Anket

Avodart kullanmalımıyim
2 (66.7%)
Tedavime nasıl devam etmeliyim
1 (33.3%)

Toplam Oy Verenler: 3

Gönderen Konu: Tedavi sürecim ve avodart hakkında yardım ?  (Okunma sayısı 604 defa)

Sınmotto

• Jr. Member
  • **
Tedavi sürecim ve avodart hakkında yardım ?
« : 06 Ağustos 2021, 17:01:36 »
Merhabalar, yaşım 21 sacım şuan şakaklardan acılmış üstü seyrelmiş ve vertex  de seyrelmeler  var
V görüntüsü beni cok rahatsız ediyor sacımın genelinde hele ki ıslatınca kel gibi gözüküyorum uzun zamandır arastirma yapıyorum bir cok yol  denedim ama dokulmeler devam etti suan da sakaklar iyice inceldi dokülmeye hazır bir sekilde bekliyo.  1 yıldır minoxil kullanıyorum olanı ancak koruyabildim. Tedavime her gün bir kere 5 fıs minoxil , haftada 2  avodart(dutasterid), ketarol sampuan haftada iki kere olarak devam etmeye karar verdim sizlerin görüşlerini öğrenmek isterim, esenlikler.

Lauri

• Hero Member
Ynt: Tedavi sürecim ve avodart hakkında yardım ?
« Yanıtla #1 : 06 Ağustos 2021, 18:23:02 »
Kardeşim selam, saç durumunu fotoğraflayabilir misin?

Anladığım kadarıyla çok agresif dökülmen var, yaşın da çok genç olmasına rağmen baya sert bir tedavi uyguluyorsun. İşe yararsa ancak bu tedavi işe yarayabilir. Ama antiandrojenler minox kadar hızlı etki göstermeyebilir biraz zaman tanımak lazım. Ama dutasterid sert bir ilaç onun da altını çizeyim. Yaşın çok genç çünkü.

Tedaivne şunu da ekle diyebileceğim bir iki şey ancak, güzel bir marka vitamin komplexi ekleyebilirsin, biotin vs içeriği olan, bir de dermaroller ile iğneleme yapabilirsin haftada bir kez. Vitamin desteği tek başına bir şey sağlamaz sadece vitamin eksikliklerin varsa onları yerine koymak içindir. Dermaroller da deride mikro yaralar oluşturarak, vücudun yara olan bölgeyi iyileştirmek için kan akışını arttırması, bölgenin beslenmesini belkii bir miktar artırabilmek mantığı ile uygulanır. Agresif dökülmeler işin tek başlarına ana tedavi olamazlar ama yanetkisi olmayan, destek tedaviler denebilir.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 06 Ağustos 2021, 18:26:10 »
Bir de eklemeyi unutmuşum, kan değerlerine baktırdın mı? Tiroit hormon değerleri, b12 çinko demir folik asit eksiklikleri negatif etkiler dökülmeleri.

Bir de antiandrojeni illa kullanacaksan öncesinde üroloji veya ekdokrinolojide hormon testlerini yaptır, doktor gözetiminde ilerle.

Sınmotto

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 07 Ağustos 2021, 12:21:21 »
Merhaba tesekkür ederim yanıtınız icin daha önce yaptırdığım tahlilde tiroidim yüksekti. Daha önce  doğal bir sekilde çözmeye calıştım vitamin vs.  Saçım belli bir zaman topladı fakat zaman zaman olan agresif dökülmeyle birlikte hepsi gitti. Ayrıca saç masajı devamlı yapıyorum ve hafta da 2 kez dermaroller uyguluyorum.
Avodart hususunda da hafta da iki kez kullanmanın pek bir zararı olmayacagını düşündün test filan ettirmedim. Belki bırakabilirim. Ama saç takıntım var kuaför oldugum için sürekli aynaya bakıyorum ve bu beni cok etkiliyo.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 07 Ağustos 2021, 18:50:23 »
Dostum sen bilirsin de, avodart cidden sıkıntılı bi ilaçtır. Uyarmadı deme.

Tiroit değerlerin düzgün değilmiş, ğstüne gitmemişsin. Belki de dökülmenin agresifleşmesinin sebebi budur. Doktora gitmeden kendi kendine tedavi arama.

Haa tiroidin, vitamin, şu bu değerlerin olması gerektiği gibi olur, sonra avodart falan düşünürsün eyvallah.

Lakin haftada iki de kullansan, daha tam ergenliğini tamamladın mı tamamlamadın mı kesin olmadığı yaşlarda, çok ağır kaçar.

Dermatologa, ürologa danışmalısın.

Sınmotto

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 07 Ağustos 2021, 22:22:57 »
Teşekkür ederim zaten şuana dek bir tane kullandım kullanmayabilirim  emin degilim.  Babamda  ve  dayılarımda kellik olduğu için ve sacım da onlar gibi döküldüğü için genetiğe bağladım. Sizin tavsiyeniz nedir söylediklerinize katılıyorum bu arada ama bır çıkar yol bulamadım. Saçım çok canımı sıkıyor uzun bir zamandır.

Facebook Twitter Instagram