Gönderen Konu: Saç derisinin yumuşak olması ve ekimin seyri?  (Okunma sayısı 473 defa)

bulo

• Yeni üye
  • *
Saç derisinin yumuşak olması ve ekimin seyri?
« : 09 Mayıs 2021, 02:04:08 »
Hani sakal ekimlerinde çoğu tutuyor ya ekilenlerin. Yani benim gözlemim böyle
Sakal bölgesi biliyorsunuz yumuşak bir bölge yani benim öyle. O zaman deri yumuşak olunca ekilen greftlere daha mı iyi geliyor?

O zaman ekimden bir süre önce kafa derisine neler yapabiliriz ekim zamanı ekimin daha verimli geçmesi için ve ekimden sonra da devam etmelimiyiz uygulamalara?

mesela masaj? (diğer bir konuda birileri titreşimli mi ne bir alet almışlar?) ama masaj yaparken saçta kopmalar olursa ne olacak?
dermaroller, dermastamp? (deriyi ekimdeki iğnelere hazırlamaz mı?)
veya vitamin takviyeleri? (hangisi sizce?)

Doğru mu düşünüyorum yoksa yanlış mı sizce?

Armaan

• Hero Member
Ynt: Saç derisinin yumuşak olması ve ekimin seyri?
« Yanıtla #1 : 09 Mayıs 2021, 03:31:55 »
Bence doğrudan etkiler ekimin başarısını. O masaj aletini bende kullanıyorum şöyle bişey farkettm önceden Dermastamp kullanırken çok az kanama ve acı olurdu şimdi kanama arttı acıda aynı şekilde. Saçlı derinin canlanmaya başladığı söylenebilir.çiftçiler ekimden önce toprağı yumuşatır canlandırır buda aynı mantık bi yerde. Dermastamp İn kalsifikasyona etkisi yok ya masaj yapman lazım ya da o cihazı deneyebilirsin. Masajın 3 ayda yapamadığını o cihaz 5 günde yaptı devam ettikçe yumuşama daha da artıyo

kelimsi05

• Sr. Member
Ynt: Saç derisinin yumuşak olması ve ekimin seyri?
« Yanıtla #2 : 09 Mayıs 2021, 04:02:36 »
Evet benim de saç derim hamur kıvamına geldi. Daha önce elle yaparken masaj sonrası taradıktan sonra 4-5 tel gelirdi tarağa saç şimdi ise bu aletle masaj sonrası çok az da rlle yapıyorum 1-2 tane gelirse geliyor. Bir süre önce saç derim bayağı deri değiştirdi daha yeni kesildi bu durum. Kepek falan değil masajı önlere yapıyorum yaptığım yerlerde oldu sadece. Yani canlandırıyor saç derisini anlayacağınız faydası olur kesinlikle.
  • Yaşınız 26

Facebook Twitter Instagram