Gönderen Konu: Medikal Bitkisel Karışık Tedavi Sürecim  (Okunma sayısı 436 defa)

spreca

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Medikal Bitkisel Karışık Tedavi Sürecim
« : 13 Mart 2023, 20:13:26 »
Merhaba 20.02.2023 tarihinde sürece propecia 0.5 mg ile tedaviye başladım. Aldığım saatlere dikkat etmiyorum gün içerisinde yarım şeklinde içiyorum hapı. Proscarın farkındayım fakat bunu kullanmayı tercih ediyorum...

Seven-Berry Multivitamin takviyesi alıyorum günde bir adet.

Haftalık şeklinde değil 3 gün aralıklar ile örnek (pzts- perş) dermaroller kullanıyorum 0.5mm olarak ardından yağ sürüyorum.

Yağ içerik:

Tatlı Badem Yağı 50 ml (Taşıyıcı olarak)

Essential Oil Toplamda 100 Damla:

Nane Yaprağı Yağı: 30

Biberiye Yağı: 30

Hint Yağı: 15

E Vitamini damla: 15

Çam Terabantin: 10

Sarımsak Yağı: 20

Total Dilution: %12

Yağ kullanımına finasteridden 1 hafta sonra falan başladım açıkçası.

Tedaviye ek olarak belirteceğim nizoral %2 yurtdışından getirttiğim şampuanı haftada 2 kez kullanıyorum bunun dışında vichy yeşil şampuan uzun bir süredir.

Ayrıca 1 hafta için elime Rogaine Foam geçecek 1 kutu şeklinde yurtdışından istediğim şeyleri getirtebiliyorum orjinal şekilde. Onu da kullanmaya başlayacağım veya satacağım duruma göre. Minoxil döngü ve süreklilik yüzünden kullanmak istemiyorum.

Müsait olmadığım için fotoğrafları daha sonra ekleyeceğim aylık güncelleme yapacağım.

Tedavimde hiçbir yan etki görmedim ayrıca.

spreca

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Medikal Bitkisel Karışık Tedavi Sürecim
« Yanıtla #1 : 13 Mart 2023, 20:15:29 »
Sürece başlamadan önce güncel foto kısmına şuradan bakabilirsiniz.

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=30344.msg567598#msg567598

OnNumero

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 13 Mart 2023, 22:06:06 »
nane yağı ve biberiye yağının saça çok iyi geldiğini biliyorum yalnız diğer yağlarla birlikte umarım ciltte bir sorun yaratmazlar çünkü dermarollerdda uyguluyorsun sonuçta tahriş olmuş cilde sürmüş olacaksın dikkatli ol bence ve ayrıca koku durumuda olur o nu  nasıl hallediyorsun sıkıntı olmuyormu.

spreca

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 13 Mart 2023, 23:54:42 »
Hiçbir koku problemi olmuyor ayrıca yakma olayı da olmuyor nedenini bilmiyorum belki çözelti olayını doğru ayarladığım için olabilir. Badem yağı yüzde 88 iken diğerleri yüzde 12 oluşturuyor sıvı olarak. Olması gerekende bu. Bu arada 3 haftalık bir süreçte saçlarımda çok büyük canlanma ve boş olan bölgelerde siyahlaşmalar mevcut. Telefonun makro kamerasıyla görebiliyorum.  Fotoğraf açılan şakak bölgesi. Diğer konumda da görüldüğü üzere orada hiç saç yoktu. Beyaz kısımlar usturaya vurulmuş kısımlar orda hafif vardı. Yeni kök oluşumu sanırım.

spreca

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 17 Mart 2023, 17:27:12 »
flaş ile beraber üst şakak bölgesi

ayrıca dermaroller 1mm geçiş yaptım haftada 1 kere pazartesileri yapıp daha sonra tüm hafta yağ devam ediyorum. Çok fazla yağlanma var ama saçlarımda neden bilmiyorum, nizoral kullanmama rağmen.

kelimsi05

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 22 Mart 2023, 23:06:24 »
Takipteyim konuyu. Biberiye ve nane yağını ben de duydum ancak yağlar çok bekletilmemeli iyi arındırılmalı diye biliyorum kökleri tıkamasın diye. Bakalım nereye varacak merak ettim
  • Yaşınız 26

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 22 Mart 2023, 23:41:26 »
bu yağ sürme muhabbeti çöpe atılan para ve zamandan öteye gidemez
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi 1/4 Proscar

spreca

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 23 Mart 2023, 16:51:18 »
Takipteyim konuyu. Biberiye ve nane yağını ben de duydum ancak yağlar çok bekletilmemeli iyi arındırılmalı diye biliyorum kökleri tıkamasın diye. Bakalım nereye varacak merak ettim
Bu yüzden nizoral gibi şampuanlarda kullanıyorum. Genelde 3 saat bekletip falan yıkıyorum.

spreca

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 23 Mart 2023, 16:52:55 »
bu yağ sürme muhabbeti çöpe atılan para ve zamandan öteye gidemez
Minox gibi ilaçların gökten indiğine inanıyorsanız dediğiniz doğru. Maksat kökleri açmaksa bu da açıyor. Minoxa başlayıp her 9 ayda bir kel kalmak yerine ve ömür boyu kullanmak xorunda kalacağıma bu şekilde parayı çöpe atmak daha mantıklı. Ayrıca biberiye ve nane için birçok bilimsel çalışma mevcut.

Facebook Twitter Instagram