Gönderen Konu: Saç ekiminden sonra medikal tedavi  (Okunma sayısı 515 defa)

kavitron

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç ekiminden sonra medikal tedavi
« : 21 Ekim 2022, 18:37:00 »
Saç ekiminden sonra kullanılacak ilaçları kullanma konusunda çok ciddi çekincelerim var. Üroloji doktorlarının konu ile ilgili özellikle finasterid kullanımı ile ilgili söylediği şeyler beni fazlasıyla korkutmakta. Saç ekiminin estetik bir operasyon olduğu eğer kullanılırsa minimal etkileri de olsa cinsellik yönünde geçici ve kalıcı yan etkileri olabileceğinden bahsediyorlar. Ben sadece ekim yaptırıp bu tarz hormonal bir tedavi almasam sonuç alamaz mıyım?
 Ekim sonrası bu tarz ilaçlar kullanmayan ve başarılı olanlar var mıdır? Kendimi bu konuda motive etmeye çalışıyorum.
Yorumlarınız için teşekkürler

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekiminden sonra medikal tedavi
« Yanıtla #1 : 21 Ekim 2022, 18:58:23 »
Sonuç almazsın diye bir durum yok ama zaten dht den dökülen saçların nedeniyle saç ektiriyorsun ve ekilen saçların beslenmesini gelişmesini de önlüyor dht bu durumu ortadan kaldırıp sağlıklı beslene bilen bir alan yaratmak için kullanılması tercih ediliyor.

Bunun dışında sen kullan kullanma bu senin kararın
Global Moderator

kavitron

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 21 Ekim 2022, 19:09:26 »
Sonuçta 25- 30 bine yakın para vericem. dhtyi baskılamadığım zaman ne kadar mantıklı diyorum kafamı deldirip saç çıkmasını beklemek; belki sonuç alamadığım gibi bir de komplikasyon riskini de almış olacağım.

kavitron

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 21 Ekim 2022, 19:10:33 »
Yol yakınken vaz mı geçsem acaba diyorum 😕 ama bir taraftan da saçsızlık psikolojimi bozmaya başlıyor

kavitron

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 21 Ekim 2022, 19:18:45 »
Kendim de forumda araştırıyorum ama haliyle zor
Peki ahali forumda bu tarz ilaç kullanmayıp başarılı sonuç alan kişiler saç ekim sürecini paylaşabilir mi acaba? Cok makbule geçer

ramazanzzz

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 22 Ekim 2022, 20:20:07 »
Dostum,şimdi bilimsel olarak gidelim . Dht kaynaklı Yani genetik dökülmeden ötürü saçların dökülmüş ve Yaşınıda almissan kafandada saç kalmamış veya çok az sayıda saçın kalmışsa Yani Ekim'de Yok sayılacak kadar azsa . Donor bolgende iyiyse Yeterince kalınsa finasterid falan kullanmana gerek Yok , çünkü finaslik bişey Yok .
Ama 20-30 Yaşlarında ve hala dokulmen devam ediyorsa sen bunun üstüne gidip Ekim Yaptırıyor isen , ekimden en az 6 ay önce finas kullanmaya başla bence ,
Hiç birimizin işine gelmiyor lakin Yapacak bişey Yok .
Şu Yukarıdaki olayları yaşayıp hicbisey kullanmadan memnun olan insan Yoktur cunku olaylar böyle gelişmek zorunda . Bu işin dogasinsa var malesef
  • Ekim Tarihi: 15.09.2021
  • Ekim Merkezi ismi Asuman hair transplus
  • Greft Miktarı 4700
  • Yaşınız 25
  • Medikal Tedavi Finasterid xpecia prozinc plus şampuan ve Vichy dercos ds

kavitron

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 22 Ekim 2022, 20:31:03 »
Galiba doğru söylüyorsun. Umut etmek güzel ama eldeki bilgiler ışığında gerçekçi de olmak lazım.Teşekkür ederim

baldLion

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 23 Ekim 2022, 23:19:59 »
Bazı eczaneler topikal finasterid ve minoxil kombinasyonu hazırlıyor bana göre ekimden sonra kullanılacak en mantıklı destek bu oluyor gerisi hikaye .

taco_9

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 24 Ekim 2022, 00:51:26 »
Dostum,şimdi bilimsel olarak gidelim . Dht kaynaklı Yani genetik dökülmeden ötürü saçların dökülmüş ve Yaşınıda almissan kafandada saç kalmamış veya çok az sayıda saçın kalmışsa Yani Ekim'de Yok sayılacak kadar azsa . Donor bolgende iyiyse Yeterince kalınsa finasterid falan kullanmana gerek Yok , çünkü finaslik bişey Yok .
Ama 20-30 Yaşlarında ve hala dokulmen devam ediyorsa sen bunun üstüne gidip Ekim Yaptırıyor isen , ekimden en az 6 ay önce finas kullanmaya başla bence ,
Hiç birimizin işine gelmiyor lakin Yapacak bişey Yok .
Şu Yukarıdaki olayları yaşayıp hicbisey kullanmadan memnun olan insan Yoktur cunku olaylar böyle gelişmek zorunda . Bu işin dogasinsa var malesef

+1

Mulkiyeli

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 03 Kasım 2022, 08:07:34 »
Arkadaşlar bu proscar denilen ilacı nasıl peynir ekmek gibi önerebiliyorsunuz? Bu ilaçtan kalıcı yan etkiler yaşayan çok fazla, erektil disfonksiyondan tutun da beyin kimyasının bozulup depresyona sebebiyet vermesine kadar. Bence böyle tehlikleli ilaçlar tavsiye etmeden önce biraz daha düşünmelisiniz.

ramazanzzz

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 03 Kasım 2022, 18:47:53 »
Arkadaşlar bu proscar denilen ilacı nasıl peynir ekmek gibi önerebiliyorsunuz? Bu ilaçtan kalıcı yan etkiler yaşayan çok fazla, erektil disfonksiyondan tutun da beyin kimyasının bozulup depresyona sebebiyet vermesine kadar. Bence böyle tehlikleli ilaçlar tavsiye etmeden önce biraz daha düşünmelisiniz.
Ben kendi çevremden örnekler veriyorum . Ben ve benimle beraber kullanan en az 10 kişiyi tanıyorum . 1'i ilk ay kasık ağrısından bıraktı , diğerleri devam ediyor . Bu demek değildir ki kullanın bişey olur . Olasi Yan etkiler üzerinde recetede Yazıyor zaten .
Ben 1.5 senedir kullanıyorum en ufak bir Yanetki görmedim .
Kaldı ki hiçbirimiz buna bende sende dahiliz bir FDA değiliz çalışmalar Yapılmış onayını almak kolay değil . Onaylamislarsa var bir bildikleri ,
Bnm kurtaricm oldu kendisi , Ya kel olacaksin Yada bazı riskleri göze alacaksın çünkü bunun Başka yolu Yok .
Pipinin düşecek halı Yok psikolojik olarakta rahatsan takıntılı bir bunyen yoksa sknti olmaz bence. 
Ben alıştım mesela akşam 8'de atıyorum attıktan 5 dakika sonra aldığımı unutuyorum .
Önermiyorum soruyor adam napabilirim diye . Adama sarımsakmi sur diyeyim ?
Sebeb ortada o hormonun önüne gecilmedigi sürece olmuyor bunuda finasterid'ten başka bişey yapamıyor . Konuyu olayı anlattım .kendi yorumumu kendi finas tecrübemi anlattım kullanıp kullanmayacağni kendi bilir.
  • Ekim Tarihi: 15.09.2021
  • Ekim Merkezi ismi Asuman hair transplus
  • Greft Miktarı 4700
  • Yaşınız 25
  • Medikal Tedavi Finasterid xpecia prozinc plus şampuan ve Vichy dercos ds

Facebook Twitter Instagram