Gönderen Konu: Saç konusunda 1 adım öteye gidilememiş olması  (Okunma sayısı 738 defa)

kelaynak3636

• Sr. Member
Saç konusunda 1 adım öteye gidilememiş olması
« : 06 Mayıs 2021, 15:34:05 »
Erkek tipi dökülmede kullanılan ilaçların çoğu aslında tesadüfi olarak bulunmuş.Yani prostat ilacı içiyorsun yan etki olarak saçına iyi geliyor ya da tansiyon ilacı kullanıyorsun yan etki olarak kıllanma yapıyor.
Çözümden ziyade saç dökülmesinin nedeni de hala anlaşılabilmiş değil.Genetik deyip geçiştirdiklerini düşünüyorum.Mesela25 yaşında saç dökülmesi başlayıp 30 yaşında saçların ön kısmı dökülmüş ortalar seyrekleşmiş vertex kısmı sağlam olan birisi 70 yaşına kadar ilaç kullanmadan aynı profilde kalabiliyor.Diğer taraftan 25 yaşında dökülmesi başlamış birisi 5-10 yılda enseye kadar tüm saçı döküp nw7 olabiliyor.İkisi de erkek tipiyse neden farklı evrelerde kalıyor yani genetik saç dökülmesi olan birinin neden dökülme bölgesindeki bazı saçlar dökülürken bazıları kalıyor.

Şu an elimizdeki çözüm saç ekimi ama ben çok vasat bir yöntem olduğunu düşünüyorum.İnsan kafasında 100-150 bin saç teli olduğu söyleniyor.İyimser bakarak bunun sadece 20-30 bininin döküldüğünü varsayarsak 5-6 bin ile greft ile 20-30 binlik bölgeyi kapatmaya çalışıyoruz.Yani seyrek olmak zorunda ve işlem çok meşakkatli kafanda binlerce delik açılıyor,2-3 kişi tek tek elleriyle bunları yerleştiriyor doğal bir sıklıkta olması imkansız.Ekilen saçlar normal saç değil de genital bölge kılı gibi gözüküyor ve ne kadar başarılı bir ekim olursa olsun ben ekim mi orijinal saç mı olduğunu anlıyorum.Ön kısımda nokta nokta kabarıklık oluyor,doğal bir görünüm elde eden göremedim ben.

Bu işe ne zaman gerçekten bir çare bulunur,insanlar bir ilaç alır da bu illetten kurtulur acaba

Snowly12

• Hero Member
Ynt: Saç konusunda 1 adım öteye gidilememiş olması
« Yanıtla #1 : 06 Mayıs 2021, 15:47:07 »
Kesin tedavinin pek bulunmasi mumkun degil cunku genetik bir trait bu.
Mesela vitamin eksikliginden dokulen veya sackiran tarzi seylerin tedavisi var. Cunku hastalik.
Ama Aga hastalik olmadigi icin tedavisinin bulunmasi kanserin tedavisinin bulunmasindan cok daha zor.
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 06 Mayıs 2021, 15:59:41 »
daha güçlü ilaçtan ziyade daha doğru taşıyıcılar lazım. kana geçmeden dutasterid ve estradiolü topikal uygulayıp sadece foliküler kalmasını sağlayacak bir taşıyıcı bulsalar ki bulunuyor yavaş yavaş , herkes için yeterli olur. minoksil için denendi ve başarılı oldu hairlosstalkta bununla ilgili bir konu var

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Design

• Full Member
« Yanıtla #3 : 06 Mayıs 2021, 17:31:18 »
Minoxun çalışma mekanizması bile tam olarak ortaya konsa belki yol açarız kendimize ama o da yok. Antiandrojen diyen var, damar genişletiyor diyen var, potasyum kanallarını açıyor diyen var, fibroza etki ediyor diyen var ne olduğu belli değil daha minoxidilin bile.
  • Medikal Tedavi .

Design

• Full Member
« Yanıtla #4 : 06 Mayıs 2021, 17:46:07 »
Kesin tedavinin pek bulunmasi mumkun degil cunku genetik bir trait bu.
Mesela vitamin eksikliginden dokulen veya sackiran tarzi seylerin tedavisi var. Cunku hastalik.
Ama Aga hastalik olmadigi icin tedavisinin bulunmasi kanserin tedavisinin bulunmasindan cok daha zor.

Tedavisi mümkün değil kısmı pek inandırıcı değil gibi çünkü şu an boyuma, göz rengime falan müdahale edemiyorum ama minoxla, finle falan iyi ya da kötü müdahale edebiliyoruz tedavi edemesek de müdahale edebilmek umut verici.
  • Medikal Tedavi .

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 06 Mayıs 2021, 18:41:16 »
daha güçlü ilaçtan ziyade daha doğru taşıyıcılar lazım. kana geçmeden dutasterid ve estradiolü topikal uygulayıp sadece foliküler kalmasını sağlayacak bir taşıyıcı bulsalar ki bulunuyor yavaş yavaş , herkes için yeterli olur. minoksil için denendi ve başarılı oldu hairlosstalkta bununla ilgili bir konu var
Az evvel 2000 yılına ait bir haber okudum kellik tarih oluyor,bilim adamları çözümü buldu diyor.Her sene aynı haber çıkar ama hiçbir şey olmaz.
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #6 : 06 Mayıs 2021, 20:52:26 »
Az evvel 2000 yılına ait bir haber okudum kellik tarih oluyor,bilim adamları çözümü buldu diyor.Her sene aynı haber çıkar ama hiçbir şey olmaz.

Dutasterid için yapılan haberdi o :). Kısmen doğru dutasterid kullanan birisi kelliği büyük oranda tarihe gömer zaten.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 06 Mayıs 2021, 21:11:04 »
Dutasterid için yapılan haberdi o :). Kısmen doğru dutasterid kullanan birisi kelliği büyük oranda tarihe gömer zaten.
Sizce dutasteride haftada 1 olarak uzun yillar kullanilabilirmi?

Mesela:

Pazartesi fin sali off carsamba fin persembe off cuma fin cumartesi off pazar dutas tarzinda.
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 06 Mayıs 2021, 21:12:49 »

çin çözecek bu sorunu ve çok hızlı ilerliyorlar

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #9 : 06 Mayıs 2021, 22:10:07 »
Sizce dutasteride haftada 1 olarak uzun yillar kullanilabilirmi?

Mesela:

Pazartesi fin sali off carsamba fin persembe off cuma fin cumartesi off pazar dutas tarzinda.

Dostum ben doktor değilim ve bu yüzden bir ilaç için bence şeklinde fikir beyan edemem. Kaldı ki kendim dahi kullanımına cesaret edemediğim bir ürünü başka bir insana kullan diyebilecek yapı da birisi de değilim. Bunu doktora danışmalısınız.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Facebook Twitter Instagram