarak almalısınız.yani 70 kilo birisi düşük d vitamini seviyesini ilk baş birkaç ay boyunca günlük 14000 IU alarak yükseltmeli sonra ise 7000 IU idame doz şeklinde yükselttiği değeri korumalıdır.Tabikide yanında magnezyum ve k2 alarak.

HEKTOR

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 26 Nisan 2021, 13:14:43 »
Evet
Magnezyum + d vitamini alacağım bende

Facebook Twitter Instagram