Gönderen Konu: Saç Ekiminden aylar sonra Finasterid?  (Okunma sayısı 454 defa)

Hairleo

• Yeni üye
  • *
Saç Ekiminden aylar sonra Finasterid?
« : 13 Mayıs 2021, 23:25:29 »
Merhaba arkadaşlar bayramınız kutlu olsun,

Yaşım 27, ekim olalı 5 buçuk ay oldu. Xpecia (sabah/akşam), biotin ve minoxil kullanıyorum 5 aydır. Saçımın ön hattını önemsiyorum, henüz yetersiz sizce zamanla yoğunluk artar mı ? Fin veya dut kullanımından çekinen biriyim o yüzde hiç başlamamıştım . Ekilen saçların tutmasına destek ve güçlenmeleri amaçlı kullanmalı mıyım yoksa geç mi kaldım ? (Mevcut saçımın güçlenmesi için kullanmak istemiyorum çünkü kullanırsam geçici süre kullanıcam boşa kullanmış olucam ) Topical kullanıma iyi tepki verir mi 5 buçuk aydan sonra ? Çok aşırı dikkatli bakınca tüy kıvamında çıkanlar var aralarda. Teşekkürler ,

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
Ynt: Saç Ekiminden aylar sonra Finasterid?
« Yanıtla #1 : 14 Mayıs 2021, 09:56:59 »
Merhaba foruma hoşgeldiniz,

Öncelikle sizin de bayramınızı kutlarım. Ekilen saçların çıkışına şu aşamada finasteridin yararı olmaz, ancak mevcut saçları güçlendirmek adına destek bir takviye olabilir. Şu noktaya kadar çekinip kullanmadıysanız bence hiç kullanmayın derim. Ekilen saçlarınızda muhtemelen çıkışlar devam eder ve saçlarınız form almaya başlar zamanla. O nedenle bu aylarda karamsarlığa kapılmanıza gerek yok. Keşke saç ekim konusunu da foruma ekleseydiniz.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Facebook Twitter Instagram