Gönderen Konu: Tedavi Sürecim(Finasterid+Procapil+Multivitamin)  (Okunma sayısı 27738 defa)

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
  • Bir kel bir kele ne demiş?
Tedavi Sürecim(Finasterid+Procapil+Multivitamin)
« : 04 Temmuz 2020, 18:39:49 »
Merhaba bu konu altında hali hazırda uyguladığım tedavi sürecini paylaşacağım bu konuyu ekime girene kadar bir kaç yıl güncel tutmaya çalışacağım böylece hem bu ilaçlar hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için bir veritabanı oluşturulmuş olacak hem bu süreçi önceden tecrübe etmiş üyelerden yaşadığım olumlu/olumsuz süreç için tavsiye alabilirim.

Saç dökülmesi ile 2018 ekim den beri mücadele ediyorum öncelerinde

Fakat ilk düzenli tedaviye Mart ortasında başladım 0 a vurdum ve kazıdım.
Ve gelecek 3 ay sabah akşam Hairforte+ Kerozan 5+5 + Solgar B12 1000mcg 100'lük ve düzenli olmamakla beraber Dermaroller uygulamaya başladım.
Bu 3 aylık sürecin saçlarıma baya olumlu etkisi oldu bir kere ciddi bir dökülmem vardı saçlarımı kazıdığım için ilk haftalar dökülme devam ediyor olsa bile muhtemelen farketmedim fakat saçlar uzadıkça özellikle her duşta suyu vurduğumda akan saçları görmemeye başladım elimi attığımda parmaklarıma saç telleri yapışmıyor du dökülmemin önünü kesmiştim. Var olan tüyler biraz biraz güçlenmeye başladı özellikle saçımın önünde ki iv kimileri gül'de derler oranın ön hattı kötü durumdaydu ön saç hattım bir nebze iyileşti kellik halen var, saç derim aşırı yağlıdır gün aşırı yıkamadan dışarı çıkamazdım ilk kez normale bindi ergenliğimden beri gün aşırı yıkarım saçımı artık 2 gün yıkamasam da kullanabiliyorum saçımı.

Fakat benim dökülme tipim malesef vertex ve temple' dan ibaret değil kafamın her yerinde ince saçlar bulunabilir ense, kulak üstü, faul, mesela şakaklarım dururken saçım ortadan boşalıyor, incelen vertexin hemen yanları çok kuvvetli iken kulağımın arkası seyrek gibi ne idüğü belirsiz bir dökülme bu. Dökülmeden öncede saçlarımın durumu çok iyiyken de yanlarım seyrek ve inceydi 18 imde de 23 ümde, fakat dökülme ile beraber araştırtıkça dupa korkusu da yok değil içimde bir kaç dermatologdan hayır cevabı alsamda içim halen rahat değil. İlk bulduğum fırsatta uzman bir tirikolog ile görüşeceğim.

Bu 3 aylık süreç sonrasında hairforte saçımda inanılmaz derecede kepek yapmaya başladı dermaroller kullanımı bu kepek oluşumunu çok daha fazla arttırıyor du. Zamanla saç derim alışır dedim fakat öyle olmadı firma ile görüştüm Sawpoo şampuanın yerine seboderm şampuan kullanmamı önerdi bu deriyi daha da kuruttu bu da daha çok pullanma demekdi yani daha kötü hale getirdi firma dermatid var demek sende kullanma hiç bir sprey dedi ama  daha önce minoxil dahi böyle kepek yapmamıştı ben de marka değiştirip evocapil %5 procabile geçtim ve Vichy dercos anti dandruff şampuan ile şuan kepek sorunu minimuma inmiş durumda. Zaten sprey kullanmadan önce hiç kepek sorunu yoktu kullanmayınca yine olmuyor fakat ben sprey kullanırken kepeğin önüne geçmek istiyorum %90 da başarmış durumdayım.

Tedavinin 4. ayında Günde başlarda 1/4 son zamanlarda 1/5 yapabildiğim için günde 1/5 Proscar ekledim, zaten ekime girersem ekim öncesi kullanacaktım bu ilacı 2019 dan beri biliyorum fakat kullanmaya çekiniyordum fakat benim gibi genel incelen saçları olan biri ekime girse dahi ekim öncesi sonrası finasterid ile saçlarını korumak zorunda olduğunu düşünüyorum çünkü çok fazla incelmiş saç var ve her yerdeler ayrıca vücudumun tepkisini ölçmek istedim henüz 1 ayı yeni geçtim 5. haftam geride kaldı son bir haftadır bir kaç problem var fakat direk etiketlemek istemediğim için kullanıp vucüdumu izleyeceğim şuanlık büyük ve tekrarlayan problemler yaşamadım olumlu etkisi ise çok erken olduğu için yaşadığım iyilikleri finasteride değil ondan 3 ay önce başladığım Procabile bağlıyorum.

Güncel olarak Temmuz itibari ile artık multivitamin almıyorum 3 kutu sonrasında devam etmedim zaten finansa başlama tarihim ile örtüşüyor gerek duyarsam ileride belki sadece biotin veya d vitamini ekleyebilirim.

Günde 2 Evocapil sprey ve her gece 1/5 proscar kullanıyorum dermaroller çok sık olmamakla beraber bir kaç haftada bir kullanıyorum ilerleyen günlerde  dermastamp alacağım ona geçerim dermaroller uzayan saçda rahat değil. Şampuan olarak Vichy Dercos Anti Dandruff devam haftada 2 veya 3, onun dışında şampuan kullanmayı bıraktım

Son 17 haftada yaşadıklarım bu şekilde 17 haftalık sürecin fotoğraflarını ekleyeceğim ondan sonra ayda veya iki ayda bir güncelleyeceğim bir aksilik çıkmaz ise.

Tedaviye başlamadan önce.

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
Ynt: Tedavi Sürecim(Finasterid+Procapil+Multivitamin)
« Yanıtla #1 : 04 Temmuz 2020, 18:41:47 »
Kazıdıktan sonra 1. ve 2. aylar
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2020, 15:06:23 Gönderen: Kelim Kelsin Keliz »
Önce biraz seyreldiler, sonra beni terk ettiler
Beni apaçık ortada bırakıp gittiler
Yastığım bile ısınmıyor artık
Yastığım bile Yastığım bile
Kafam üşüyor soğuk havalarda, çık artık

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14917.0

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
« Yanıtla #2 : 04 Temmuz 2020, 18:45:02 »
2. ve 3. aylar
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2020, 15:06:10 Gönderen: Kelim Kelsin Keliz »

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
« Yanıtla #3 : 04 Temmuz 2020, 18:46:51 »
Son üç foto düne ait traş sonrası. 17 haftalık süreç böyleydi Mart-Temmuz

nickmickyok

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 04 Temmuz 2020, 18:47:27 »
Konu güzel faydalı teşekkürler açtığınız için bu arada kulak önü arkası dökülmenin allah belasını versin.

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
« Yanıtla #5 : 05 Temmuz 2020, 07:49:23 »
Konu güzel faydalı teşekkürler açtığınız için bu arada kulak önü arkası dökülmenin allah belasını versin.
Teşekkürler,  forumda takiplestigimiz bazı üyelerde de var bu çok sık görülmesede, daha hiç birimiz bir çözüm bulmuş değiliz sanırım o kısımları iyileştirmek pek mümkün değil herkesin ortak söyle mi dökülme başlamadan önce de seyrek olması, umarım oralardan saç kayıbı yaşamıyoruzdur güvenilir bölge de dökülürse ekim işi hayal.

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 05 Temmuz 2020, 08:06:25 »
Tepede işe yaramış kesinlikle.Ama ön bölge gözükmüyor sizce ön bölgede gürleşti mi(Ön derken saç çizgisi)

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
« Yanıtla #7 : 05 Temmuz 2020, 14:58:45 »
Tepede işe yaramış kesinlikle.Ama ön bölge gözükmüyor sizce ön bölgede gürleşti mi(Ön derken saç çizgisi)
Ön hat güçlendi bunu çok rahat söyleyebilirim tepeyi fotoğrafdan fotoğrafa görüyorum fakat önü her gün aynada görüyorum fark çok fazla, zaten tedavinin amacı dökülmeyi durdurmak olanı koruyup kalınlaştırmak kalite kazanımı. Halen ayva tüyü kıvamında olan saçlar var kıl formunda değilde kıl ile tüy arasında kıllar da çoğaldı belki düzenli kullanımla sağlıklı kıl formunu alırlar,fakat saçsız bölgem de saç çıkışı gözlemlemedim zaten bölgesel bir kellikten ziyade genel seyreklik var yer yer heryerde, saçın tam ortası iv kısmı halen boş orası ekimsiz dolmaz muhtemelen dikiş izi gibi bi çizgide saç çıkmıyor  zaten böyle bi beklentimde yoktu. Gelecek yıl sıklaştırma için bir ekim planlıyorum hem o sıraya kadar mevcut saçı korumak ve güçlendirmek amacım bu. Dut+ minox'da ki gibi mucizeler beklemiyorum fakat şuan için, saçım temizken kısa olmasına rağmen saç derim gözükmüyor , başlamadan önce saçım daha uzun olmasına rağmen yer yer deri gözüküyordu hep, şuan için bile gelişme tatmin edici benim için , tedavi 4 aylık fakat fin 3. ayda girdi yani daha onun verimini almaya başlamadım diyebilirim.
Bi geçmişten ön tarafın fotoğrafını atıyım sen karar ver iyileşme var mı zaten üstte ön tarafın gözüktüğü 3-4 foto var tedaviye başladıktan sonra
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2020, 15:15:29 Gönderen: Kelim Kelsin Keliz »

nickmickyok

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 05 Temmuz 2020, 16:51:58 »
Kral finası günde 1mg şeklinde mi kullanıyorsun?

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
« Yanıtla #9 : 05 Temmuz 2020, 18:29:25 »
Kral finası günde 1mg şeklinde mi kullanıyorsun?
1/4 kullandım bi iki hafta kadar sonra 5 e bölebilmeyi çözdüm 5 e bölüyorum ama yine keserken toz olup giden parçalar oluyo eşit de bölünmüyor muhtemelen 1 mg altı alıyorum her gün.

yeesuzcries

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 07 Temmuz 2020, 12:01:23 »
Mehmet k idi sanırım önceki nickiniz
Finasteride başlamana sevindim ön çizgi benim gibi ama benim nw1 hizasında ön çizgi için neler düşünüyorsun
proscar 1/4
konazol
Avodart 0.5mg

Floom84

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 07 Temmuz 2020, 20:29:41 »
Merhaba,
Tebrik ederim öncelikle, 3-4 ayda çok iyi bir gelişim var. Umarım daha da iyi olur.
Benim dökülme de sizinkine çok benzer. Hatta şakak kısımları daha geride benim. 27 yaşındayım 20'li yaşlardan itibaren saçlarım dökülüyordu ancak  hiç bu kadar seyrelmemişti. Özellikle son 6 ayda çok agresif bir dökülme yaşadım. 2 hafta önce saçlarımı kısa kestirince de verteks bölgesinin çok açıldığı gördüm. Moralim çok bozuldu. Sonra bir tedavi uygulamaya karar verdim ama ne uygulayacağıma bir türlü karar veremedim. O kadar çok ilaç, sampuan, takviye vs. var ki lafam allak bullak oldu. Bu konu çok yararlı oldu benim için. Sizinkine benzer bir tedavi uygulamayı düşünüyorum.

Şuan için eksisözlükte kördüğüm bir karışımı uyguluyorum: Badem, yılan, kayısı, susam, zeytin yağı+ Evıtamini ve Bepanthen ampul.
Bugün eczaneden Minoksil Forte aldım ona da baslayacağım. Sabah-Aksam günde 2 kez kullanmak gerekiyor sanırım.
Siz Hairforte kullanmışsınız bunlar birbirinin muadili ilaçlar mıdır?

Ayrıyetten 0.25mm Dermoller kullanmayı da düşünüyorum. Son olarak bunlara sizin kullandığınuz Kerozan 5+5 + Solgar B12 ekleyeceğim.
Bu tedavi hakkında görüşlerinizi merak ediyorum.

Bir de şu aşamada finastiride kullanmamılıyım? Siz 3 ay sonra kulllanmaya başladığınızı söylemişsiniz ki o noktaya kadar gelişim zaten mükemmelmiş.
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2020, 20:42:13 Gönderen: Floom84 »

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 07 Temmuz 2020, 20:46:38 »
Merhaba,
Tebrik ederim öncelikle, 3-4 ayda çok iyi bir gelişim var. Umarım daha da iyi olur.
Benim dökülme de sizinkine çok benzer. Hatta şakak kısımları daha geride benim. 27 yaşındayım 20'li yaşlardan itibaren saçlarım dökülüyordu ancak  hiç bu kadar seyrelmemişti. Özellikle son 6 ayda çok agresif bir dökülme yaşadım. 2 hafta önce saçlarımı kısa kestirince de verteks bölgesinin çok açıldığı gördüm. Moralim çok bozuldu. Sonra bir tedavi uygulamaya karar verdim ama ne uygulayacağıma bir türlü karar veremedim. O kadar çok ilaç, sampuan, takviye vs. var ki lafam allak bullak oldu. Bu konu çok yararlı oldu benim için. Sizinkine benzer bir tedavi uygulamayı düşünüyorum.

Şuan için eksisözlükte kördüğüm bir karışımı uyguluyorum: Badem, yılan, kayısı, susam, zeytin yağı+ Evıtamini ve Bepanthen ampul.
Bugün eczaneden Minoksil Forte aldım ona da baslayacağım. Sabah-Aksam günde 2 kez kullanmak gerekiyor sanırım.

Ayrıyetten 0.25mm Dermoller kullanmayı da düşünüyorum. Son olarak bunlara sizin kullandığınuz Kerozan 5+5 + Solgar B12 ekleyeceğim.

Bir de şu aşamada finastiride kullanmamılıyım? Siz 3 ay sonra kulllanmaya başladığınızı söylemişsiniz ki o noktaya kadar gelişim zaten mükemmelmiş.

Yağlar tırt, işe yaramaz. Belki saç tellerini daha parlak gösterir. Ama saç çıkarmaz, kalınlaştırmaz.

Dermaroller 0.25 mm çok yüzeysel. İnsanlar yüzlerine fln kullanıyorlar. 1mm hatta 1,5-2mm lik bile kullanabilirsen. Şiddeti biraz daha fazla veya az bastırarak ayarlayabilrisin.

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
« Yanıtla #13 : 07 Temmuz 2020, 21:22:07 »
Mehmet k idi sanırım önceki nickiniz
Finasteride başlamana sevindim ön çizgi benim gibi ama benim nw1 hizasında ön çizgi için neler düşünüyorsun
Evet o kullanıcı benim, benim ön çizgim norwood çizelgesine uymuyor sağ kısmın çizgisi dururken gerisi inceliyor, orta ve sol geriye çekilmiş durumda ön çizgiden umutlu değildim koruması bile benim için yeterliydi ama iyileşme yakaladım devam eder mi azalır mı artar mı bilemem zaman gösterecek, incelmiş çok fazla saç var hafif sarışınlığında vermiş olduğu renkten dolayı oralar kayıp gibi gözüküyor bi kısmı kıllaşmaya başladı hepsi kıl olsa 20 yaşıma geri dönerim ama bu mümkün değil. Zaten ekimsiz düzgün bir çizgiye sahip olmayı umud etmiyorum.

Merhaba,

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Hairforte kullandım ben 3 ay procabil içerikli bir losyon Minoxil ile farkları çok minoxil procabilden çok daha güçlü bir ürün Procabil mevcut saçları korumayı hedefliyor nispeten tüyleşmiş saçları da kalınlaştırıyor. Minoxil direk kıllanma yapıyor o yüzden vücüdda kaş kirpik sakal gibi amacı dışında bölgelerde dahi kullanıcıları hayli fazla, ben minoxil tercih etmedim şuanlık iyi gidiyor süreç ilerde belki geçerim dönemsel döngülerde ki kayıplar beni tedirgin ettiği için procabil ile başladım.

Bepanthen, evigen, bemiks genelde kadınların yaptığı bir saç bakım kürü. Erkek tipi kelliği engellemez var olan saçları iyileştirme amacı ile kullanılabilir. Biz erkekler de yapıyoruz eskiden baya ucuzdu hepsini ezcaneden 15-20 liraya kapıyordun ben uygun olduğu için geçmişte yapmıştım bir kaç kere şimdi nasıl bilmiyorum bütçe varsa keratin dip bakım yağları ile bakım yap hem daha pratik hem içerik olarak daha zengin.
Dermaroller 0.25 çok düşük o göz altı derisi için kullanılıyor genelde ben dazlak kafama 0.50 kullanıyordum saç uzayınca işlevsiz oldu uzun saça 1mm ideal bende 1.5 var onu bastırmadan kullanıyorum 1.5 pek iyi değil erkek saç kısalığında

Finasterid işi iki ucu boklu değnek misali kişisel karar verilmesi gereken bir şey o yüzden sitede genelde kullan kullanma yerine böyle bir ilaç var araştır der üyeler. İlaç güvenilir mi sorusuna verilen cevaplar çok çeşitli ve zıt birbirine biraz nereden bakmak istersen orası ağır basıyor gibi kullananlar deli mi veya biz mi çok akıllıyız bi gerçek var ki ilaç eğer çalışırsa bünyende gerçekten işe yarıyor Kellik tedavisinde de yüzlerce seçenek yok malesef bir elin parmağını geçmiyor. Ben henüz ilacın bende çalışıp çalışmayacağını veya yan etki görüp görmeyeceğimi bilmiyorum bi 3 ay sonra tahlil yaptıracağım duruma göre devam ederim ara veririm bi çare ararım. Belki tolere edebileceğim sıkıntılar ile kalır belki hiç yaşamam belki bırakmak zorunda kalırım bilemem, fakat bildiğim şey şu  bu tip ilaçları kafada henüz saç varken kullanılması gerek ve ben kendim düşünüp denemeye değer olduğuna karar verdim. Kelliği ben biraz da zamana karşı bir yarış olarak da görüyorum bugün ki bildikleri mi 2 sene önce bilseydim keşke belki şuan nw 1 dim belki 1.5 zamanında müdahele olanı muhafaza edebilmek bence en önemli unsur çünkü çok örneğini görür olduk ki ekim malesef tek başına yeterli değil.
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2020, 21:37:14 Gönderen: Kelim Kelsin Keliz »

Floom84

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 13 Temmuz 2020, 16:18:23 »
Ben Minoksil Forte'ye başladım, bir 10 gün oluyor. Bu şise bitince procapile geçmeyi düşünüyorum. Dönüşümlü kullanmak iyi bir fikir olabilir.

Şua dökülme yavaşlasa da devam ediyor. Bir süre bu kullandığım ürünlerin etkisini gözlemleyip ona göre finasteride başlayabilirim. Tam senin yaptığın gibi oluyor yani.  :D

Facebook Twitter Instagram