Gönderen Konu: Saç Ekimi mi Yoksa Medikal Tedavi mi?  (Okunma sayısı 3248 defa)

Sky_Land

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç Ekimi mi Yoksa Medikal Tedavi mi?
« : 09 Şubat 2016, 21:00:22 »
Merhaba Arkadaşlar;

Forumu yaklaşık 3 aydır takip ediyorum. Bende de dökülmeler mevcut, tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Yaş 31 ve son 4 yılda dökülmeler yoğunlaştı, sanırım iş yoğunluğu ve stres nedeniyle de bu dökülmeler hızlandı.
Sol ön taraftaki saçların olmaması 16 sene önce geçirdiğim trafik kazası nedeniyle sol ön tarafa dikiş atılmıştı, dikiş olan yerde de saçlar bir daha çıkmadı, öyle detaylı bakınca ince tüyle var ama büyümüyorlar. Diğer taraftaki dökülmeler ise genetik değil, ailede sadece şakak bölgesinde çekilmeler oluyor, babam ve abimde bu tarz bir saç dökülmesi yok, belli ki benimki aşırı stresten  :D
Daha önce hiç koruyucu ya da önleyici ilaç veya tedavi kullanmadım.
Bu kafa nasıl bir tavsiyede bulunabilirsiniz? Artık ölmüştür ancak saç ekimi mi gerekir, yoksa stresten dökülen saçları ilaçla mı iyileştirebilirim?
Ayrıca daha önceden dikişli olan bölgeye saç ekiminde sorun yaşanıyor mu?
Konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Şimdiden cevaplar için çok teşekkürler.

norvecli

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç Ekimi mi Yoksa Medikal Tedavi mi?
« Yanıtla #1 : 09 Şubat 2016, 23:45:38 »
bu saci artik medikal kurtaramaz. sac ekimi lazim size.

Sky_Land

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 10 Şubat 2016, 00:11:07 »
Bu kafaya ortalama ne kadarlık saç ekimi olabilir?
Ayrıca dikişli alana saç ekiminde sıkıntı yaşanır mı?
Ayrıca bende başın arka tarafında Seboreik Dermatit (sürekli kaşınma, pullanma ve kepeklenme) denen melun illet var, bu acaba saç ekiminde sorun çıkartır mı?

dexter85

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 10 Şubat 2016, 01:36:28 »
Seboreik Dermatit bendede var bi sorun olmadı..Ekimi gitmeden kepek şampuanını kullanırsın.Gidince de sacı komple 3 vurdurursunuz doktora ,sac olmayınca kepek de olmaz zaten belli bir süre , daha sonra şampuanını kullanırsın. Böyle yani;)..

norvecli

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 10 Şubat 2016, 02:15:59 »
nizoral sampuan denedinizmi?

Sky_Land

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 10 Şubat 2016, 18:42:50 »
Cevaplar için çok teşekkürler.
Nizoral'ı kullanmadım, prozinc, zetion ve psovate kremini kullandım uzun süre, hiç bir işe yaramadılar, Vichy Dercos kullanmayı düşünüyorum, faydasını gören varmış DH forumda okumuştum. elma sirkesi+sarmısak kürüne kokusu yüzünden yanaşamadım :))
En kısa zamanda saç ekimi için doktor bulsam iyi olacak, bu saçlar iyice strese sokuyor :) Uzunken dökülen yerler zorla kapanıyor, ama şekil almıyor, saç kısa iken de iyice açık dolaşıyorum :D
inşaallah iyi bir doktor bulup bu sıkıntıdan kurtulurum.
Peki saç dökülmesinin durup durmadıgını nasıl anlıyoruz? Benim bazen ele çok saç geliyor, bazen hiç gelmiyor:) Dökülme durdu mu durmadı mı anlayamıyorum.

Facebook Twitter Instagram