Gönderen Konu: %5 Procapil mi Yoksa Minoxil e geçiş mi ? Tedavi sonuçlarım.  (Okunma sayısı 12902 defa)

ogzzturk

• Yeni üye
  • *
Evet arkadaşlar bunda  hemen hemen 1 sene önce Xpecia+Hairforte Adında bir konuyla Tedavime başladım, benimde buradaki birçok arkadaş gibi Genetik saç dökülmem vardı saçlarım 1 numarayken, xpceia+Hariforte+Dermaroller, ile tedavime başladım konumda da belirttiğim gibi ilk 3 ay sonuçlarım gerçekten çok güzeldi Vertex bölgesi hemen hemen kapanmış güzel bir şekilde gidiyorum bu 3 6 ay olacak şekilde devam etti daha sonra şampuan değişikliği yaptım iki ileri bir geri şekilde giderken alpecin kafein şampuan aldım buradaki arkadaşların güzel demelerine lakin bende ters etkiledi saç derimde kuruluk yaptı ve kepeklenme ile 3 haftada 5 aylık tüm oluşan saçları döktü desem yeridir daha fazla ilerlemeden bir sene öncesinde aldığım kerastese şampuana geçiş yaptım dökülmem günlük 30 35 tel olarak seyir aldı diğerinden çok daha iyiydi yani bu şekilde de 1 2 ay fena olmayan sonuç aldım lakin saç döngüsüne girdiğinden olabilir dökülmem yeniden arttı bu arada tedaviyi hiç kesmedim 1 2 haftada bir olacak şekilde dermaroller, çünkü 1mm dermaroller kullanıyorum ve 4.aydan sonra günde 1 5 fıs hairforte sprey kullandım şu an sawpoo şampuan kullanıyorum saçlarım yine hemen hemen eski haline döndü diyebilirim yani vertex bölgesi açıklığı oluştu ön bölgedeki saçlar minyatürleşti yeni bir tedaviye geçiş sinyalleri verdi kısacası şimdi asıl konumuza dönecek olursak teker teker,

-Hairforte yağlı bir yapıda olduğundan saçlar uzayınca günde 2 kere olmuyor en fazla akşamları kullanabiliyorum,bu yüzden farklı bir procapil ürününe geçmeliyim yoksa hepsi aynımıdır ?
-%5 procapil %3 e göre daha etkilimidir piyasada sadece hairforte %3 te bulunuyor çünkü ama %5 ağır gelirmi.
-yada artık minoxil e geçip 1 2 sene daha güzel sonuçlar alırmıyım aslında minoxil düşünyorum ünkü fda onaylı ürün olduğundan.
-Procapil de hairforte harici işe yarar hangi markayı önerirsiniz Minoxidil olarak hangi marka almalıyım fiyatlar uçmuş maalesef bioxcin minoxil ürünü iş görürmü yoksa normal minoxil forte den şaşmamak mı lazım.
-Saçlarım 2.günde  sonra aşırı yağlanıyor oda dökülme artışı yapıyor.sawpoo şampuan kullanıyorum farklı şampuana geçmelimiyim
-Yaşım 21 finas dutas tarzı ürünler düşünmüyorum etkili olduğunu biliyorum lakin sıkıntılarınıda biliyorum o yüzden önermeyiniz,25 den önce kullanılmasınıda kendim önermiyorum zaten.

Son olarak özetlemek gerekirse hairforte ile 1 sene gelebildim en fazla yinede mutluyum saçlarım son 1 ay harici kısada olsa güzeldi, xpecia devam ediyorum bu arada xpecia üzerine devam edeceğim bu ikilide hiç yan etki görmedim onuda belirtmek istiyorum amacım 1 yada 2 sene daha götürebilmek fazla takmıyorum açıkcası protez saçların geldiği noktayı görmek gerekirse şu anda bile düşünüyorum 23 24 arası deneyip 2 3 senede o şekilde kalırsam zaten 27 28 gibi saçekimi yaşı gelmiş demektir o seneye kadarda saç ekimi fazla gelişim gösterir zaten sizin düşünceleriniz ve önerilerinizi bekliyorum iyi günler.

Gregor59

• Hero Member
Ynt: %5 Procapil mi Yoksa Minoxil e geçiş mi ? Tedavi sonuçlarım.
« Yanıtla #1 : 16 Haziran 2020, 19:01:26 »
E hani procapil döngü yapmıyordu minox gibi

Eun-Wo

• Full Member
« Yanıtla #2 : 16 Haziran 2020, 19:20:15 »
Procabile bel bağlanmaz. Minoxidil dene Rogaine ya da Kirkland.
Rogaine Foam (Akşam 5 fıs )(Ömür boyu kullanılacak)

Her gün 10-20 dk masaj

K2,D Vitaminleri ve Magnezyum alımı

Şakaklara dermastamp

Bir miktar keçiboynuzu pekmezi

Hedef:Stabil ve giderek iyileşeyn saç yapısı sağlamak

ogzzturk

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 16 Haziran 2020, 22:49:31 »
E hani procapil döngü yapmıyordu minox gibi
Topikal ürünlerin tamamı döngü yapmaya mahkumdur hocam ne kadar korusalarda saçı dht den bir yerden sonra saç tipi alışıyor ki hairforte %3 en fazla 1 sene koruyabilyor maalesef bende o şekilde seyir yaptı

ogzzturk

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 16 Haziran 2020, 22:55:07 »
Procabile bel bağlanmaz. Minoxidil dene Rogaine ya da Kirkland.
hocam o söyledikleriniz 600 700 tl den başlıyor 3 aylık kullanıma o paraları veremem maalesef belki diğer minoxil türlerine göre daha iyidir kabul ediyorum lakin o paralar yüksek meblağlar

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 16 Haziran 2020, 23:17:45 »
hocam o söyledikleriniz 600 700 tl den başlıyor 3 aylık kullanıma o paraları veremem maalesef belki diğer minoxil türlerine göre daha iyidir kabul ediyorum lakin o paralar yüksek meblağlar

Dostum arkadaşın Rogaine Kirkland vs önermesinin ana sebebi, bizdeki minox ürünlerini üreten firmalara olan güven konusundaki sıkıntı. Minoksidil ucuz bir etken olmasına rağmen, satılan losyonlarda %5'lik minoksidil bile olmadığı şüphesi. Ki minox'u pharmaactive üretime geçmeden önce üreten firmanın ürünleri birkaç sene önce, piyasadan toplatılmış.

Rogaine Kirkland markaları daha güvenilir bence de. Bunlara ulaşım zor ise, şöyle bir alternatif sunacağım. Forumda geçenlerde  bir arkadaşımız dermatologun kendisine eczaneye yaptırması için finas+minox solüsyonu reçete ettirdiğni söylemişti. Eczaneler belki senin için bir minox solüsyonları hazırlarlar. Tanıdık falan bir eczacı varsa, bu konuyu bi araştırabilirsin.

Ben bir sefer, başka bir saç tedavisi forumunda, bir arkadaşın grup alımı ile tedarik ettiği , toz minoksidil almıştım. Etil alkol gliserin ile kendi minox solüsyonumu hazırlamıştım ama bi tık pahalıya geleceği için aynı paraya foam a geçiş yapmıştım.

Bu alternatifleri bi değerlendirebilirsin.

Eun-Wo

• Full Member
« Yanıtla #6 : 16 Haziran 2020, 23:41:14 »
Eğer imkanın yoksa Kirkland kullanabilirsin onun setleri 6 aylık daha ucuza geliyor. Türk yapımı Minoxidil ler gerçekten güvensiz.

Her gün 10-20 dk masaj

Şakaklara dermastamp

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 17 Haziran 2020, 03:07:33 »
Ben 3 yıldır alopexy t minoksidil kullanıyorum fransız firması üretiyor, her eczanede var tavsiye ederim. Ama minoksidili gunde bir kez aksamları 8 fis olarak kullan. Iki kez kullanma. Minoksidil varken procapil kullanmak doğru bir tercih değil
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

ogzzturk

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 17 Haziran 2020, 10:23:15 »
Ben 3 yıldır alopexy t minoksidil kullanıyorum fransız firması üretiyor, her eczanede var tavsiye ederim. Ama minoksidili gunde bir kez aksamları 8 fis olarak kullan. Iki kez kullanma. Minoksidil varken procapil kullanmak doğru bir tercih değil
Hocam ürün yağlı yapıda mı,birde topikal ürünlerde günde 2 kere en az 3 ay kullanım diyorlar akşamları 8 fıs yetecek mi ?

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 18 Haziran 2020, 07:15:03 »
Hocam ürün yağlı yapıda mı,birde topikal ürünlerde günde 2 kere en az 3 ay kullanım diyorlar akşamları 8 fıs yetecek mi ?

Minoksidil için konuşuyorum.

Yağlı yapısı yok tabi sıktığında saçların biraz seyrek görünüyor ama aksam sıkıp sabah uyandığında o görüntü jöle görüntüsüne dönüyor, kötü değil aksine iyi bir görüntü. Saçlarımı her gün değil iki günde bir yıkıyorum ama sen usenmezsen minoksidil uygulamadan önce her gün yıkayabilirsin.

%5 Minoksidili günde bir kez uygulamakla iki kez uygulamak arasında bir fark yok. Günde iki kez uygulama ilk yıllarda bilinen bir şeydi ki sonraki yıllarda etki anlamında bir farkı olmadığı ortaya çıktı. İlaclarıb prospektüsünün hala değişmemesinin sebebi, bunun bürokratik ve mali anlamda şirketlere yük getirmesi bunu bana cerrahpaşa saç hastalıkları birimi başkanı söyledi ki, kendisi saç konusunda otoritedir. Zaten yurtdışı forumlarında bir kez kullanmanın iki kez kullanmak ile aynı olduğunu söyleyen makaleler ve kullanıcı deneyimleri var. Açıkçası iki kez kullanmak hem maliyetli, hem zahmetli tedavi sürdürülebilir değil. 3 yıldır kullanıyorum ama iki kez kullanmış olsam 1 yılı göremezdim. Ayrıca 9 aydan sonra haftada 5 gün kullanman yetiyor 2 günü es geçebilirsin.

Ama muhakkak haftada iki gün konazol sampuan ve diğer günler kepeğe karşı etkili arındırıcı herhangi bir markanın sampuanını kullan. Yüksek paralar harcama sampuana çok para vermek enayiliktir.

Eun-Wo

• Full Member
« Yanıtla #10 : 18 Haziran 2020, 09:33:27 »
Minoksidil için konuşuyorum.

Yağlı yapısı yok tabi sıktığında saçların biraz seyrek görünüyor ama aksam sıkıp sabah uyandığında o görüntü jöle görüntüsüne dönüyor, kötü değil aksine iyi bir görüntü. Saçlarımı her gün değil iki günde bir yıkıyorum ama sen usenmezsen minoksidil uygulamadan önce her gün yıkayabilirsin.

%5 Minoksidili günde bir kez uygulamakla iki kez uygulamak arasında bir fark yok. Günde iki kez uygulama ilk yıllarda bilinen bir şeydi ki sonraki yıllarda etki anlamında bir farkı olmadığı ortaya çıktı. İlaclarıb prospektüsünün hala değişmemesinin sebebi, bunun bürokratik ve mali anlamda şirketlere yük getirmesi bunu bana cerrahpaşa saç hastalıkları birimi başkanı söyledi ki, kendisi saç konusunda otoritedir. Zaten yurtdışı forumlarında bir kez kullanmanın iki kez kullanmak ile aynı olduğunu söyleyen makaleler ve kullanıcı deneyimleri var. Açıkçası iki kez kullanmak hem maliyetli, hem zahmetli tedavi sürdürülebilir değil. 3 yıldır kullanıyorum ama iki kez kullanmış olsam 1 yılı göremezdim. Ayrıca 9 aydan sonra haftada 5 gün kullanman yetiyor 2 günü es geçebilirsin.

Ama muhakkak haftada iki gün konazol sampuan ve diğer günler kepeğe karşı etkili arındırıcı herhangi bir markanın sampuanını kullan. Yüksek paralar harcama sampuana çok para vermek enayiliktir.
Bir şey soracağım 8 fıs sıkma düzenin nasıl yani şakaklara kaç tane vertexe kaç tane vs.

Her gün 10-20 dk masaj

Şakaklara dermastamp

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 18 Haziran 2020, 15:14:56 »
Bir şey soracağım 8 fıs sıkma düzenin nasıl yani şakaklara kaç tane vertexe kaç tane vs.

Şakaklara birer fıs ön tarafa bir fis

Tepeye 3 fis üst ortalara ise 2 fıs

Yalnız dikkat edilmesi gereken sıkar sıkmaz olduğu gibi masaj yapmamak gerek, örneğin ortalar için üstten sıkıp kafamı eğip önlere kadar akmasını sağlıyorum. Aynı şey diğer yerler içinde gecerli, sıktığında kafanı öne sağa sola hareket ettirerek daha geniş yüzeye yayılmasını sağlamak önemli bu sekilde tüm şapka bölgesine ilacı temas ettirmiş oluyorum zaten 5 fıs kafa derisinin tamamı için yeterli değil. Doktorum bana belli bir süre sonra -Mesela 9 ay veya 1 yıl sonra- haftada 5 güne düşer 2 gün kullanma 5 gün yetiyor dedi epey süredir bu sekilde haftada 5 gün gunde bir kez aksamları 8 fis olarak kullanıyorum.

3 yıldır kullanmama rağmen kafamda kepeklenme veya tahris pek olmadı hatta neredeyse hiç olmadı. Günde bir kez uygulamamla ilgili olduğu kadar haftada bir kez konazol diğer günler ise arındırıcı kepeğe karşı etkili sampuanla kullanmamla alakalı ve bende seboreik dermatit var, normalde daha da fazla sorun yasamam lazım :) Bu yüzden foam veya rogaine arayışına girmedim hiç hem maddi olarak zorlar hemde bulmak için ugrasmak gerek, spreyin hiçbir zararını görmedim. ( 3 aydır konazol dışında bimde satilan ve oraya özel uretilen aplus kepeğe karşı etkili çay ağacı yağı sampuanını kullanıyorum. Şaka gibi ama kepek ve yağlanma için epey memnunum hicbir sampuandan bu kadar memnun kalmadım saçı çok güzel arındırıyor, içeriğini gördüğümde şaşırmıstım zink pirition climbazole çay ağacı yağı keratin soya proteinleri filan var. 10 lira ve dev gibi :) Bu sampuanı bime özel üreten firma selen kozmetik, biraz araştırdığımda bu firmanın eczanelerde gratis ve watsons gibi kozmetikçilere epey pahali sampuanlarda ürettiğini gördüm urban vs.. Tek fark bu sampuanı bime üretmiş olması, her zaman derim sampuana cok para vermek enayiliktir :)

Saçlarım geriye gitmedi hiç, minoksidil ön taraftada çok etkili, önlerde minyatürlesen incelen kısalan saçlarım ınanilmaz kalınlaştı ve uzadı öyle ki normal saç çapının 4 5 katindan daha kalınlaşan saçlar var. Tepede belki daha etkilidir ama ön ve sakaklarda da gerçekten etkili

Eun-Wo

• Full Member
« Yanıtla #12 : 18 Haziran 2020, 16:04:17 »

Yalnız dikkat edilmesi gereken sıkar sıkmaz olduğu gibi masaj yapmamak gerek, örneğin ortalar için üstten sıkıp kafamı eğip önlere kadar akmasını sağlıyorum. Aynı şey diğer yerler içinde gecerli, sıktığında kafanı öne sağa sola hareket ettirerek daha geniş yüzeye yayılmasını sağlamak önemli bu sekilde tüm şapka bölgesine ilacı temas ettirmiş oluyorum zaten 5 fıs kafa derisinin tamamı için yeterli değil. Doktorum bana belli bir süre sonra -Mesela 9 ay veya 1 yıl sonra- haftada 5 güne düşer 2 gün kullanma 5 gün yetiyor dedi epey süredir bu sekilde haftada 5 gün gunde bir kez aksamları 8 fis olarak kullanıyorum.

3 yıldır kullanmama rağmen kafamda kepeklenme veya tahris pek olmadı hatta neredeyse hiç olmadı. Günde bir kez uygulamamla ilgili olduğu kadar haftada bir kez konazol diğer günler ise arındırıcı kepeğe karşı etkili sampuanla kullanmamla alakalı ve bende seboreik dermatit var, normalde daha da fazla sorun yasamam lazım :) Bu yüzden foam veya rogaine arayışına girmedim hiç hem maddi olarak zorlar hemde bulmak için ugrasmak gerek, spreyin hiçbir zararını görmedim. ( 3 aydır konazol dışında bimde satilan ve oraya özel uretilen aplus kepeğe karşı etkili çay ağacı yağı sampuanını kullanıyorum. Şaka gibi ama kepek ve yağlanma için epey memnunum hicbir sampuandan bu kadar memnun kalmadım saçı çok güzel arındırıyor, içeriğini gördüğümde şaşırmıstım zink pirition climbazole çay ağacı yağı keratin soya proteinleri filan var. 10 lira ve dev gibi :) Bu sampuanı bime özel üreten firma selen kozmetik, biraz araştırdığımda bu firmanın eczanelerde gratis ve watsons gibi kozmetikçilere epey pahali sampuanlarda ürettiğini gördüm urban vs.. Tek fark bu sampuanı bime üretmiş olması, her zaman derim sampuana cok para vermek enayiliktir :)

Saçlarım geriye gitmedi hiç, minoksidil ön taraftada çok etkili, önlerde minyatürlesen incelen kısalan saçlarım ınanilmaz kalınlaştı ve uzadı öyle ki normal saç çapının 4 5 katindan daha kalınlaşan saçlar var. Tepede belki daha etkilidir ama ön ve sakaklarda da gerçekten etkili
Teşekkür ederim.

Her gün 10-20 dk masaj

Şakaklara dermastamp

ogzzturk

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 20 Haziran 2020, 11:42:12 »

Hocam sağolun ama piyasada minoxil sorunu var minoxil forte bile bulmak zor şu an hangi marka kullanmalıyım sizin kullandığınız markada zor bulunuyor piyasadan kaldırıyor bakanlık diyor bu doğrumudur, artık minoxile geçmek istiyorum ama bulunması zor oldu onunda ve dermaroller ile kullanacağım siz o şekilde kullandınız mı yan etkisini gördünüz mü bu şekilde.

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 20 Haziran 2020, 20:25:12 »
Hocam sağolun ama piyasada minoxil sorunu var minoxil forte bile bulmak zor şu an hangi marka kullanmalıyım sizin kullandığınız markada zor bulunuyor piyasadan kaldırıyor bakanlık diyor bu doğrumudur, artık minoxile geçmek istiyorum ama bulunması zor oldu onunda ve dermaroller ile kullanacağım siz o şekilde kullandınız mı yan etkisini gördünüz mü bu şekilde.

Hocam naptın ya nerdeyse bütün eczanelerde hatta nerdeyse değil her eczanelerde bulunur : ) bazıları depodan getirdir tabi minoxil forte benim bildiğim depolarda  son kullanma tarihi geçmiş ürünler den dolayı bir ara toplatilmisti .oda 8-9 sene önce sanırım .Şuanda satışı var hala Ama sen yinede alicaksan alopexy al bulursun. Bir iki tane ecznede yoktur belki ama çoğu eczanelerde var.

Facebook Twitter Instagram