Gönderen Konu: Önerilerinizi bekliyorum?  (Okunma sayısı 872 defa)

napalimiste

• Yeni üye
  • *
Önerilerinizi bekliyorum?
« : 05 Mayıs 2021, 02:46:15 »
Merhaba. 22 yaşımdayım. 2020 mart itibari ile yoğun dökülme yaşadım bazi duşlarda 300 tel gidiyordu. Doktor telegen ef., seboreik dermatit olduğunu ve haliyle erkek tipi olduğunu söyledi. D vitamini ve B12 vitaminim sınırın çok altında destek alıyorum. Vitaminleri aldıktan sonra ön çizgide küçük saçlar oluştu. Finasa başlamalı mıyım? Ne önerirsiniz?

Unkownnn

• Full Member
Ynt: Önerilerinizi bekliyorum?
« Yanıtla #1 : 05 Mayıs 2021, 02:52:13 »
Önerebileceğim tek şey konazol şampuan olur saçın gayet normal bence

Kellikbey

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 05 Mayıs 2021, 04:10:33 »
Kan tahlili yaptirdin mi vitaminler için yoksa kendin mi gidip aldin eczaneden

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 05 Mayıs 2021, 10:24:53 »
Bana sorarsanız 3 günde 1 finas ile başlayabilirsiniz minoxluk bir saç değil finas yan etkilerden korkuyorsanız setipiptant ve ru58841 araştırıniz
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

napalimiste

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 05 Mayıs 2021, 10:32:26 »
Kan tahlili yaptirdin mi vitaminler için yoksa kendin mi gidip aldin eczaneden
gidip yaptirdim hocam

Kellikbey

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 05 Mayıs 2021, 12:07:43 »
gidip yaptirdim hocam
normal değerlerin ne kadar altında çıktı o vitamnler

napalimiste

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 05 Mayıs 2021, 13:17:48 »
normal değerlerin ne kadar altında çıktı o vitamnler
D vitamini ref değeri 30 dan başlarken benim 12, B12 alt sınırı 270  benim 126 çıktı

Kellikbey

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 05 Mayıs 2021, 15:31:16 »
D vitamini ref değeri 30 dan başlarken benim 12, B12 alt sınırı 270  benim 126 çıktı
benimde d vitamini düşüktü kullandıkça fayda sağladı vitamin tarzı şeyler hemen etki etmez saçın da sorun yok kardeşim bu şekilde vitaminlerle devam etmeni onerrim ama kullnmak istiyorsan birşey xpecia kullanabilirsin sabah akşam olarak dökülmeye durdurabilir ve sac için gerekli vitaminler mevcut tabletin içinde

napalimiste

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 05 Mayıs 2021, 16:01:23 »
benimde d vitamini düşüktü kullandıkça fayda sağladı vitamin tarzı şeyler hemen etki etmez saçın da sorun yok kardeşim bu şekilde vitaminlerle devam etmeni onerrim ama kullnmak istiyorsan birşey xpecia kullanabilirsin sabah akşam olarak dökülmeye durdurabilir ve sac için gerekli vitaminler mevcut tabletin içinde
teşekkür ederim önerileriniz için

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 05 Haziran 2021, 22:10:18 »
Merhaba. 22 yaşımdayım. 2020 mart itibari ile yoğun dökülme yaşadım bazi duşlarda 300 tel gidiyordu. Doktor telegen ef., seboreik dermatit olduğunu ve haliyle erkek tipi olduğunu söyledi. D vitamini ve B12 vitaminim sınırın çok altında destek alıyorum. Vitaminleri aldıktan sonra ön çizgide küçük saçlar oluştu. Finasa başlamalı mıyım? Ne önerirsiniz?

Seboreik dermatit için ne önerdi doktor? Saç dökülmesine doğrudan neden olduğu kesin mi?

İnterista

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 05 Haziran 2021, 22:38:17 »
Seboreik dermatit için beslenme düzeni şart maalesef ufak bir araştırma ile hangi tür gıdalardan uzak durmanızı öğrenebilirsiniz.

Saçınızın durumu gayet iyi minoxidil gibi çıkarıcı ürünler yerine dht baskılayıcı ürünler kullanmanız daha mantıklı olur, procapil gibi... Ru58841 de olabilir yada xpecia tablet de amaca uygundur. En önemlisi seboreik dermatit sorununu çözmeden dökülmenin önüme geçmeniz çok zor.
  • Medikal Tedavi Sert saç masajı,

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 06 Haziran 2021, 15:29:30 »
Seboreik dermatit için beslenme düzeni şart maalesef ufak bir araştırma ile hangi tür gıdalardan uzak durmanızı öğrenebilirsiniz.

Saçınızın durumu gayet iyi minoxidil gibi çıkarıcı ürünler yerine dht baskılayıcı ürünler kullanmanız daha mantıklı olur, procapil gibi... Ru58841 de olabilir yada xpecia tablet de amaca uygundur. En önemlisi seboreik dermatit sorununu çözmeden dökülmenin önüme geçmeniz çok zor.

SB için çok şey denedim, çözüm bulamadım henüz.

Facebook Twitter Instagram