Gönderen Konu: 2. Ekim için Yardım 😔😔  (Okunma sayısı 1109 defa)

Mutsuz vaka

• Yeni üye
  • *
2. Ekim için Yardım 😔😔
« : 31 Mayıs 2021, 03:16:39 »
Arkadaslar merhaba oncelıkle boyle bır forumu acan yoneten herkeze cok tesekkur ederım kullanmasını bılen benım gıbı cahıllık yapmak ıstemeyen herkez ıcın bır nımet bu forum .. Benım hıkayeme gelırsek anlatabıldıgım kadar kısa anlatıcam ve sızden  rıcam ne yasadıgımı ne cektıgımı ben bılırım o yuzden lutfen bana eger varsa bır cozum onerınız sadece  onları yazın ..
Sac ekımı konusunda dunyada magdur olanlar konusunda kendımı ılk sırada goruyorum cunku ben saclıyken sacsız oldum ..
Bundan yaklasık 10 sene kadar once unıverste zamanımda saclarım seyrelmeye baslamıstı ama on cızgım bozulmamıstı sacımın hıc bır yerınde bır acıklık yoktu ama yınede seyreklıgı cok kafama takıyordum 1,2 sene  yok o yag yok bu yag yok sarımsak kes kafayı jıletleyıp sur bulundugum cevremden ne duyduysam yaptım malesef.. Bır aksam ustu bılgısayarda face de takılırken  sagda bır reklam gordum sac ekımı ve bır ornek vardı uzerıne tıkladım  sacsız bır adam saclı olmustu o heyecanlan o numarayı aradım ve ogrencı oldugumu ne kadar para odeyebılecegımı soyledım ve sabah sac ektırmek ıcın randevu yaptık ve sabah gıttıgımde ucretı verdım saclarım kesıldı ve ekıldı ..(Istanbul Haır Center , Emıne Saykı o zaman yerlerı sıslıdeydı )
Sacımı 2 genc ektı emıne saykıyı sadece  5 veya 10 dakıka gorebıldım odaya kanal acmak ıcın geldıgın o ıkı gencı corba ıcmeye davet ettı ve neden o kadar greft aldıkları ıcın onlara cıkıstı onlarda benım ıstedıgımı soyledı bende evet ben ıstedım ben bu abılerden cok memnunum dedım malesef 😔.   O sacımı ekenlerden bırısıde ısı bırakmayı dusunuyodu yenı bır ıs bulmus aksama kadar aralarında sac dısında her muhabbet dondu .. Bende o reklam da gordugum gıbı durmadan lutfen 5000 greft ekın deyıp duruyordum ..
Malesef ben sac ekımı konusunda sac ektırdıkten sonra bılgılendım ve bana asla ve asla sac ekımı yapılmaması gerektıgını  hatta saclarım yarı yarıya azalmıs olsaymıs bıle sac ekımı yapılmaması gerektıgını ogrendım ..
Resımlerde sac ekımınden oncekı saclarımı atıcam sac ekımınden sonra saclarım yarı yarıya azaldı ve donor bolgem mahvoldu benı en fazla kalbımı acıtan bu o kadar uzuluyorumkı o yuzden kalbımı acıtan dıyorum ..
Her hatanın bır donusu olur ama malesef bu benım yaptım hatanın bır telafısı olmuyor ben bunu dusundukce nefes alamıyorum ..
Malesef dıs gorunusume onem veren saclarımı cok seven cok kafasına takan bır ınsanım bazen Allah a yalvarıyor Allah ım ya benım huyumu degıstır yada canımı al artık buna dayanamıyorum dıyorum Allah ım benı affetsın yasama ıstegım kalmadı ..
Ben bu merkeze kesınlıklen hakkımı helal etmıyorum kesınlıklen parasında degılım   su an keske o paranın 20 katını versem de eskı halıme gerı donsem ..
Yaklasık 7, 8 senedır aralıklarla propecıa kullanıyorum son 2 senesı hıc atlamadan ..

Ben sımdı buraya resımler atıcam tecrubelı arkadaslardan rıcam su eger bır cozum sunabılırlerse su konularda yorum yaparlarsa sevınırım ...
1. Olmazsa olmazım o ılk ekımden cıkan saclar sadece sakak bolgesınde cıkmıslar malesef yonlerıde yon degıl sag taraftakıler belırlı bır boya kadar uzuyor daha uzamıyor ve bazıları 2 lı bazıları 3 lu greftler resımlerde onları suyla yatırdım gorebılırsınız  , onlar benım cok pskolojımı bozuyor her baktım anda o hatayı hatırlıyorum onları sokturup arka tarafa ektırmek ıstıyorum sadece bu ıslem ıcın bır ekım ucretı odemeye bıle razıyım yeterkı boyle bır sey mumkun olsun yeterkı bır merkez bana bunu ız bırakmadan yapsın ..

2. Sı ben bu forumda cok vaka okudum 1. ekımınde donor bolgesı homojen alınmayan delık desık edılen ama 2. Bır ekımle o donor bolgesı homojenlestırılerek eskısınden daha ıyı bır gorunum kazanan .. Benım ıcın buda olmazsa olmaz bu konuda Koray Erdogana cok guvenıyorum resımlerımı gonderdım donor bolgenız lımıtlı oldugu ıcın yuz yuze gorusmeye gelın dedıler ınsallah Türkıyeye gelınce gıdıcem ama Koray Erdogan benı kabul etmezse dıye cok korkuyorum cunku onun her ekımını ezberledım ona cok guvenıyorum  benı kabul etmezse 1. ve 2. cı ıstegıme olumsuz yanıt verırse benım ıcın buyuk bır yıkım olacak o kadar kı su an o gorusmeyı yasama nedenı olarak goruyorum .. Sırf o gorusmeden olumsuz yanıt almamak ıcın 2 senedır propecıa ve bıotın 5000 mg her gun atlamadan kullanıyorum ..Sımdı cogu kısı abartıyor dıye dusunucek ama malesef bunu yasayan bılır bunu takmasam keske ama elımde degıl ..

3. Istegımde donor bolgem yıprandıgı ıcın fazla bır greftım cıkmayacak .. O sakaklardakı sacları sokturdukten sonra o bolgeye daha sac ektırmek ıstemıyorum sakaklarımın acık kalmasını ıstıyorum .. O alınan greftlerın sac cızgımın olabıldıgınce gerıden alınarak sıklasmasını ıstıyorum ..
Gerıden dogal bır sac cızgım olsun sakaklar acık olsun goren kısı sacların dokuluyor sac cızgın gerıye gıtmıs desın onda bır sıkıntı yok  gerıden sac cızgısının bana yakısıcanı dusunuyorum ama seyrek olmasın ruzgar estıgı zaman sac derım gozukmesın ıstıyorum  ..

Arkadaslar yazsam buraya bır roman yazabılırım ınanın o kadar doluyum tecrubelı arkadaslardan benım bu              3 ıstegımın mumkun olabılecıgını dusunenler lutfen bana fıkırlerıyle yardım etsın ..
Bu konuyu okuyan sac ektırmemıs arkadaslarada benım onerım arkadaslar arastıra bıldıgınız kadar arastırın sac  ekımını her zaman yapabılırsınız ama ekıldıkten sonra donus yok 5 sene gec ektırın paranızı bırıktırın sızı mutlu edecek
, sürümden para kazanmayan , yapılan ıslemın sızın butun hayatınızı etkıleyecıgının bılıncınde olup buna gore davranan yerlerde ektırın ben yandım sız yanmayın ..

Mutsuz vaka

• Yeni üye
  • *
Ynt: Tecrübelı arkadasların tavsıyelerını beklıyorum
« Yanıtla #1 : 31 Mayıs 2021, 03:21:13 »
Resımlerın devamı donor alanı 1 hafta once 5 numara yaptırmıstım

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
Ynt: 2. Ekim için Yardım 😔😔
« Yanıtla #2 : 31 Mayıs 2021, 14:57:50 »
Çok üzüldüm     bütçen sıkıntı yoksa eğer   ankarada HLc merkez tavsiye  ederim   Ekim sadece doktorlar  tarafından  yapılıyor.  saç sakal   ekimleri   türkiyede  1 numara bu konuda   donor  Bölgesi   zaten  homojen  bir alım olmadigindan  ve yüksek  greft alındığından  dolayı kesinlikle  saç sakal Ekim  şart

Mutsuz vaka

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 31 Mayıs 2021, 18:35:21 »
Yorumun ıcın tesekkür ederım ama yukarıda belırttıgım gıbı saten yuksek greftler beklemıyorum  donorumden bıraz alım yapılarak donorümün homojen sekle donusmesını boyle delık desık gozukmemeaını ıstıyorum forumda bır kac arkadasın ekımınden boyle bır seyın olabılme umudunu gordum . O ondekı sakaklardakı sacların sokulmesını o donorden cıkan greftlerınde artık kac cıkıyorsa on cızgı one alınmadan bır sıklastırma ıstıyorum ..
« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2021, 21:49:20 Gönderen: Mutsuz vaka »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 31 Mayıs 2021, 19:07:02 »
emine saykı çok maduru var millet anasını ağşattılar sonra merkezi borcu karşılığı %40 bır kaportyacı ya sattılar kalanıda 2 doktora :))

geçmiş olsun çok kötü bir alım yapmışlar

manuel alım ile donör eşitlene bilir belki bir ihtimal Koray Erdoğan la görüş derim

ama malum fiyatları pahalı
Global Moderator

Mutsuz vaka

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 31 Mayıs 2021, 20:21:47 »
Koray Hocam benım donörümü manuel alımlan esıtlesın o sakak bolgelerınıde soksun o cıkan greft artık kac cıkıyosa onuda sıklasmak ıcın on cızgıyı gerıden tutarak eksın varımı yogumu verırım bırde her tatıle gelısımde ugrar elını operım benı tekrar hayata bagladıgı ıcın ..
Koray Erdogan ısmı ıcın bunun mumkun oldugunu dusunuyorum ..
Koray hocaya yazdım bana cevap olarak donor bolge lımıtlı oldugu ıcın bır oncekı ekımden dolayı yuz yuze gorusmeye cagırdılar , Türkıyeye gelınce ılk ısım memlekete gıtmeden once Koray hocaya ugramak olacak ..Sence bu ıyıye ısaretmı en azından dırek hayır dememelerı ?
Donor bolgem burada kısa uzatınca bıraz dolgun duruyor .. Tabı sen daha ıyı bılırsın Hıntel ama sana cok saygı duyuyorum senın goruslerın benım ıcın onemlı ..
Bana yardımcı olursan cok sevınırım Koray Hocanın benı kabul etmesı ıcın ben mukemmel bır sonuc beklemıyorum ama o sag sakagı sol sakagı her gun spreyle gızlemekten bıktım o delık desık donerlen dolasmaktan bıktım az olsun eyvallah ama homojen olsun delık desık olmasın ..
Burda bır arkadas vardı bold du  sanırım veya aksamcı tam emın degılım (onlarda bu yasıya okurlarda eger gorus bıldırırse sevınırım)  onun da donorunu mahvetmısler hoca manuel alımla eskısınden daha ıyı bır hale getırmıs hatta 6000 daha kapasıten var demıs bende umut edıyorum acaba banada dermı dıye ..
Haır centere gelınce evet cok kotu alım yaptıklarına mı uzuleyım benım kendı saclarımı doktuklerınemı uzuleyım yoksa o sakakda cıkan saclaramı uzuleyım  o ekımı hıc yapmamıs olsalardı tüccar gıbı davranmayıp benım gıbı cahılce oraya gıden bır ınsanı bılgılendırıp ekım yapılmayacanı soyleselerdı su an belkıde benım sac sorunum hala daha yoktu belkı arastırıp propecıa yı bulup sacları toparlayacaktım ..Soylekı ben ekım yaptırırkken o donorden alınacak sacların tekrar cıkıcanı sanıyodum ne zaman ekım bıttı bır kac ay gectı o zaman ogrendım kı onlar gerı gelmıyor 😔😔
Bana boyle bır ıslem yaparak benım ılerde sac ekme hakkımı boyle bır guzel secenegıde elımden aldılar su an onlar ıcın pek anlam ıfade ettıgını sanmıyorum ama onlara kesınlıklen Hakkımı helal etmıyorum ne cektıgımı ne hıssettıgımı bır ben bır Allah bılır .

« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2021, 21:52:53 Gönderen: Mutsuz vaka »

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #6 : 31 Mayıs 2021, 20:28:09 »
Dostum   koray erdoğan  bu konuda  uzman  ama senin donorun  kısıtlı  bu yüzden dolayı senin saç sakal Ekim yapman gerekiyor  ankarada  hLC  bu konuda  onlarda çok başarılı  ve manuel alım yapılıyor  yerinde  olsam araştırırim bu merkezi  koray erdoğan  ve HLc türkiyede  bir numaralar

Mutsuz vaka

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 31 Mayıs 2021, 21:30:39 »
Dostum cok tesekkur ederım  ama ben oyle buyuk bır ekım ıstemıyorum benım ıcın su an onemlı olan donorumden guzel bır alım olması ve donorumun toparlanması eger 1000 , 1500 greft cıkarsada onlarlan sıklastırma ıstıyorum ılerde eger daha da sıklastırma ıstersem arka bolge ıcın o zamam sakal be hlc secenıyını dusunurum veya hlc eger bana senın donorunu manuel alımlan homojen yaprız derse orasıda tabıkı benım ıcın bır secenek olur .. Donor bolgen kısa oldugu ıcın boyle gorunuyor ama soyle ıkı ay uzatırsam baya kaba duruyor bunun bır artısı olabılırmı benım ıcın ??
 Edıt : Senın yorumundan sonra hlc yı bayagı arastırdım bır cok basarılı sonucunu gordum , acaba o sakak bolgesındekı saclar ıcın bır sokum ıslemı yaprlarmı bır bılgın varmı ?
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2021, 06:35:04 Gönderen: Mutsuz vaka »

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 31 Mayıs 2021, 21:37:08 »
 3 istediğinide yaptıran arkadaslarım oldu.sonucta vucudun her bolgesindeki bir kıl vucudun herhangibi bir yerine nakledilebiyor.donoru bozulunca donore yeniden ektiren arkadasım bile oldu onden donore tasıdı saçları.duzeltme ekimi ile yaparlar
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Mutsuz vaka

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 01 Haziran 2021, 01:07:09 »
Benım ıstegım donore ektırmek degıl eger mumkunse donoru manuel aldırarak homojenlestırmek oyle delık desık durmaması ve  o alınan greftlerle sıklastırma ekımı ... Son kursunum kaldıgı ıcın veya kaldımı onuda bılmıyorum dogru hareket etmek ıstıyorum 

Kerimm34

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 01 Haziran 2021, 02:45:46 »
manuel alımla ve sakal desteğiyle bana kalırsa sadece ön tarafa en fazla 1500 greftlik bir ekim   yaptır sonrasında doner bölgeyi kısa kullanmak istiyorsan o bölgeye işini kaliteli yapan bir yerde saç simülasyonu yaptır bence.

Mutsuz vaka

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 01 Haziran 2021, 06:37:51 »
Ben daha cok manuel bır alımlan donor bolgenın homojen olmasını ıstıyorum eger homojen bır sekılde az bır greft alınıp  donor bolgede delık desık gorunen yerler sırıtmazsa bır homojenlık saglanabılırse  o sekılde bır ekım yaptırmak ıstıyorum  saten boyle olan vakaları okudum bunun benım ıcın de mumkun olup olmadıgını ogrenmek ıcın konu actım .. Ve bırde o sakaklardakı sacların sokulmesının ..
Yorumun ıcın tesekkur ederım

moonwalker84

• Full Member
« Yanıtla #12 : 01 Haziran 2021, 08:57:17 »
Merhaba, özel mesajını ve sonra da konunu okudum.Yalnız başta özel mesajını okuyunca benimki gibi ileri bir vaka sanmıştım, ama seninki "bence" çok zor bir vaka değil. Eklediğim resim Hlc ilk operasyonum öncesi. Darmadağın ve büyük punclarla alım yüzünden asimetrik beyaz noktaları görüyorsun. 1 de fut var gördüğün gibi. Şu gördüğün donorden iki ekim sonucu 4500 greft aldilar. (+3500 de sakal alındı)Ve donor eskisinden iyi durumda. Hala Dr. Özgür diyorki "1500 greft saç ve 1500 greft sakal rezervin var". Bahsettiğin sakaklardaki yanlış açılı tek tük çıkan greftler bende de vardı. Onlar da halloldu. Türkiye ye gelince yüz yüze görüş bence.
  • Ekim Tarihi: 24-25.12.2020
  • Ekim Merkezi ismi HLC
  • Greft Miktarı 4181
  • Yaşınız 36
  • Medikal Tedavi Xpecia Günde 1

Mutsuz vaka

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 01 Haziran 2021, 09:57:56 »
Kardesım cok tesekkur ederım yorumun ıcın pekı o sakaktakı yanlıs acılı saclar tek tük degıl nerden baksan 200 greft kadar var onlarıda sokerlermı ?
Benım ıcın o donor alımından sonra donorumun eskısınden daha ıyı gorunmesı aynı senın kı gıbı olması cok onemlı. . Cunku donorumun durumu belkı de cok kotu degıl ama delık desık alındıgı ıcın cok kotu duruyor ..
2 . Onemlı noktada o greftlerın sokulmesı  greft sıkıntım olmasa hıc beklemeden epılasyın yaptırıcam cunku onılk ekıme daır hıc bır sey hatırlamak ıstemıyorum ama su anda 100 greft 100 greft benım ıcın .
Yorumun ıcın tesekkur ederım

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 02 Haziran 2021, 22:24:39 »
Üzüldüm kardeş ama dünyanın sonu değil çaresizde değilsin. Senin çaren kabül ederse sökmeyi Koray hoca. Yoksa Şahin Çelik halleder. Belki birincide bir kısmını bir sene sonrada kalanını söküp sana kesinlikle yardımcı olur. Belki de birincide hepsini halleder. Donörde sıkıntı varsa göğüs kıllarından ekim yapan yerler var onları araştır. Benim bildiğim Kinyas Düşünmez göğüs kıllarından danda ekim yapıyor belki ön çizgiden de söküm yapar bir görüş derim.

Ama dediğim gibi çaresiz değilsin.

Facebook Twitter Instagram