Gönderen Konu: Babama Multivitamin alabilirmiyim? (Zararları)  (Okunma sayısı 790 defa)

Sacsizman

• Sr. Member
Babama Multivitamin alabilirmiyim? (Zararları)
« : 28 Mayıs 2021, 23:10:28 »
Iyi aksamlar
Babam 45 yaşında gizli şeker hastası, fabrikada çalışıyor haliyle çok hareket halinde ve yemek pek yemiyor iştahsız diyebilirim ve cok zayifladı bu senelerde görünce cok üzülüyorum ayıptır söylemesi evimize kırmızı et ve diğer besin türleri pek fazla girmiyor aklımda babama enerji, gerekli vitaminleri ve biraz kilo alsın diye Multivitamin takviyesi  almak var ama karacigere ve bobrege veya herhangi bir başka şeye zararı olurmu acaba bilgilendirirseniz çok sevinirim teşekkürler.

Salvador

• Hero Member
Ynt: Babama Multivitamin alabilirmiyim? (Zararları)
« Yanıtla #1 : 28 Mayıs 2021, 23:49:31 »
Iyi aksamlar
Babam 45 yaşında gizli şeker hastası, fabrikada çalışıyor haliyle çok hareket halinde ve yemek pek yemiyor iştahsız diyebilirim ve cok zayifladı bu senelerde görünce cok üzülüyorum ayıptır söylemesi evimize kırmızı et ve diğer besin türleri pek fazla girmiyor aklımda babama enerji, gerekli vitaminleri ve biraz kilo alsın diye Multivitamin takviyesi  almak var ama karacigere ve bobrege veya herhangi bir başka şeye zararı olurmu acaba bilgilendirirseniz çok sevinirim teşekkürler.
Kardeşim multivitamin beslenmeden zararlı olur.Maalesef alım gücü o kadar düştü ki belli bir refah düzeyinin altında kalan kimse et yiyemez oldu.Gercekten o kadar çok üzülüyorum ki bu duruma içim içimi yiyor.Kilo esasen çok iyi bir şey degil ama sağlıklı kilo alımı önemli.Ete alternatif önerebileceğim pek bir besin de yok ama ona verecegin paraya tavuk göğsü alıp avcarlayıp güzel bir yemek yap koy babanın önüne
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Sacsizman

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 29 Mayıs 2021, 01:02:31 »
Kardeşim multivitamin beslenmeden zararlı olur.Maalesef alım gücü o kadar düştü ki belli bir refah düzeyinin altında kalan kimse et yiyemez oldu.Gercekten o kadar çok üzülüyorum ki bu duruma içim içimi yiyor.Kilo esasen çok iyi bir şey degil ama sağlıklı kilo alımı önemli.Ete alternatif önerebileceğim pek bir besin de yok ama ona verecegin paraya tavuk göğsü alıp avcarlayıp güzel bir yemek yap koy babanın önüne
yorumunuz icin cok teşekkur ederim, bir alakası varmi bilmiyorum ama dolar 8.5 alim gucu dahada düsüyor halimiz hal degil gercekten cok uzucu hir durumdayiz, bu arada bazı multivitamin yorumlarında bu şekilde alıp babasında fayda sağlayan bir kac kişi görünce umitlendim aslında babam gercekten zayif ama cok degil normal yemek öğünü ile birlikte günlük 1 adet natures multivitamin man kapsulunden kullansak nasil olur acaba icerik olarak cok zengin gözüküyor  hocam

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 29 Mayıs 2021, 01:04:47 »
yorumunuz icin cok teşekkur ederim, bir alakası varmi bilmiyorum ama dolar 8.5 alim gucu dahada düsüyor halimiz hal degil gercekten cok uzucu hir durumdayiz, bu arada bazı multivitamin yorumlarında bu şekilde alıp babasında fayda sağlayan bir kac kişi görünce umitlendim aslında babam gercekten zayif ama cok degil normal yemek öğünü ile birlikte günlük 1 adet natures multivitamin man kapsulunden kullansak nasil olur acaba icerik olarak cok zengin gözüküyor  hocam
İçeriğini atar mısın

Sacsizman

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 29 Mayıs 2021, 01:56:52 »
İçeriğini atar mısın
100 kapsül 134 tl bu şekilde hocam

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 29 Mayıs 2021, 02:00:35 »
100 kapsül 134 tl bu şekilde hocam
Şeker hastası olmasa kullansin derdim de kardeşim şimdi yanlış tavsiye verip sekerin baska organlar da tahribat yaratmasını istemem açıkçası.Bence eski tip yasama gecirin babanı sebze ağırlıklı hem daha makul hem daha sağlıklı.Benim beslenme stilim sebze ağırlıklı

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 29 Mayıs 2021, 10:34:14 »
 annemde şeker hastasıydı bazen rastgele vitamin alırdı şekerine kotü gelirdi
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Sacsizman

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 29 Mayıs 2021, 11:00:37 »
Yorumlarinizdan ötürü çok tesekkur ederim ben babama danisayim bu durumu iyi ki konu acmisim tekrar teşekkür ederim

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 29 Mayıs 2021, 13:03:51 »
 b vitaminin fazlasını vucut atamaz karaciğerde depolanır.annem narlı vitamin hapı almıştı o bile dokunmıuştu.bendede var şeker.senelerdir sabah kalkınca gozler buğulanırdı çiş damla damla geliyor aç kalsam şeker almasam hemen bayılcak gibi oluyorum evde alet var şekerim bayağı dusuk çıkıyor şeker hastasıymışım dra gitmiom kafama gore yiyorum 41 yasındayım
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Sacsizman

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 29 Mayıs 2021, 16:14:02 »
b vitaminin fazlasını vucut atamaz karaciğerde depolanır.annem narlı vitamin hapı almıştı o bile dokunmıuştu.bendede var şeker.senelerdir sabah kalkınca gozler buğulanırdı çiş damla damla geliyor aç kalsam şeker almasam hemen bayılcak gibi oluyorum evde alet var şekerim bayağı dusuk çıkıyor şeker hastasıymışım dra gitmiom kafama gore yiyorum 41 yasındayım
Allah bol sağlık versin abi, bahsettiğiniz b vitaminine biotin de dahil mi acaba ?

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 29 Mayıs 2021, 18:10:05 »
 amin cümlemize saol.biotin H ve b7 vitamidir o zaman dahil oluyordur.

Sacsizman

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 29 Mayıs 2021, 22:47:58 »
amin cümlemize saol.biotin H ve b7 vitamidir o zaman dahil oluyordur.
ben kendim için günlük 2500 voonka biotin aliyorum zararlı ozaman neden millet fazla fazla alıyor bizlerde onlara bakıyoruz abi aklım ermiyor valla

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 29 Mayıs 2021, 23:18:22 »
ben kendim için günlük 2500 voonka biotin aliyorum zararlı ozaman neden millet fazla fazla alıyor bizlerde onlara bakıyoruz abi aklım ermiyor valla

b vitaminleri depolanmaz sadece b12 depolanır, biotin kimsenin fazladan ihtiyacı olmadığı bir şey nerdeyse

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

qew1978

• Full Member
« Yanıtla #13 : 30 Mayıs 2021, 00:13:14 »
Multivitaminlerin hicbir ise yaramadigini dusunuyorum. Zamaninda en kalite olanlarindan birini birkac ay kullanmistim, idrari neon yesili yapmak disinda hicbir etki gostermemisti. Hadi abd'deki gibi ucuz olsa neyse ama neredeyse gidadan daha pahaliya geliyor bu ulkede. Adamlar icerigi dolu dolu, her turlu denetimden gecen haplari marketten 4-5 dolara aliyor.
dutasteride 0.5 mg
oral minoxidil 2.5 mg

Facebook Twitter Instagram